Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Enyhén diszpláziás kutyának...

Enyhén diszpláziás kutyának milyen tápot/táplálást érdemes adni, hogy jobb legyen neki, ne gyulladjanak az ízületei?

Figyelt kérdés

Most csak olcsó, diszkontos (Lidl, Aldi, Penny) tápot kap.


Gyakran kap mellé főtt húst, rizst, zöldséget, egyéb maradékot (nem minden szart, csak ami hasznos a kutyának), viszont egy csak hús étrendet, meg hiper-szuper prémium tápokat nem tudok megengedni.


Nem feltétlen kell ízületvédőt tartalmaznia, k9 fullflexet kap kúraszerűen, ez sem filléres.


Csak arra gondoltam, hogy hátha van olyan olcsóbb táp, amiben kevesebb az allergén anyag, tartósítószer, gabona, stb.


Ha mondjuk átváltanék Lidl-ös Bellosan tápról Josera Economyra, akkor azzal mennyivel lenne jobb neki?


2017. febr. 1. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:

A Joserát nem ismerem. Mi ilyennel etetünk: [link]

Az állatboltos nőci szerint ez jó táp, mi úgy mentünk oda, hogy a táp ára nem számít ajánljon valamit és ezt mondta.

2017. febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Josera, és a Brit Premium ár-érték arányban nagyon jó! Jobb mint a Lidl-s, szinte csak gabonát tartalmazó táp.
2017. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, és zöldkagylós- glükozamint tartalmazó - vitamint adj neki kúraszerűen. Fontos! Én ezt ajánlom, az én kutyám súlyos diszpláziás, neki állatorvos javasolta ezt a kiegészítőt:


[link]


S a halolaj is nagyon jótékony diszplázia esetén.

2017. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól van, most olvastam, hogy adsz neki porcerősítőt :)
2017. febr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igyekezni kell vékonyan tartani. Már fél kiló felesleg is ront a helyzeten. Legyen lehetősége sokat mozogni, nyáron sok úszás.

A K9 Fullflex tökéletes.

2017. febr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A brit prémiumot vagy a josera tápját ajánlom én is. Fehérjében gazdag, minimális gabona van bennük. Amúgy én is adok ízületvédőt a kutyámnak, összehasonlítva a k9 fullflexet és amit itt belinkeltek, szerintem a k9-ben kevesebb a hatóanyag az ilyen jellegű problémára mint a c11 complexben. Meg kell csak nézni a hialuronsavat, aminek mennyisége nem elhanyagolható a csípőízületi displáziánál.


[link]


[link]

2017. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ok, látom, most kapja a k9-et, legközelebb a c11-et veszem majd.
2017. febr. 2. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!