Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez dominancia átvétel próbálko...

Ez dominancia átvétel próbálkozás? Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Sok mindent megtanítottam már a kutyámnak, 8 hónapos. Ül, pacsi, ugat, fekszik, hempereg, marad, várakozás, tárgyak visszahozása, mi a labda és karika stb

Mostanában amikor elkezdem átvenni vele ezeket (minden nap foglalkozok vele) csak többedszeri szóra csinálja meg, vagy ide-oda megy, ugat mintha azt kértem volna tőle, a lábamhoz jön és ráül (általában az elején az "ül" parancsnál van ez mindig azzal kezdek labdázás után)

Igazából nincs nehéz dolgom mert berni pásztorom van, csak hallottam, hogy a kutyák egy idő után feszegetik a "határokat". Gondolom nem valószínű hogy elfelejti a parancsot, régen a kézjelre jobban reagált, most azt szinte figyelmen kívül hagyja


2017. jan. 30. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Kan kutyád van?
2017. jan. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, nem kell ezt túlmisztifikálni.

Erélyesebben rászólsz, ha bohóckodik, nem hagyod össze-vissza elkolbászolni feladat közben. Ha nem akar leülni, egyik ujjaddal fentről rásegítesz, hogy márpedig tegye le a popóját. Behívásnál ugyanez. Ha süketet játszik, szólsz egyszer, kétszer, harmadszorra meg TE mész oda és a kívánt helyre tessékeled.

Kitartóbb legyél, mint a kutya és kicsit módosíts a napi rutinon (az is lehet, hogy már uncsi neki, hogy mindig ugyanazokat kéred tőle), vegyél be új elemeket, más jutalmazást.

2017. jan. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen kan (bár még "ülve" pisil)

Mindig próbálok neki újat tanítani, pl a karika csak egy hete jött, a "kérem" is kb 2 hete mert volt amit nem nagyon akart odaadni annyira szeretett vele játszani. Nem mindig ugyanazzal kezdek, kivéve a legelejét a játékot. Ha látom hogy már nem érdekli annyira, vagy már nem fut úgy utána, elkezdem átvenni vele amit tud, vagy új dologra tanítom.

A jutalmazást nem tudom hogy módosíthatnám. Dícséret-jutalomfalat, vagy dícséret-simogatás (de a simogatásért nincs annyira oda úgyhogy az kiesett)


Igazából tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, hogy egy dominánsabb kutya mondjuk mit csinál meg azt hogy kezelik mert olvastam hogy a berni pásztor "első kutyának tökéletes" tehát tapasztalatlan gazdiknak se okoz nagy problémát

2017. jan. 30. 23:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez egy igen jó kérdés Kedves Kérdező! Én ugyan ebben a szituban vagyok a 8 hónapos szuka kutyámmal...eddig mindent gyönyörűen megcsinált, és most mintha elfelejtett volna mindent(minden nap gyakorlunk itthon is)....hozzáteszem pici kora óta járunk suliba...tehát ovi, és most suli, és most valahogy ott sem akar teljesíteni..mintha visszafele fejlődne...és az egyik legjobb suliba járunk szerintem...nem tudom mint rontok el... Még lehet hogy írnak ide ezzel kapcsolatban...
2017. jan. 31. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondták, esetleg segíts rá, hogy tegye le a fenekét. Bántani nem kell egy állatot, de esetleg, ha fizikai hatás is éri, miközben mutogatsz neki, úgy esetleg rájöhet, hogy most nincs idő a játékra, "munka" van.
2017. jan. 31. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszodik :) Ilyenkor van egy ilyen időszak, amikor olyan, mintha mindent elfelejtene/lesz.rna, amit addig szépen megcsinált. (Mint az emberekeknél is kamaszkorban). Nem kell megijedni, legyél vele kicsit határozottabb és következetes: ha egyszer kimondtál valamit, hajtsa is végre.
2017. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ivarérés forog fenn :)

Főleg a kanoknál ilyenkor szinte "elmennek otthonról".

Persze, nem egyformán jelentkezik minden kutyánál.

2017. jan. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!