Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik csehszlovák farkaskutya...

Melyik csehszlovák farkaskutya kennelt ajánlanátok? Illetve van itt valakinek cseh farkas kutyusa?

Figyelt kérdés

2017. febr. 1. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
OFF: CSehszlovákia már nincs ON
2017. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

OFF: Elsőnek: Attól még ez a fajta neve.


Nekem nincs ismerősömnek volt. Hát, ő nem ajánlja. Lefáraszthatatlan, makacs és elkapta náluk a csirkéket pedig velük nevelkedett.

2017. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Miré pont ezt a fajtátát szeretnéd? volt már kutyád korábban?
2017. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ja és elsőnek: jugoszlávia sincs, de jugoszláv farkasölő fajta igen. attól, hogy jugoszlávia/csehszlovákia nincs attól a fajtákat miért kéne átnevezni OFF-bajnok??
2017. febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az elsőnek üzenem hogy tudom de én nem vagyok olyan retardált hogy leszóljak mást a tudatlanságom miatt. A fajta neve csehszlovák farkaskutya. Akkor is ha ma már Cseh ország és Szlovákia külön ország.


Gyermek korom óta kutyákkal vagyok körül véve. Míg 15 éves lettem szüleimnek cs

2017. febr. 1. 20:25
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak kuvaszuk volt. Mikor sajnos Néró meghalt,akkor mentettünk egy német juhászt az utcáról. Őt én neveltem. De sajnos betegség miatt 5 év múlva meghalt. Aztán lett egy amstaffom és egy tervurenem. Csodálatos éveink voltak. Most egy akitám van jól nevelt kutyus a fajtára jellemző makacssággal de amúgy engedelmes okos kutya.


Gyermekünk sajnos nem lehet egészségügyi problémák miatt amit nem részleteznék. Van 2 befogadott cicánk.


Nagyjából ez a napi rutin:

Reggel 1 óra séta. 8 órával később egy 1,5 órás séta és 8 km futás. Rengeteg játék és tanítás. Kutyasuli lesz.


Megfogott minket a fajta temperamentuma.

2017. febr. 1. 20:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömnek van, munkára használja, mivel hobbi célra nem elég és nem is nagyon ajánlják a tenyésztők sem.


Korai szocializációval és kutyasulival a kutyákkal kompatibilis, bár azonos neműnél még ezek után is van egy kattanása és nekimegy. Kb ugyanaz, mint az előző válaszoló a csirkékkel kapcsolatban. Teljes tudathasadás, aztán örjöngés.


Motiválni lehet labdával, ha be nem akarja zsákmányolni a fél karodat vele együtt, ha nem adod oda. Nekem akkor fogott rá és akart behúzni a kennelbe, amikor simogattam, de nem volt nálam labda, tréning előtt volt még a kutya és úgy volt vele, hogy akkor addig leszek én a segéd... :D


Makacsak és önfejűek, alapvetően pedig dominánsak.


A kutyában hatalmas erő van, nem annyira pörög, mint egy mali, sokkal durvább a jelleme, nem olyan érzékeny, de nem kezdőnek való kutya, amit kiteszel a kertbe meg elsétálgatsz vele. A kutyának minimum 2 naponta tréning kell, hogy teljesen tud uralni, fegyelmezni, rád és másokra ne jelentsen veszélyt.


Tegyük hozzá, ez a kutya sokkal közelebbi rokonságban van a farkassal, a Billy nevű fajtához hasonlóan, mint a többi kutyafajta. Aki ezt a kutyát választja, teljesen tisztában kell lennie ezzel is.

2017. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Crying Wolf kennel, Molnár Edittel vedd fel a kapcsolatot. Más kennelt nem nagyon tudok az országban.
2017. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%
Én csak annyit mondok hogy makacsságban és önfejűségben bőven túlszárnyal egy akitát. Nekem akitám van, ismerősömnek malija és csehszlovák farkasa. Ő is naponta tréningezik velük, de még így is elég szófogadatlan, tréning közben ha érkezik valaki volt kutya-nincs kutya, ment üdvözölni a látogatót. Az ő kutyája nagyon ember centrikus (imádja a nővérem aki sokat jár oda), de domináns. Az én akitám sokkal könnyebben kezelhető. Motiválni akár az akitát kajával a legkönnyebb, de bármi könnyedén elvonja a figyelmét. Én sem ajánlom.
2017. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!