Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le arról a...

Hogy szoktassam le arról a kutyát, hogy ameddig nem vagyunk itthon szétrág mindent?

Figyelt kérdés
Néhány pár cipőnk, iratunk és egy távirányítónk is bánta már pedig nincs itzhon sokat egyedül és mindig adunk neki plüsst rágcsát műanyag flakont stb és van amikor csak ezeket rágja meg hetekig aztán egy nap szétrág valami fontosat pedig meg is van szidva érte és látszik hogy tudja hogy mi rosszat csinált
2017. jan. 31. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Az hogy "nem vagyunk itthon" felesleges volt hozzáírnod..

Ha jól gondolom, szerintem amikor otthon vagytok is összerágna mindent, csak nem hagyjátok..

Nem vagyok egy kutya idomár, de ha van tapasztalatotok hogy milyen szagtól undorodik, ilyesmi..Azt a cipőt,stb..nyugodtan bekenhetitek v ilyesmi, 1-et elég, az a lényeg a cipőröl más jusson eszébe.

2017. jan. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért nem teszitek el az olyan dolgokat előle amikhez nem akarjátok hogy hozzáférjen? Vagy zárjátok szobakennelbe, az erre való, fokozatosan lehet beleszoktatni. Beteszitek mellé az játékait amiket rághat.

Mennyi idős a kutya? Lefárasztjátok mielőtt elmentek otthonról?

2017. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Eleve nem kéne engedni, hogy bármit szétrágjon, mert a kutya nem tud különbséget tenni a fontos és nem fontos közt. Nem fogja érteni, hogy a plüsst lehet a távirányítót meg meg.

Arra pedig végképp képtelen, hogy egy utólagos büntetésnél megértse, hogy mi a hiba. lehet, hogy szerinted tudja miről van szó, de ha tudná akkor nem csinálná. A kutyák nem így működnek.

Egyébként mennyit van vele foglalkozva egy nap? Mennyire van lemozgatva? Mennyire nevelitek? Milyen a viszonyotok?

2017. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

El kell pakolni mindent általa el nem érhető helyre, illetve a kutyát kell arra az időre egy olyan helyiségbe zárni, ahol nem tud semmiben kárt tenni.

Műanyag flakont ne adj rágcsálni. Vegyél neki nyers marhacsontot, szárított marhabőrt, bikacsököt rágni.

Mielőtt elmentek otthonról, alaposan sétáltassátok meg, fusson, játsszatok vele, hogy minél jobban elfáradjon. Hazaérkezés után megint.

Utólag leszidni tök felesleges, nem tudja, miért kapja. Nem az látszik rajta, hogy tudja, hogy mit csinált, hanem az, hogy érzi, hogy mérgesek vagytok, fél. De azt nem tudja, miért. Büntetni csak közvetlenül tetten éréskor van értelme.

2017. jan. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Hogyhogy ezt nem tudod ??? A leírt történés az emberi pszichológiában is ismert, szeparációs szorongásnak nevezett jelenség, ami a szabadon falkában élő állatoknál is jelentkezik. A kutya falkaállat és egyedül, a társak ill. a gazda hiányában elveszettnek érzi magát, feszült, ideges, esetenként pszichotikus állapotba kerül, ekkor rág szét mindent. Ezért nem szabad egyedül hagyni, különösen kölyök vagy fiatal felnőtt korban a kifejezetten emberhez szoktatott kutyát. Később, idősebb korban csillapodik a kutyában fellépő feszültség, de szűkölés, vonyítás formájában megmaradhat. Az én életeben előfordult mindhárom kutya esetében volt ilyen megnyilvánulás. Az első a könyvespolc alsó sorában levő könyveket tépte darabokra, a második az előszobai tapétát szedte le, a harmadik a szobából kivezető ajtót kaparta ki (1 cm mélységben), majd az antik bútorokat rágta meg. A vonyítás és a hívó-kérő vakkantgatás felnőtt korban jelentkezett.
2017. jan. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 19:54

Egy kölyök szeparációs szorongás nélkül is rág mindent, ami a szája elé kerül. Kutyából van, és így ismerkedik a világgal. Nem tudja még mi ehető és mi nem.

2017. jan. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem,amikor itthon vagyunk csak a jatekait ragja, probaltuk mar amikor a szonyeget kaparta es ragcsalta h olyannal kentuk be amit nem szeret egy ideig zavarta aztan ugyan ugy ragta tovabb adtunk mar neki mathacsontot bort minden ilyesmit sajnos uyr nem tudjuk megoldani h ne legyen neha itthon egyedul nrm hiszrm h ezt batki meg tudna es nem azt akarom h ne legyen mit ragnia hanem h ne ragjon bar probaljuk elpakolni a dolgokat legutobb a linoleumot szedte fel igy szval mindig talal valamit eleg sokat setalok jatszok vele meg o mas kutyakkal, igy is rag es regebben meg betudtuk annak hogy fogzik de mar tobb mint 1 eves
2017. jan. 31. 22:46
 8/10 A kérdező kommentje:
Kennelbe nem nagyon akarom zarni egy ido utan nem is hiszem h bemenne a buntetest abbol gondoltam h megmutatjuk neki a cipot barmikor amit megrakott es egybol lapul es bocsanat hogy nem tudom nem vagyok pszichologus 16 eves vagyok es az elozo kutyam is csak akkor ragott amikor nottek a fogai es akkor se ragott szet semmit
2017. jan. 31. 22:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is csinálja ezt, 10 hónapos körüli. Érdemes olyan helyen hagyni, ahol olyan nagy kárt nem tehet, bár aki a linóleumot is felszedi, azzal tényleg nagyon nehéz ezt megtenni. De szobában, ahol minden fontos cuccunk van, nem hagynám egyedül. Téved, aki azt mondja, hogy biztos akkor is rágna, mikor a gazdi otthon van. A miénk sem ér hozzá soha semmihez, ha otthon vagyunk, nem is nagyon rág, csak a játékait. Biztosan a stresszt vezeti így le, illetve unatkozhat is rendesen. Sokat szerintem nem lehet tenni, később valószínűleg lenyugszik, addig meg marad az elpakolás, én az előszobaszekrény alját bekentem citrommal, erőspaprikával (:D) meg a netkábelt is, ami szintén ott húzódik és egyszer már elrágta.


Préselt bőrcsonttal is próbálkoztam, egy ideig bevált, de rájött hogyan hasíthat le belőle jó nagy darabokat, és durva hasmenése lett tőle. Azt azóta semmiképp nem adok neki. Csonttal is jól elvan, viszont azzal ügyesen végigkopog a padlón, és gondolom a szomszédok nem igazán értékelik, így azt se sűrűn hagyok neki.


Én reménykedem, hogy kinövi majd, és igyekszem megakadályozni, hogy valami fontos elöl maradjon.

2017. febr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mi is probalkoztunk erospaprikava eloszor csodalkozott aztan jol elcolt vele farokcsovalva csipkedte amit bekentunk😂😂😂 hat igen remelem lenyugszik koszonom a valaszokat
2017. febr. 1. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!