Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azzal a kérdéssel fordulok...

Ádám0530 kérdése:

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy szeretnék itthonra egy nagyobb testű kutyát érdekelne a tapasztalaitok, hogy nektek melyik vált be? . Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy szeretnék itthonra egy nagyobb testű kutyát.4 Kutya fajta jött szóba:boxer, cane corso, ridgeback, rodéziai. Érdekelne a tapasztalaitok, hogy nektek melyik vált be? . Melyiket ajánlanátok.Terület hatalmas benti hely nem lenne neki, kenel lenne, meg kint tartózkodhatna. Mindenképpen szukára gondoltam. Ez lenne az első kutyám. Télen sem lenne fütőtt helye maximum száraz beton épület, meg taníttatni nem nagyon szeretném max az alapokat.

2017. jan. 30. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
EGYIK SEM!!! Ezek a kutyák nem valók kinti tartásra. Egyetlen tenyésztő sem fog eladni neked kinti kennelbe. Amúgy ez csak 3 kutyafajta, mivel rodéziai ridgeback. Így egyben. Mennyit sétáltatnád? Kutyasuli? Nagy szőrű fajtákat keress, de a kinti - benti tartás az ideális.
2017. jan. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem való kutya. A kutya nem egy kerti dísz, hogy amikor kedved van foglalkozol vele amúgy megy csináljon amit akar a kertben. Ráadásul ez a négy fajta közül egyik sem való kintre. Az pedig, hogy nem vagy hajlandó egy rövid szőrű kutyának még egy fűtött házat se télire.. Menj el sátrazni a hétvégén kabát és hálózsák nélkül. Na kb olyan lehet a 4 említett fajtának ilyen időben azokkal a körülményekkel amit te tudnál nyújtani nekik.
2017. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Egyik sem kinti kutya. Nem egyértelmű? Teljesen rövid a szőrük. Kintre vastag bundájú kutyát kell választani, de neki is hőszigetelt kutyaház kell, ésha ilyen mínuszok vannak amik most, akkor mindenképp be kell engedni a házba. Kennelbe miért akarod zárni? Nem elég, hogy nem lehet bent veletek, még a kerten belül is bezárnád egy kis helyre?

Egyébként tudni kellene azt is a fajta ajánláshoz, hogy mit tervezel a kutyával, mennyit sétáltatnád, stb.

2017. jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%
Szia! a rodéziai és a ridgeback ugyanaz. A fajta neve rhodeziai ridgeback, azaz afrikai oroszlánkutya. Igazából egyik sem az az igazi kennelkutya. A boxer pláne nem!Nekem boxerem volt 15 évig, csak ajánlani tudnám, ha be is engednétek közben. Bár ha lenne, nem hiszem, hogy meg tudnátok állni..:-) Talán még a corso az, amelyik bírná a kennelt, de szerintem őt is csak rövid időre, vagy éjszakára. A legszícvósabb a ridgeback. Ráadásul nem mély mellkasú kutya, gyomorcsavarodás sajnos a boxernél és a corsonál is gyakori. Bár a boxer is imád mozogni, hatalmas területet nem igényel, inkább sok mozgást a gazdival. A ridgeback viszont normál mellkasú, és szerintema nagy területet igazán ő tudná kihasználni. A boxernél jobb fajtát viszont nehezen találni.Lenyűgöző a természetük! Nekem csak egy fajta az, ami vele egyenértékű, az pedig a standard rövid szőrű tacskó. :-)
2017. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugye ez csak egy kamu kérdés???

Valaki nagyon unatkozik.

A 3! Fajtából, amit felsoroltál, egyik sem tartható kint. Pláne nem kennelben. Első kutyának megint nem ajánlott egyik fajta sem. Megfelelő tanítás, foglalkozás nélkül, kerti dísznek nemhogy ez a három fajta, egyik kutya sem való.

Azért lásd, hogy komolyan gondolkoztam ezen a kérdésen, mégis sikerült találnom számodra egy kutyát, amit ott tartasz, ahol csak akarsz, elvan egyedül az udvaron és télen még száraz betonhelyiséget sem kell neki biztosítani.

Íme:

[link]

2017. jan. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Huhh egyik sem, főleg nem a Boxer.


16 éves koromban vettem meg az első kutyámat, Boxerre esett a választás. Mint egy hülye kis fsz, elhittem magamról, hogy mennyi fog a kutyanevelés. Nagyon nem jött be... Mai napig nem hallgat rám, kajláskodik, játszik, hiába én vagyok a gazdája és a falkavezér (mindig követ, ebből a szempontból okos, mert tudja, hogy ki a főnök, ül, állj azért megy neki...) a büdös életbe sem fog rám hallgatni.


Itt igazából édesapám a főnök. Nagyon jól nevelte, tanította, egy ujjal sem ért hozzá, de úgy fél tőle, mint a bűn... Meglátja és már rögtön ül is le, be van szarva rendesen, mert tudja, hogy most nem pálya a játék. Vele nem is szokott játszani, ugrálni se semmi, tudja, hogy a főnök... Szóval igen, nem is én, hanem édesapám a falkavezér.


Viszont, felejtsd el a Boxert. Én hetente 3x viszem el egy hosszabb sétára, közel 1 órára, de olyan bolond még akkor is, hogy csak na! Rendesen nem akar hazajönni annyira imádja, de sajnos nekem sincs mindig időm arra, hogy kedvenc kis barátomat sétáltassam. Hatalmas kertünk van, tele a játékaival, de még így is azt érzem, hogy nincs megfelelően tartva, mert nem tudja lemozogni magát. Amikor őt vettem, a testvérét 2 utcával arrébb vették meg, szerencsére jóba vagyunk, így a két testvér összeszokott járni legalább 2 hetente egyszer.


Nem ajánlom a Boxert, nagyon nem... Ne legyen szegény kutyának a saját kertje a börtöne... Én imádom az enyémet, szeretem, ő is imád, szeret, de sajnálom, hogy nem tudom megadni neki a maximumot.. Hidd el, ha Boxert veszel, hatalmas felelősséggel jár. A világ legjámborabb kutyája, tele szeretettel, egyszerűen rosszat nem tudok mondani róla. Ne vegyél Boxert, csak ha tudsz vele foglalkozni.


Felejtsd el a kutyát, neked sajnos nem való. Ráadásul a Boxerek fázósak is, nekünk is benn szokott aludni az előszobában, beljebb nem nagyon jöhet, mert úgy hullik a szőre mint a..... na mindegy. Viszont néha én becsempészem az ágyamba, akkor együtt alszunk, imádni való!


Ráadásul roppant beteges fajta is, vannak bajai, nem azt mondom, hogy az egész élete egy csőd, de néha 1-2 dolog becsúszik. Kinn meg ilyen hidegbe felejtsd is el, -20 fokba már a keresztet vethetnéd neki... Jó, nem egy plüsskutyáról beszélünk, de roppant érzékenyek a hidegre...


De egy kutya HATALMAS FELELŐSSÉG. Nem csak egy plüssállat, amivel együtt alszol, simogatod, játszol vele, hanem egy érző lény. Nem kell neked, vegyél inkább macskát a lakásba, néha kiengeded, elvégzi a dolgát, körbenéz, viszont egésznap benn lehet veled, eljátszatok. Viszont neki is gondoskodj a megfelelő felszerelésekről. (Bocs, ha a macskásokat megbántottam, sose voltam macskapárti, macskám se volt, enm tudom nagyon, hogy hogyan is mennek a dolgaitok)

2017. jan. 31. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a kutyákat sokkal melegebb éghajlatra tenyésztették ki. Hőszigetelt kutyaház mellé szerezz be egy hoszabb szőrű kutyát. (berni pásztor, golden retriever). Viszont ha kennelben tartod nagyon sokat kell foglalkozz vele. Nekem is 2 kinti kutyám van, hőszigetelt kutyaházzal. (1 beagle és 1 németjuhász). Általában 1 házban alszanak, szóval elég jól fel tudják fűteni. DE -10 fok alatt bent alszanak az előszobában, mert pl. hiába tudnak 10 fokot fűteni a házon, az még mindig csak 0 fok. Úgyhogy, ha az ideihez hasonlóan kemény telek lesznek fűtött helyet mindenképp biztosíts neki éjszakára.
2017. jan. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 16 éves vagyok elötte volt kettő kutyánk duplafalu hungaroceles háza volt volt nekik kenel meg miegymas nem voltak fajtiszták ide szegült állatok voltak. Nincs sok időm heti 3 edzésem van melette tanulnom kellene meg folyamatosan járok futni szóval a heti 7 napból 6 on mozgok es heti háromszor vinném sétálni addig amég nem birja a futást addig sétálnék vele. Az elöző kutyáinknak nem volt hosszú szörűk sosem voltak kenelben maximum ha vendég érkezett de akkoris csak nagyon ritkán. És hogy nem hosszú szőrű szerintem nem azt jelenti, hogy már rögtön is temethetném. Mikor még kicsi biztosan a lakásban tartózkodna. Télen pedig nem lenne fűtött helye de ilyen minuszokba ahol van a többi állat ott lenne ő is és 7 fok van. Sosem láttam volna hogy remegtek volna vagy akármi. És azért nem szeretném iskolába járatni mert próbálnám én tanítani, nem tudom hogy jönne össze de ha nem nagyon az elejétől akkor pedig valami nyári iskolába elvinném.
2017. jan. 31. 15:31
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyákhoz sem értessz akkor, honnan tudnál bármit is a kutya kiképzésről? A másik meg ha időd sincs vele foglalkozni, akkor minek kutya egyáltalán? Mint már mondtam ezek állatok, nem kerti díszek. Heti három séta pedig nem elég egy kutyának sem, ha mellette semmit nem foglalkozol vele.

Az pedig, hogy te nem láttad remegni a kutyát semmit nem jelent. A hidegben tönkremennek az izületei ami lehet hogy csak 5-6-7 éves korában fog kijönni, de akkor már járni se fog tudni. Ezek a kutyák nem ilyen éghajlatra valóak.

Továbbra is tartom magam ahoz, hogy neked nem való kutya.

2017. jan. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Örülök neki, hogy kedves választ adó eltudja dötneni helyettem, hogy való-e nekem kutya. Szerintem amit 16 évesen megtudok tenni azt megtenném. Hogy a a szüleim nem engednék, hogy bent legyen a lakásban, az ellen nem tudok mit csinálni.Ha saját házam lenne biztos vagyok benne, hogy bent tartanám télen sőtt már Ősszel is ha rossz idő lenne. Nem gondolom, hogy ha önnke volt 16 évesen kutyája, akkor mindent megengedhetett neki. A kutya iskolát is csak azért nem szeretném, mert nem engedhetem meg anyagilag. A szüleim azt mondták, hogy nem fognak ebben a dologban támogatni. Amit kitudnék hozni kihoznám a dologból. Végül pedig úgy gondolom, hogy vannak olyan kutyák ami sokkal rosszabb helyzetben vannak, mint az enyém lenne.
2017. jan. 31. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!