Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadász által kilőtt kutyák?

Vadász által kilőtt kutyák?

Figyelt kérdés

Egyre többet hallani ilyen esetekről.

[link]

[link]

[link]


Tényleg rettegve kell erdőben, mezőn kutyát sétáltatni nehogy lelőjék? És mi van ha legközelebb egy kisgyereket lőnek ki? Én teljesen felháborítónak találom hogy a gazdik jelenlétében ilyen megtörténhet, és akkor még a vadászoknak áll feljebb!

Régen annyit kirándultunk de most ha nagy ritkán elmegyünk folyamatosan a kutyákat kell figyelnem és azon feszülve figyelek minden bokrot, zajt nehogy nyúlnak nézzék őket.

Ti mit gondoltok erről?


2010. máj. 6. 22:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem is olyan régen volt egy ilyen kérdés, ott elég heves vita folyt egy vadász is leírta a véleményét, sőt, elvileg a vadász is írt, aki kilőtte a kutyákat....

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__687265-tenyle..

Én csak azt tartom szomorúnak, hogy ebben a kérdésben, még mi, kutyások sem értünk egyet, és hát amúgy is a nem kutyások nagy része utál minket, akkor legalább mi tartanánk össze :( Na de még ez sem megy, akkor mit lehet elvárni másoktól?

2010. máj. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Nos magát a törvényt megértem és el is fogadom, mivel az a vadállomány védelmében íródott.Aki nem tudja megnevelni a kutyáját, az ne engedje szabadon.


A vadászok túlkapása már más kérdés. Sok esetben nagyon kétséges!!!, hogy a kutya tényleg űzött e vadat és szerintem roppant nagy veszélyeket rejt magába, hogy olyan területeken is kilövik a kutyát ahol sok a kiránduló!

Értem ezt pl. A normafás esetre!!! Atya ég! Ott jó időben iszonytatóan sok ember van és rengeteg gyerek!


Az a baj, hogy ez tipikusan olyan dolog mint, a kötelező póráz. Nem engedik, hogy póráz nélkül sétáljon a kutya, de ugyanakkor nem létesítenek megfelelő számú kutyafuttatót. Tehát mindig csak szigorításokat hoznak, de alternatív megoldást nem kínálnak.


Sajnos Magyarországon nagyon jellemző, hogy a kutyásoknak kb. semmilyen joguk sincs! Ami van azzal sem tudnak élni, mert eseteiket nincs kapacitása kivizsgálni a megfelelő szerveknek, illetve van hogy nem is létezik az a bizonyos megfelelő szerv.

2010. máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

az a probléma, hogy vannak az elszánt kutya(vagy bármi más ügy)védők, és vannak, akik bármivel szembeszállnak. még saját magukkal is. ez is csak egy újabb téma, amin lehet veszekedni. ha higgadtan mondanák el a szempontjukat, a másik meg indulatok nélkül átgondolná, akkor nem lenne min vitázni. de ők épp a vitatkozást szeretik...


ez ellen a probléma ellen, miszerint lelövik a kutyát, feltűnő színű nyakörvvel, hámmal, ráerősített csengővel tudsz védekezni, valamint ha pórázon tartod a kutyust, vagy betanítod a lábmál követésre, hogy végig melletted menjen.ebben az ügyben sajnos csak a megelőzésnek van eredménye, hiszen ha mégis lelövik a kutyád, bár te betartottad a szabályokat, mire mész a kártérítéssel? a legjobb barátodat úgysem hozhatja vissza...


csak megjegyzem, láttam már, ahogy 3 kutya széttépett egy őzgidát. nem ajánlom senkinek a látványt.

namármost a kutyák közül kettőn nyakörv volt. kérdem én, bár egyértelmű, hogy ilyenkor a kutyát el kell elpusztítani (hiszen a vadállományt is pusztítja-ami, itt kikötöm, nem szükségel további ritkítást. a vadászok feladata az állomány és a takarmány egyensúlyban tartása, és bár ezt sokan támadták, mondva, a vadász kedvtelésből vadászik, elárulom, hogy nem- és az emberre is veszélyes lehet), nem-e lenne erkölcsös előtte lelőni a felelőtlen gazdát, aki nem vigyázott a kutyára, és aki miatt a kutya erre a sorsra jutott?

bocs a velős válaszért : )

2010. máj. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Vidéki vagyok, és minden este megyünk sétálni a kutyámmal. Mivel a falu végén lakunk, így nem teszem ki a falu lakóit a zajnak, aamivel a kutyám végigvonultatása jár, és a szántóföldek, legelők felé szoktunk menni.

Mostanában azonban a szembeszomszéd rászokott, hogy a tetőgerincemen ülő, szép, szürke balkáni gerlékre lő, és az a baj, hogy többnyire elég jól is céloz. Vagyis kétnaponta egy-egy szegény hullát találok az udvaron. Ez csak hobbiból lődöz, de féltem a kutyámat is tőle.

Másrészt sajnos a ház mögötti szántóföldeken és erdőkben három vadászles is van, amin rendszerint kevéssé állatbarát falusiak ülnek puskával a kezükben. A kutya totál be tud pöcenni, amikor meghallja a lövések hangját, ami behallatszik hozzánk is.

Esténként, amikor viszem a kutyát, mostanában mindig biciklivel megyünk. A kutya elég jól fut, és státuszkérdést csinál belőle, nehogy lemaradjon mögöttem, így mindig fél testtel lemaradva fut a bicikli mellett. De úgy megyünk, hogy én és a bickikli legyünk a vadászlesek felől (rám tán csak nem lőhetnek!), a kutya kívül fusson, az út széle felől, visszafelé pedig belül, és ha hallom, jön egy autó, megállok, behívom a kutyt, nehogy elüssék.

Nagyon aggódom miatta. Tavaly ilyentájt a komisz kisebbségiek fenékbelőtték egy darab feltüzesített vascsavarral, és két, 200-as méretű foltban lejött tőle a szőre. persze, visszanőtt, de a nyomorult nagyon szenvedett.

Nem csak a vadászok lődöznek. Lő a szomszéd, és a falusiak sincsenek jó szándékkal az állatok iránt. Szerintem a tökéletesen működő organizmus zavarja őket. Én szeretem a kutyát, ők meg még az embereket is alig.

2010. máj. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Én mondjuk alapvetően a puska tartását, kézbe fogását büntetném, tök mindegy, hogy kutyára lőnek-e vagy semmire, de olyan helyen, ahol ember, gyerek (netalán számháborúzó, vagy csak éppen bóklászó, gyűjtögető, kiránduló, lepkéket figyelő gyerek vagy felnőtt lehet) életveszélyesnek tartom azt, hogy emberek a puskával a kezükben legálisan lehetnek ott. Azt tartanám jogosnak, ha ki lenne jelölve, hogy május 12-én lehet vadászni, x körzetben, táblával kijelölt helyen, és amúgy nekem, mint embernek sem kellene aggódnom, hogy mikor kerülök vadászok látómezejébe, azáltal, hogy mondjuk elmegyek kirándulni és nem viselek én sem rikító sárga mellényt, hanem mondjuk zöldet meg barnát, amivel szeretnék beleolvadni a környezetbe...
2010. máj. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A hivatásos vadász figyel, és poénból nem lő, elég komoly feladatuk van, hogy ne csak állatkertekben láthassunk hazánkban egyébként honos fajokat, a felelős állattartó pedig megelőzi a bajt, és vigyáz az állatára, ebbe a séta is beletartozik, ahogy előttem írták, csengő, feltűnő színű felszerelés, hogy jól ki lehessen szúrni (kerékpárosoknak se poénból van a jól láthatósági sárga mellény, amit sokan nem szeretnek hordani, mégis esetenként életet menthet(ne), ha olyanok a közlekedési viszonyok), meg persze olyan helyeken, ahol aktív a vadállomány és vadászok felbukkanási lehetősége, ott fokozottabban kell figyelni, és nem szabadna csakúgy elengedni az ebet kószálni.
2010. máj. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
en ugy gondolom, hogy a vadaszok sajnos visszaelnek a helyzetukkel, senki nem veszi elo oket, ha lelonek egy artatlan kutyat, poenbol vagy veletlenul, tok mindegy. faluhelyen leginkabb poenbol, csakugy mint egyes szomszedok, nekem 4 macskamat lotte le az idiota szomszed........
2010. máj. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
00:19 - A vadásztársaság elő szokta szedni, ha kiderül, hogy ki tette, max. neked nem tűnik fel. Nem csak vadászok hordhatnak fegyvert (lásd a pécsi egyetemistát...)
2010. máj. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%

Ez a kutyások nemkutyások harcának egyik megnyilvánulása. a mi szerencsétlenségünk hogy a vadásznak puskája van és lő.

Az ilyen vadásznak azt kívánom, lője le valaki egyszer a lába mellől a saját kedvenc vadászkutyáját, hogy megtudja milyen érzés.

Én ettől függetlenül ugyanúgy sétálok, kirándulok, mint eddíg, nem fogják megkeseríteni az életünket.

2010. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Én sokminden miatt utálom a vadászokat, főleg ezért. Én is kirándulás közben látom a szegény kutyusok hollestét, mert a köc*sög lelőni tudja, de elhantolni azt már nem!


De visszaüt a kaki.


Azt bírom, amikor két vadász vaddisznónak nézik egymást, és lelövi....


Egyes vadászok tényleg disznók...

2010. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!