Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobaketrec vagy szabadon?

Szobaketrec vagy szabadon?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos kis kutyám a múlt hetet meg ezt a hetet is végig vele töltöm 0-24-be, de jövőhéttől egy darabig zűrös lesz a helyzet, rengeteget nem leszek itthon. Az lenne a kérdésem hogy mit tegyek? Vettem neki egy szép nagy szoba ketrecet, abba bezárjam, vagy engedjen szabadon a szobába? Szeretném ha szoba tiszta lenne, ezért nem tudom hogy mit tegyek. Köszönöm a segítséget!


(Tudom, hogy ez így nem jó, eredtileg nem így voltak a dolgok, de változás történ pár napja nem tudok mi tenni, kérlek segítő válaszokat irjtatok, mit javasoltok, aki így csinálta mit tett? Tudom hogy ez így nagyon nem jó, de ezt nem láthattam előre, hogy ilyen meredek lesz)



2017. jan. 31. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen előfordul, azért emiatt ne ostorozd magad.


Én a szobakennelt javaslom, viszont előtte kezd el hozzá szoktatni. A szobatisztaság szempontjából sajnos mindegy, hogy melyik negoldást választod, így is, úgy is kell takarítanos utána. Viszont legalább magában nem fog tudni kárt tenni amíg nem tudsz rá figyelni.

2017. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Ugyan ez a problémánk akkor. Ketrecet felejtsd el, én kipróbáltam vele tegnap este, csak nyüszített, nem bírja, nem jó ott neki, bezártság érzete van. Próbálj venni inkább kutyarácsot, olyasmi, mint amit kisgyerekeknek vesznek, sőt, ugyan az... Azzal keríts el neki egy nagyobb részt és nyugalom lesz. Amúgy milyen fajta?
2017. jan. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Áhh a ketrecbe megbolondul. Én azt csináltam hogy feltekertem a szobámban a szőnyeget vezetékeket felraktam az asztalra ágyra nem tud feljönni mert még kicsi bevittem az összes játékát , aztán a parkettára meg nyugottan mehet a kaki pisi amíg ilyen kicsi és nem szobatiszta ha otthon kellet haggyam én ezt csináltam.
2017. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld olyan helyen hagyni, ahol nem tehet sok kárt, pl előszoba. Elpakolni mindent, amit esetleg tönkretehet. Vigyázz mert elég leleményesek tudnak lenni, főleg magányukban, az én tacsikeverék kutyám is olyan helyekről szedett le dolgokat, hogy elképzelni se tudtam, hogy ér fel odáig. Hagyj neki rágható játékokat, esetleg egy ruhádat, amit nem sajnálsz.

Én szoktam olyat is csinálni, ha tudom h egész nap dolgozom és nem tud átugrani hozzá senki, hogy kint hagyok valamit, amivel rosszalkodhat. Legutóbb egy cipősdobozt. Cafatokra tépte, de nem volt kár érte, és nem tudott kárt tenni magában. Legalább lekötötte.


Meg tudsz kérni esetleg valakit h ugorjon át napközben? Főleg amíg ilyen kicsi. Ha reggel indulás előtt leviszed, dél-1-2 körül beugrik valaki, aztán mikor hazaérsz megint lemész vele, talán kibírja, de azért elég pici még.

2017. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szobakennel.

Semmi baja nem lesz.

Nekem mindenki oda van szoktatva.

Ha új mentett érkezik,éjszaka,és ha elmegyek, ők is szobakennelben vannak.

2napig van hiszti, utána tudják, hogy este ott van alvás.

Egyrészt sokkal biztonságosabb,másrészt nem mindegy,hogy azt kell kitakarítani,vagy az egész szobát..

2017. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is eleinte szobakennel volt, a takarítás miatt, plusz a nagyszüleim napi többször feljártak és kiengedték pisilni, én meg kettőkor már otthon voltam, mert még csak áltsuliba jártam :) Bár nálunk a kiskutya akkora volt mint egy papucs és 120 cm széles volt a szobakennel, szóval még futkározni is tudott benne :)

Most már szabadon van az egész házban, viszont így is csak reggel befekszik az ágyába és délután jön csak ki onnan :)

2017. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hűha :D hát köszönöm mindenkinek a válaszát, mindegyik vélemény hasznos volt, csak még mindig nem tudom mit tegyek.

Mert eredetileg úgy volt h legkésőbb 2kor kiengedi (én reggel 5 fél 6kor megyek el) valaki és valaki lesz otthon vele míg haza nem érek, de ezek (is)változtak sajnos. Van olyan ismerősöm aki napi 8 órára bezárta kennelbe a kutyáját, ő ajánlotta azt a kennelt amit vettem mert neki olyan van. Csak nekem van amikor nem 8 órára kéne egyedül hagynom, és kérdéses hogy valaki kiengedi e őt. Az etetést automata etetővel oldom meg azzal nincs baj, pisi kakit nem bírja még tartani sokági, de ügyesen nyűszít hogy menne ki. Még nem tudom hogy lesz, minden esetre minden válasz hasznos volt, és köszönöm a fáradozásotokat!

2017. jan. 31. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!