Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ilyen feltetelek...

Szerintetek ilyen feltetelek mellett hozzunk panelba kutyat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 😊 Parommal nagy allatbaratok vagyunk es mindketten kertes hazban nottunk fel. Sok kutyaval volt mar dolgunk es egyeb allatokkal is. Egyenlore panelban lakunk. Mindketten 8orat dolgozunk kulon-kulon, tehat valamelyikonk mindig otthon van. Viszont olyan munkahelyunk van, ami kicsit faraszto, viszont munka utan jo kiszelloztetni a fejem 😊 Szabadnapokon elutazunk es kertes haznal lenne (benti kutyakent, csak kint is boven lehetne, ha akar) es akkor szoktunk elmenni nagyobb setakra 😊 Teljesen kulonboznek a hetkoznapok a hetvegekkel 😁 Nekunk volt egy foxink es nagy meglepodesunkre kikellett mindig konyorogni a hazbol... nyilvan szerintem ez nagy kivetel volt, hisz keves foxi lesz ennyire divanykutya 😁 Na de... en Bichon havaneset neztem. Viszont a kerdes: egyaltalan erdemes-e kutyat hoznunk? Sokan elitelik a panelt, de a foxis tapasztalatunkbol kiindulva ezt cafolnam. Inkabb a szabadidonket nezem. Szerintem a leglustabb kutyanak sem eleg "kidobni pisilni" es ennyi. Napi fel-egy vagy ket ora kint let gondolom nem lenne eleg neki. Lesz ugy, hogy egyedul lenne 8 orat, de ez 2-3 havonta 2x-3x fordulna elo. Nagyon elgondolkodtato... viszont nagyon hianyzik ez. Mindig is nagyon szerettem kutyazni es menhelyekre is jarok (csakhogy csillapitsam ezt 😁). De az is keves.... a szomszedoket szoktam nyustolni 😁 Szoval nagyon orlodok ezen. Letezik olyan, hogy bent van neki alom vagy pelus? Ha ne adj isten menne a pocija vagy nem lennenk otthon es kell neki... letezik ilyen? Nyilvan ezek a sorok nem azert irodtak, mert szeretnek egy kutyat, akivel nem akarok foglalkozni, "csak legyen" alapon dontenek 😊 Ezert is kerem ki a velemenyeteket, hogy ismeretlenul, "nyers" belelatassal segitsetek egyaltalan donteni 😊 Elore is koszonom a valaszokat 😊

2017. febr. 1. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Szia! A bichon havanese nagyon jó választás! Csak tenyésztőtől vegyél, ne jófogásról. Az ára 120.000-200.000 között változik, attól függ mennyire neves a tenyésztő. Napi 2 óra séta elég neki, ha hétvégéken több van. Ha csak ritkán van napi 8 órát egyedül, akkor azt kibírja, vagy ha megengedhetitek magatoknak elviszitek kutyanapközibe azokon a napokon. Jó kutyázást!
2017. febr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem simán tarthattok panelban. Nem értettem egyébként sosem ezt az előítéletet, mert a legtöbb kertes házban élő kutya fejére tojnak a gazdái. Mindemellett lehet, hogy inkább az általad látogatott menhelyről hozz el egy kutyust. Nagyon sokan senyvednek évek óta a menhelyeken, és a szobatisztaságra nevelés is kevésbé megoldható a ti helyzetetekben.
2017. febr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem is menhelyröl válassz kutyust!

Nagyon sokan vannak bennt, és nagyon jót tennél, ha kiszabadítanál egy kutyust abból a pokolból...

2017. febr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Én is menhelyi kutyust ajánlok,de ha nagyon a fajtisztához ragaszkodtok,akkor a bichon jó választás.Látom tisztában vagy a kutyatartás felelősségeivel,tehát tanítás,séta,kutyás társaság,szóval igazából rajtatok áll a döntés,tudtok-e vállalni egy kutyát,vagy sem.Jó gazdik lennétek szerintem,tehát ha úgy érzitek,nyugodtan belevághattok.c:
2017. febr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Siman. Mi kertes en lakunk megis benti kutyaink vannak.


Egy alacsonyabb aktivitasu bichonnak kicsi a mozgasigenye. Baratnomeke pl csak setal de futkarozni nem szokott a tobbi kutyaval, inkabb leul mellenk es nezelodik amig a tobbiek jatszanak. Bar labdazni szeret de tenyleg nem egy aktiv kutyus.

2017. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A bichon alapvetően nagyon jó választás szobakutyának.

Azt mondod, szinte mindig van otthon valaki, tehát a szobatisztaságra nevelés, séták sem jelenthetnek nagy gondot.

Pelenkát, almot stb. okosabb nem használni. Azért, mert azzal csak összezavarod a kutyát: azt tanítod neki, hogy szabad bent vécéznie, holott ennek ellenkezője lenne a cél.

Ha netán menne a hasa, vagy épp nem vagytok otthon és nem bírja ki a 8 órát, akkor összetakarítasz, előfordul az ilyesmi.

A kutyának azonban szüksége van megszokott, viszonylag állandó napirendre. Míg pici kölyök, eleinte kb. 2 óránként le kell vinni, és akkor is pár hónap, mire szobatiszta lesz - addig marad a sok takarítás. Mire felnő, elég lesz napi négyszer levinni, de a nagyon minimum a 3. Egy példa napirend felnőtt kutyának, persze a saját időbeosztásotok szerint kell a magatokét kialakítani majd:

- reggel 6-6.20: séta

- ha kétszer eszik, utána reggeli

- du. 2-2.20 séta

- du. fél 6-7-ig nagy séta, kutyákkal játszás, szabadon mozgás stb.

- utána vacsora

- este 10-10.15 séta, rövid pisiszünet.

Ha hétvégékén utaztok, viszitek magatokkal, az jó, hamar megszokja.

Röviden összefoglalva: a fajta jó választás, és ha a napi 3-4 sétát, ebből egy nagyobbat tudtok biztosítani, szerintem bátran vágjatok bele. A kölyökkor lesz a legproblémásabb, az első hónapok.

2017. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

A havanese teljesen jó választás, csak valóban arra ügyeljetek, hogy ne jófogásról szaporítótól vegyetek, hanem normális kennelből, törzskönyvvel.


Nem gondolom azt, hogy a kutyának rosszabb lenne a panel, mint a kertben télen-nyáron. Egy ekkora kutyával bent is simán lehet foglalkozni, labdázni, trükkökre tanítani, stb, meg ami nagyon fontos, hogy a gazdi mellett van.


Én a helyetekben meggondolnám az örökbefogadást is, hisz (sajnos) nagyon sok bichon várja az álomgazdiját. Egy kölyökkutya még nem fog kibírni 8 órát bepiszkolás nélkül, de ha ezt vállalni tudjátok, akkor nincs gond. Pelusra/alomra ne szoktassátok rá, mert a kutya nem macska, azzal nem tanulja meg hogy kint kell végezni a dolgát, ha szabad a lakásban. Nekik a piszkolás egyébként is mást jelent, a macska elássa/eltünteti a piszkát, a kutyák meg ezzel "jeleznek egymásnak" (olyan mint nekünk a facebook értesítések). A cél az, hogy megtanulja visszatartani arra az időre amíg haza nem értek.

2017. febr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet szerintem.

Sokan vesznek meggondolatlanul kutyát,azt tipli van nekik,ha jön majd a gyerek vagy csak megunják.

De ti a leírás alapján tényleg szeretnétek a kutyát és jó gazdák lennétek.Szerintem hajrá.

Amit a többiek írtak,hogy csakis tenyészőtől,azt én is meg tudom erősíteni. Ha esetleg a menhelyen,ahova jársz találsz,az is jó, de fel kell készülni,hogy nem biztos,hogy egészséges. De az se rossz,ha onnan fogadtok örökbe. Vagy tenyésztő

2017. febr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! 😊 Koszonom szepen a biztatast 😊 A baratom szerint nem erdemes 100-200 E Ft-ot adni kutyaert tenyesztonek, hisz mi nem akarunk versenyre jarni, sem szaporitani. (Megkerdeztunk par tenyesztot) Szerinte menjunk menhelyre es mentsunk meg egy szorgombocot 😊 Nagyon megtetszett ez a fajta, viszont szaporitonak nem fogok penzt adni es igy menhelyrol tenyleg megmentunk egy kis arvat 😊
2017. febr. 2. 23:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök,hogy vannak még olyan emberek,mint ti.c:

Sok boldogságot a kutyushoz!

2017. febr. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!