Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolában a problémásabb...

Kutyaiskolában a problémásabb kutyákkal miért nem foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Mikor meglett a kutyám, elkezdtem vele kutyaiskolába járni. Mindent megtanult, ül, áll, fekszik, marad stb., nagyon jó agya van percek alatt rájön, hogy mit várok tőle. Nem is ezzel volt gondom, mert mindent boldogan megcsinált vezényszóra. Viszont egyvalamit nem tudtam vele, sétálni. Ha a kerítésnél örjöngött egy kutya, ő vissza, úgy hogy repültem utána, rángatott össze vissza, nem bírtam vele. Már rettegtem a sétáktól... Kutyaiskolában természetesen jeleztem ezt a gondot, de kb. széttárták a karjukat. Nem foglalkoztak velem. Ekkor kerestem fel egy kiképzőt, aki egyénileg foglalkozott velünk, jött hozzánk, elkísért a sétákon, és pikk pakk helyrerakott, azóta a kutyám egy angyalként sétál. Azóta is tartjuk a kapcsolatot, és mikor beszélgetünk mindig elmondja hogy milyen új kutyái vannak, és mindegyikkel ugyanez a gond, ezért fordulnak hozzá, nem tudják sétáltatni. És mindegyikük kutyasuliból kerül hozzá.
2017. jan. 31. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
A kutyaiskolának szerződése van ezzel az emberrel. Ott direkt elrontják a kutyát, ő pedig jó pénzért segít. Így jó a kutyaiskolának is, meg neki is.
2017. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

NAgyon sok az olyan kontár, aki kiképzőnek mondja magát. Egy minőségi (nem feltétlenül a legdrágább) iskolában csak maximum a tényleg nagyon speciális gondokra mondanak nemet, de ott még benne van a pakliban hogy segítenek olyan embert keresni, aki tud foglalkozni a dologgal.

Szvsz ez a sétás dolog nem a világvége, el nem hiszem hogy mi miatt nem tudnának vele foglalkozni, szerintem keress egy másik kutyasulit.

2017. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is arra jutottam, hogy nem értenek hozzá... De akkor hogyan nyithatnak kutyaiskolát?! Ennyi erővel én is nyithatnék akkor egyet, hiszen meg tudom tanítani azt hogy ül, fekszik. De ez nem ennyiből áll...
2017. jan. 31. 12:45
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Sehol nincs szabályozva egy kutyaiskola nyitásának a feltételei.

Pénz, terület és mehet a móka.

2017. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Bocsi az off-ért, de én meg pont az egyéni oktatóval szívtam meg. Kifizettem neki majdnem 6 ezret, és a csaj kb. semmi hasznosat nem mutatott, közben pedig egy csomó problémát felvázoltam neki. Végül csak sétáltunk egyet, és azt mondta, hogy semmi baj nincs a kutyámmal. Szerintem is a pénzre mennek rá. Tök gáz, hogy a "nyúzzunk le annyi bőrt a hülyéről, amennyit csak lehet" tendencia van mindehol érvényben. Elkérhetném esetleg az elérhetőségeit az úrnak?
2017. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Mert rengeteg a kókler!
2017. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező! Leírnád, hogy neked mit mutatott a kiképző?Hogyan tanította meg a kutyád sétálni? Most pont ilyen gondban vagyok ....köszi előre is
2017. jan. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy azért nem foglalkoztak külön veled, mert ezt a problémát nem lehet kutyaiskolai keretek között megoldani. De persze nekem is van több olyan ismerősöm, aki pár év kutyázgatás után nyitott egy kutyaiskolát/kiképzőnek nevezi magát. A egyik kutyáin pedig az összes létező viselkedési problémát be lehet mutatni...

Mint ahogy már fent is írták, ezeket a helyeket sajnos nem lehet ellenőrizni és semmilyen szabály nincs rá, hogy bármilyen képesítéssel kéne a kiképzőknek rendelkezniük.

Amikor én jártam kutyaoviba a kutyámmal, aki már kicsinek agresszív volt, az volt a nagy megoldásuk, hogy a közös játéknál ki kellett vele állnom a placc szélére.(ja, és úgy lett agresszív h a kutyasuliban egy csomószor nekitámadtak és ledominálták őt, de ő nem hagyta magát...)

Az évek alatt sok gyakorlással és utánaolvasással viszont sikerült megoldanom a problémát.


Neked viszont nagy szerencséd van, hogy találtál egy olyan embert, aki tudott nektek segíteni.

2017. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En is nagyon rossz velemennyel vagyok a kutyaiskolakrol es a benne oktato "szakemberekrol", de az egyeni "profik" kozott is akad szep szammal alkalmatlan ember.


En is megjartam ez a kalvariat a kutyammal, talan 1x fordult elo, hogy azt mondtak a koklerek, hogy "bocs ezt nem tudjuk megoldani, erdemes mast keresni" (hozzateszem ezzel nincs is baj), de a legtobb erolteti a ujhullamos kutyaknak kifejezetten mukodo technologiakat, ami persze nem mukodik nalad, cserebe tovabbra is levesznek penzel es meg erezetiek is veled, hogy csak azert nem mukodik, mert TE nem akarod. Volt olyan aki elore (ertsd meg nem latta a kutyat, nem is tudjuk mire szamithatunk) elker 4-5 alkamat, aztan ha nem tetszik a rendszer bukod a fennmarado alkalmakat. Oszinte leszek erre a "szakmara" is raferne nemi revizio es nyugodtan lehetne ellenorizheto szakmai alapokra tenni, mint barmilyen mas szolgaltatast a piacon.


Az ember 4-5 kutyaiskola(trainer) utan mar rutinossa valik es ki tudja szurni jo-e neki amit ott kinalnak vagy sem.

2017. jan. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!