Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita kis kutyákal menyire...

Szántór kérdése:

Akita kis kutyákal menyire van el?

Figyelt kérdés
Sziasztok Jelenleg van 4 pekingi palotapincsink .De viszont szeretnék venni egy amerikai akitát tudom hogy a pincsinek nagyon nagy a szájuk . és végül az érdekelne hogy az akita ha melletük nől fel mert amit kinéztem 10 hetes össze szoknak és nem bántja az akita a piciket vagy csak nevelés kérdése valakinek tapasztalata esetleg tapasztalata ? elöre is köszönöm

2017. jan. 30. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a kérdés hogy a pincsik mennyire vannak szocializálva más kutyákkal? Hogy viselkednek más kutyák társaságában? Ez fontos, mielőtt új kutyát viszel haza.

Miért pont az akitára esett a választás? Elég kemény dió a nevelése.

2017. jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha a pincsik nincsenek szocializálva és nevelve akkor akitát ne (és más kutyát sem). Neveletlen és/vagy szocializálatlan kutya mellé nem hozunk másik kutyát mert eltanulja tőle a rosszat ami egy pincsinél még mondjuk úgy oké de egy akitánál nem lesz mókás. Miért pont akita?
2017. jan. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 másik kutya mellé semmiképp nem Akitát választanék. Az Akita amúgy is nehéz eset, makacs kutya, dominánsabb és egy gazdás fajta, nem annyira falka kutya.

Emellett az Akitának sokkal nagyobb mozgásigénye van mint egy palotapincsinek. Attól mert van 4 társa még ugyan úgy kell sétáltatlani, föleg mivel az Akita egymaga tovább bírja mint a 4 pincsi együtt. Nem nagyon való össze ez a két fajta.

A legfontosabb persze ahogy elöttem is írták, hogy a másik 4 kutya jól legyen szocializálva. Ha ez nincs meg akkor Akita is elég hamar eltanulhatja a rosszat és abból nem lesz köszönet. Az Akita neveléséhez határozott, elszánt és céltudatos kell legyél.

2017. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az akita a kisebb kutyakat (plane ha azok izgaga, sivalkodo teremtesek, esetleg meg nagy pofaval) predanak nezheti. A legtobb akita tenyeszto ezt ki is emeli, hogy nem feltetlen alkalmas tobbed magaval tartani.


Termeszetesen, ha egeszen kiskortol kezdve nevelve van, nem dominans es ivartalan, akkor nagy esellyel nem lesz gond, de ha valami felremegy (es szokott) akkor ra fog lepni a 4 kiskutyad nyakara.


Nem ismerlek, nem tudom milyen habitusod van, de ezek a kutyak igen eros kezet, es teljesen eltero szemleletmodot kivannak, mint a pincsik vagy a kutyak ugy 99%-a. Az akitanal sok minden NEM neveles kerdese (meg ha a sok labrador/NJ gazdi azt is hiszi), mert igen onallo torekvesu kutyak, magukhoz valo esszel.

2017. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ezért is kérdeztem mivel csak akkor szerettem volna egy ilyen kutyát ha ténylegessen nem bántja a piciket mert ök már megvannak 10 éve és nagyon hozzánk nőtek! :) amugy jol nevelt kutyák sokat foglalkoztunk velük de tény hogy eltud szálni velük a ló :) a választásom azért eset erre a fajtára mert egy barátomnál láttam régebben és anyira megfogott egy hatalmas gyönyörü szép kiálásu kutya , nem tudom esetleg a német dog ?
2017. jan. 30. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!