Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff játékok?

Amstaff játékok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy csodálatos gyönyörű Amstaff kölyköm (8-9 hetes)

, egy hete van nálam. Az lenne a kérdésem hogy a játék közbe meddig mehetünk el? Moroghat? A játékával lehet durva? Illetve milyen játékokat javasoltok?


(Azért kérdezem hogy nehogy félre neveljem, vagy ez is olyan "mint a többi kutya"? nekem volt 9 kiskutyám (utcai keverék befogadott kutyák kölykei) velük eléggé "durván" játszottam, durvábban mint a Staffival és rendkívűl jó kutyák lettek sose haraptak meg senkit és nagy testű kutyák volták (nagyobbak mint az Amstaff))


Jelenlegi játékok:

- csipogó gumi kacsa

- reflex labda kötélen

- tömör gumi valami játék

- rongy ráncibálás


Ezek jók? - illetve játék közbeni véletlen néha néha harapásról is le kell szoktatni? ha egyébként mikor nm játszik/unk belenuylhatok a szájába semmi harapás?


Köszönöm a válaszokat!! :)



2017. jan. 31. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, moroghat. :) Az enyém másfél éves, ő is morog, nagyon cuki. A labda, rongy cibálás jó, a csipogós kacsát én nem javaslom, könnyen szétrágható. Kötél, 2 végén csomóval is jó. Ilyen szempontból igen, olyan, mint a többi kutya.

Azt ne engedd, hogy téged, kezed, ruhád, lábad harapja. Meg kell tanítani, hogy a játékát haraphatja, téged nem (és más embert sem).

Ami még nagyon fontos, a szocializáció más kutyákkal, illetve mindenféle más élőlénnyel, ember, állatok. Amint oltásai engedik, kezdd el kutyás társaságba hordani.

2017. jan. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pitem van, 8 éves.

A sipolós játék kb 1 perc neki.

A tömör gumi sokáig bírja, illetve a fonott kötél.


Megtanulta, kivel hogy játszhat.,

Férjemmel morogva, vicsorogva ugatva, ugrálva (külső szemmel nézve, mintha támadná), velem finomabban. Ha véletlenül megkarmol a fogával játék közben, előbb hátrál és ül le, mint hogy felszisszennék. Mert tudja, hogy ez nekem fájt.

A 3,5 éves fiunkkal egyenlőre úgy, hogy menekül előle, mert nem akarja még csak fellökni sem (ez a legnagyobb veszély, hogy egyelőre a kutya a nehezebb, és olyan szeleburdi, hogy ha nem figyel ellöki a gyereket). Illetve labdáznak, frizbiznek.


Nem gond a morgás játék közben.

Olyan, mint a többi kutya. Azt kell megtanítanod, hogy nem haraphat. Még játékból sem. Mert az fáj.


AMi még jó játék (de nem olcsó), az a kong.

2017. jan. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amstaffom van most 4hónapos múlt,leginkább a köteles játékokat szereti.Én lefekszem hozzá lemegyek négykézláb morgunk,ugat rám minden ami csak létezik,direkt a szájához nyúlok mindig.Ha véletlenségből odakap akkor egyből fellépek erélyesen akkor fülét farkát behúzza és lefekszik anélkül hogy hozzáérnék.Kan kutyáról beszélünk játék közben ha "felizgult" mindig fedezni próbált erről kellett leginkább leszoktatni de mindegy megy.Nagyon imádom nem tudnék nélküle lenni már.Kölyök korba bármivel játszhat később figyelj,leginkább a Kong játékok a jók azt nehéz szétrágni,többitől megfúlhat,székrekedés stb... Még amit szoktam hogyha adok neki dentastix-et vagy bármilyen rágókát egyszer egyszer elszoktam venni majd visszaadom,és persze morgás nélkül ideadja vagy ha szólok hogy "engedd el" akkor leteszi.Sok sikert!
2017. jan. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat ! :) sokat segítettetek.
2017. jan. 31. 11:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Én már nem is veszek bolti kutyajátékokat a staffimnak, mert pár perc alatt kivégzi, felesleges pénzkidobás.

Illetve egyedül trixie reflex labdát szoktam rendelni, ez bevált labdázásra, de játék végén mindig elveszem tőle, különben ezt is szétrágná.

Kötélhúzásra, lógásra megcsomózott hevedert használok, szintén jó erre a motorgumikülső, ez strapabíró. Valamint mindig van itthon vastag fadarab és marhacsont amit rágcsálhat.

2017. jan. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!