Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házörzőt vegyek? Eddig...

Milyen házörzőt vegyek? Eddig kuvaszaim voltak.

Figyelt kérdés
910 négyzetméteres kert-udvarba milyen házörzőt vegyek? Eddig 2 kuvaszom volt, viszont most szeretnék valami nagyobb kutyust. A farkasölőt néztem, de nem sokkal nagyobb egészségtelenül elhízlalni pedig nem szeretném. Mit ajánlott?
2017. jan. 30. 21:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Az attol fugg mit tudsz te nyujtani a kutyadnak?!
2017. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
23%
Csivavát :D Az erre a célra pont megfelel !
2017. jan. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nagyobb kutyát, ami kimondottan területőrzésre való nem nagyon fogsz találni. De szerintem már eleve a kuvasz sem kicsi. A komondor jöhetne még szóba.
2017. jan. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
szerintem tök mindegy házőrzés szempontjából. akármilyen nagy vagy sok kutyád lehet, ha be akarnak menni, befognak...
2017. jan. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%

Úgy imádom, hogy senki nem tudja a házörző kutya jelentését, sok városi debil azt hiszi, ha házörzőt akarsz akkor várod el tőle, hogy megegye a betörőt...

Nos nekem bernáthegyim volt régen, az elég hatalmas és hatalmas hangja is tud lenni, de soha nem ugatott feleslegesen.

Most kommondorom van és beszereztem mellé egy tacskót, kommondort mindenhol házörzőnek írják, de valójában ez inkább tényleg egy tanyán lenne jó, ahol sok kommondor elrettenti ténylegesen a jövevényeket, vagy szabadon nekieshetnek... mert az én kutyám meg se nyikkan...


És most kedves városlakók... faluban a házörző kutya dolga, hogy ugasson. Mivel mindenki ismer mindenkit, mindenki ismer minden zajt... már abból tudjuk ki megy az utcán, hogy hogyan ugatnak a kutyák... így aztán ha bármi szokatlan történik amit a kutyák mindig jeleznek is, arról bizony tud az egész utca kapásból... mivel nem csak az adott háznál lévő kutya fog ugatni, hanem az utcában az összes kutya... ilyenkor pedig megyünk és megnézzük mi a pálya... persze sajnos kezd kihalni az igazi falusi élet, így aztán már fogalmatok sincs, mit jelent a házörző...

2017. jan. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó, hiába van bármilyen házőrződ, ha a betörő be akar menni, akkor bedob neki bármilyen mérgezett, vagy szöges kaját, vagy telenyomja purhabbal a száját, vagy egy íjjal lelövi (erre is volt már példa). Az más kérdés, ha meg van tanítva a kutyának, hogy ne egyen fel semmit engedély nélkül, de egyáltalán nem biztos, hogy ha épp nem vagy jelen, a kutya akkor is betartja-e a szabályt.

Tehát ha valaki a betörők ellen akar védekezni, akkor szereltessen fel kamerát, riasztót. Természetesen nem azt mondom, hogy nem lehet emellett kutyát tartani, de ne abból álljon a kutya élete, hogy kerti díszként van tartva, merthogy neki az a dolga hogy ugasson, a gazdája meg le se tojja egész nap, azon kívül, hogy napi egyszer enni ad neki, tisztelet a kivételnek. Ennél többet kell egy kutyával foglalkozni, bármilyen célra is van tartva. És ezt úgy mondom, hogy faluban lakom, mielőtt engem is levárosiznál.

2017. jan. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"mivel nem csak az adott háznál lévő kutya fog ugatni, hanem az utcában az összes kutya... ilyenkor pedig megyünk és megnézzük mi a pálya... "


Hoooogy is ne :D Jó mélyen húzzátok olyankor a lóbőrt, nem az hogy még kimentek hajnalban megnézni miért ugat a kutya. Sőt, még rá is ordítotok, mert nem tudtok tőle aludni.


Amúgy aki be akar törni az nem hülye, előbb megöli a kutyát/kutyátok, nyilván csak utána megy be.


Az meg nem falusi élet, hogy én a fűtött házban a számítógép előtt eszem a pizzát, kint meg olyan putri van, hogy rossz nézni, a kutya meg télen-nyáron be van zárva az udvar nevű ketrecbe.

2017. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

Én káj-t mondanám, de a komondor is jó lehet. 3.-al egyetértek, bár sok jó öv fajta van, jobbat találni nem fogsz, területőrzésre.

4-6-7. hozzászóló véleménye kapcsán: ez akkora egy elcsépelt, közhelyes duma. "Ahová be akarnak menni, bemennek...stb."

Ezt egyszer valaki leírta és (majdnem) mindenki ezt majmolja gondolkodás nélkül. Persze, egy profi betörő, igen. Bankot is rabolnak ki ahol profi kamerarendszer van+ fegyveres őrök. De az életben nem csak ez a 2 eset lehet: 1: nem törnek be 2: csak profi megy hozzád. Sok más eset lehet, pl. egy besurranó tolvaj, aki csak annyit csinál, hogy nyomja csengőt, ha nem jön ki senki, kutya nincs, beugrik a kapun. A garázsból elvisz valamit, fel sem jelented, mert nem jársz a rendőrségre hónapokig 1 eltűnt fúrógép miatt, de bosszúságot és kárt okozott. De ettől komolyabb is lehet, saját környezetemből tudok példát mondani, nem is egyet, amikor a kutya életet mentett, szó szerint.

Egyébként nem írta, hogy nem foglalkozna vele.

2017. jan. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#8

Akkor be kell zárni a garázst és máris nem tud mit elvinni. Amúgy az emberek átlaga az értékeit a házban tartja, nem kint az udvarod. De még mindig el lehet helyezni egy ál-kamerát, ami világít, olyan mintha felvételt csinálna, nem kell etetni, ellátni, gondozni, állatorvoshoz vinni, 1x kifizeted és kb örök élet.

De az a legritkább eset, hogy valaki az éjszaka közepén majd felpattan álmából és rohan megnézni mit ugat a kutya (mert ugye az meg unalmában már a lehulló falevélre is ráugat). Saját bőrön tapasztaltam. Reggelig ment a kórus és nemhogy a "falu abraja nagyja" nem jött elő, de még a kutya gazdája sem.

2017. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%

Aha, akkor gondolom te az olajos szerszámaidat, bicajt, kocsit, fűnyírót is bent tartod. Jó nagy házad lehet...

Nem írtam, hogy az álkamera nem jó ötlet. A kérdező meg nem írta, hogy nincs pénze. Azt írtam, hogy a kutya nem haszontalan és ezeket a divatos közhelyeket hagyjuk már a p..ba. A másik kedvencem: "minden csak nevelés kérdése". Na ez még egy okostojásoknak való nagy szöveg.

2017. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!