Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák szilárd táplálásra...

Kutyák szilárd táplálásra szoktatása, hogyan működik?

Figyelt kérdés
Hogyan kell a kutyákat szilárd tápra szoktatni? Lehet-e kecsketejben áztatn ia tápot, illetve milyen mennyiségben kell bekeverni a tápot a tejcsibe?

2017. jan. 30. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tejbe semmiképp nem kell keverni, attól csak hasmenésük lesz. Vízbe lehet beáztatni, hogy könnyebben el tudják rágni. Jó minőségű, erre való koruknak megfelelő junior tápot kell venni nekik.
2017. jan. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem.Nem tudnál esetleg ajánlani valami jó tápot,ami 4 hetes kutyinak jó lenne?És ötletet adni, hogy mikor etessem a táppal és mikor itassam a tápszerrel és hányszor,az átállás alatt a piciket?
2017. jan. 30. 18:36
 3/11 Alain Delon ***** válasza:
45%
Mármint a kis kutyákét? Amelyik nekem volt, az már porba fingó korában bezabálta a fagyos kacsafejet. Nem kellett szoktatni. Jó, mondjuk kuvasz keverék volt.
2017. jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Alain Delon ***** válasza:
47%
Ja, olyan kicsik? Anyuci hol van? Nekik még szopni kéne.
2017. jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen kiskutyának kellene táp, amivel szoktatom a szilárd kajcsira, mert most tápszerrel vannak itatva, mert az anya kutyának nem volt teje. Ígyhát nekem kell 3 óránként szopiztatni őket.Most 3 hetesek, kb egy hét múlva lehet őket szoktatni a szilárd tápra, az önálló etetésre.Erre a célra kellene nekem vmi jó bébi táp, amiben minden benne van ,ami kell az egészséges fejlődésükhöz.Havanese kutyikról lenne szó.
2017. jan. 30. 18:42
 6/11 anonim ***** válasza:
4 hetesen még lehet, hogy nem ennék meg a tápot. Időről időre próbálkozni kell vele, letenni eléjük, hátha rákapnak. Ha elkezdik enni, akkor az egyik tápszeres étkezést már ki lehet vele váltani, és fokozatosan elhagyni a tápszert, a táp mennyiségét pedig növelni.
2017. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi .:)
2017. jan. 30. 18:54
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a táp kifejezetten erre való.

2017. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A starter a legjobb. Általában forró vízben áztatják és mire kihűl megfelelő hőfokra, megpuhul. Eleinte cumi előtt kevés ilyen pépes tápot tegyél eléjük. Ha már nem eszik, akkor jöhet a cumiztatás. Ha már esznek a tápból, kevesebb tápszer kell nekik. Minél jobban erősödnek, annál többet fognak enni a tápból és el lehet hagyni a tápszert.

Eleinte akár tápszerbe is áztathatod a startert.

2017. jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia

En elég régóta cumis kutyakat mentek.

3hetesen elkezdem nekik talbol adni a tápszert,általában simán rájönnek es felnyaljak.

En nem vagyok táp párti, igy eleinte főzök nekik.

Tegnap pl csirkemellet főztem, es turmixoltam össze a tápszerükkel.

Nagy sikere volt.

Arra készülj fel, hogy baromi koszosan esznek.

2017. jan. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!