Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mibaja a kutyának?...

Ilyenkor mibaja a kutyának? Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
Tesómnak van egy csivavapincserfoxi keveréke iszonyat aranyosra sikeredett,de nem ez a lényeg. Egy családi vállalkozásunk van ahol együtt dolgozunk és ott a kutya egésznap. Tesóm mikor kimegy terepre dolgozni ugye ottvan velünk a kutya ilyenkor bújik kéreckedik meg mikor tesóm ottvan akkor is így viselkedik. Na de aztán mikor indulnak haza a nap végén a kutya mint aki megbolondul vicsorog ugat morog ránk a kis hordozójából ha közelítünk felé. Meg szokta így random csinálni ,hogy egyik pillanatba még jön oda bújik vagy kajáért kuncsorog ilyenkor adok neki aztán 5 perc mulva mikor megakarom simogatni meg morog( kb mint egy doromboló macska) nem nagyon csak a nem tetszését fejezi ki na de mikor mennek az valami brutális amit lemüvel. Mi lehet az oka? Bocsi ha sok csak leirtam minden részletet hátha fontos lehet.

2017. jan. 31. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Nalatok a nyul viszi a vadaszpuskat. Kicsit le kene torni herceg/hercegno szarvat
2017. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt így elég nehéz megmondani sajnos, vagy én legalábbis nem tudom. Megnézném, hogy hogyan viselkedik a kutya, nap közben mit csinál, mire hogyan reagál, miket enged meg magának. Arra gondolok hogy vagy a bátyádat félti túlzottan (ha jól veszem ki a szövegből ő a gazdája), vagy valami ott a kis ketrec körül nincsen rendben, ott lehet valami agyi bibi. Egy mindenesetre biztos, hogy a családi hierarchiában egészen biztosan nem azt a helyet foglalja el a kutya amit kellene neki (a legalja), mert különben nem csinálna olyat, hogy morog rátok, vagy akár csak csúnyán néz. Nehéz így sajnos látatlanban megmondani hogy mi okozza a nemkívánatos viselkedést, azt megmondani hogy mit tudnátok tenni, pedig szerintem lehetetlen. Tudsz írni a kutyusról? Hány éves? Foglalkoztok-e vele, van-e neki lehetőség biztosítva arra hogy a fölös kis energiáit levezesse? Amúgy szófogadó-e, jól viselkedik-e a többi kutyával/emberrel? Érte bármilyen trauma kiskorában, köthető-e neki bármilyen rossz emléke a ketrechez, vagy akár csak az "induláshoz", mint olyan? Bármilyen infó hasznos lehet.
2017. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen igy belegondolva amit leirtatok elvan kényesztetve a kis herceg😅 Akkor ez lehet a baj nincs megnevelve ezen a téren . 5 éves a drága trauma biztos hogy nem érte. De hát én nem tudom "letörni a szarvát" nem én vagyok a gazdája engem ilyen térwn leszar. Ja meg amugy pl ha valaki szól neki amugy arra se halgat tesomra se. A nagy kutyákra meg úgy menne rájuk mintha valami bernáthegyinek érezné magát. Akkor ez a baj vele egyszerűen nincs megnevelve megvan neki engedve minden. Köszönöm a segítséget.
2017. jan. 31. 22:14
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Hú, de utálom az ilyen p*n*nyaló kutyákat.

Sokkal veszélyesebbek, mint az én fegyelmezett staffordom, mégis a stafikkal előítéletesek az emberek, holott az ilyen neveletlen, anyuciszemefénye gyerekpótlékok sokkal veszélyesebbek.

Szánalmas látvány mikor hörögve vergődnek a flexi végén, a szolgájuk (gazdi) meg tanácstalanul mered rájuk, rosszabb esetben még mosolyog is hozzá, meg megjutalmazza őket a viselkedésükért.


Bocsánat, off voltam, szóval a válasz a kérdésedre az, hogy egyértelműen a kutya irányít bennetek, nem tekinti falkavezérnek a gazdáját sem.

2017. jan. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
Rúgj belé, majd leszokik az acsargásról.
2017. febr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Huuu én meg azokat utálom akiknek kisebbségi komplexusuk van és azért vesznek staffit vagy pittbult hogy ezt kompenzálják azt teszik a jaj de vagány gyerek vagyokot persze nemindenki ilyen de hogy te itt menősködsz tuti nálad igen😘
2017. febr. 1. 08:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Látod erről beszélek kérdező :)

Előítéletek.

A stafford egy vadállat, harci kutya és mindenki csak az egoja növelése miatt vesz ilyen fajtát....

Képzeld nő vagyok és egy 4 éves gyerek gyömöszöli minden nap ezt a fenevadat és nem, nem tépte még szét, ellenben a kutyát néha meg kell menteni a gyerektől :)

A véleményem fenntartom, a kutyátok baromira el van kényeztetve.

2017. febr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"nem mindenki ilyen"

"tesóm kutyája"

2017. febr. 2. 12:15
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]

Kuldom neked akkor specialba

2017. febr. 2. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!