Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El lehet kezdeni egy ilyen...

El lehet kezdeni egy ilyen kutyával dog dancingelni?

Figyelt kérdés
Van egy lassan hat éves német juhászom, bár a csípőjével eddig nem volt gond, tudjuk, hogy nem tökéletes. Szapis kutya. :/ Ennek ellenére el lehet kezdeni vele még dog dancingelni?

2017. jan. 28. 22:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem javasolnám.

De azért kérd ki egy állatorvos véleményét erről, kíváncsi vagyok, mit mondana.

2017. jan. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor ha elviszed egy dyszplazia szűrésre, es ott mondjuk max B-s, megnézheted a gerincet,es az orvos is azt mondja. (Megjegyzem szerintem az egész dog dancing egy hülyeség,főleg ha olyan kvalitásokkal megáldott kutyád van mint egy nemet juhasz,ezer más dolgot lehet vele csinálni) remelem nem veszed sértésnek,nem az volt a célom.
2017. jan. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És ha az ugrálós gyakorlatokat kihagyjuk?
2017. jan. 28. 23:15
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
HA nem udráltatod szerintem nyugodtan kezd el
2017. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ha nem ugrál, akkor is vannak olyan gyakorlatok a dog dancingben, ami káros lehet a számára.

Pl. Két lábon állás- nagyon terheli a gerincét.

2017. jan. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Bizony terheli a gerincet,főleg ha mar van egy kis ferdules vagy meszesedés illetve ha alapból görbe hátú németjuhász
2017. jan. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

ki kell hagyni az ugrálós ls a 2 lábra állós feladatokat és hobbi szinten simán csinálhatjátok. Attól, hogy dpre hajlamos nem kell buborékban tartani, csak ki kell hagyni az ilyen szempontból nem necces feladatokat. Nagymamám csípőkopással (kb ugyanaz, mint a kutyáknál a dp) túrázik, tornálik. Vannak roszabb napjai, de sokkal roszabb lenne, ha otthon ülne egész nap.


Egyébként a németjuhászoknál a csapott hát nem sokban járul hozzá a csípő dp kialakulásához. Minden nagytestű kutyánál jelen van a csípő és könyökdiszplázia rizikója. Főleg szapis kutyáknál.


Nekem is németjuhászom van, kicsit csapott a fara, de nem húzza a földön. Szűrt szülőktől törzskönyvel, de majd 1 éves megcsináljuk a dp szűrést.

2017. jan. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy dp-s, még lehet és kell is vele kíméletesen sportolni. A sport, ha nem viszik túlzásba, segít rendben tartani a csípőt. Ugratni ne nagyon ugrasd, két lábra állni pedig... Hát az én jucim nem igazán tud megállni két lábon, szerintem ez a fajta nem igazán alkalmas erre a trükkre. A többi amúgy mehet simán. Azért a DD nem egy megterhelő sport alapvetően.
2017. jan. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
A görbe hátat az esetleges gerincproblémák miatt írtam. A kutyának pedig ne, természetes állapot a két lábon maszkalas,ugralas huzamosabb ideig,nem ugyanaz mint hogy az embernek faj a csipoje. A dp meg mivel recessziv,ezért hiába szúrt a két szülő,ha a nagyszülő mondjuk C-s csipovel rendelkezik es tenyésztésbe vonjak(márpedig lazán tenyesztesbe vonják sokszor meg a c-st is) akkor örökölheti az utód. A kérdező szaporítos kutyáról irt, tehát halmozottan meg van az esélye. De írtam egyébként,hogy annyi fele dologra lehetne használni a nemetjuhaszt...
2017. jan. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Pl ők sem viszik túlzásba az ugrálást: https://www.youtube.com/watch?v=ZChqmn4v1BM


persze van benne egy pici, de ez nem árthat meg egy kutyának sem.

Bármennyire is az a cél, elsőre nem fog sikerülni egy Szkukalek Attila-Charlie Chaplin-es kűr. (és talán az első kutyával soha)


Érdemes először leszűretni, hogy lássátok h mennyire lehet terhelni a kutyust és annak függvényében kell elkezdeni gyakorolni.

2017. jan. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!