Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem tenyésztőtől veszek...

Ha nem tenyésztőtől veszek egy német juhász kölyköt, mennyi az esélye, hogy beteg lesz?

Figyelt kérdés

Amitől félek, hogy esetleg diszplázia..

Akitől venném, neki első alom, szépek a kutyák, tudom róluk, hogy minőségi táppal etették mindig őket és egészségesek.

Szerintetek mennyire rizikós, ha tőlük hozok egy kölyköt?

Vagy inkább tenyésztő és ott kevesebb az esély rá, hogy beteg lesz.


2017. febr. 1. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
eléggé
2017. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szuloknek nincs diszplazia szurese akkor nem lehet tudni. Pont ez a riziko.
2017. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyv nélküli kutyákon is lehet elvégezni orvosi szűrést, vizsgálatot. Különben a hobbi törzskönyves Német Juhászkutya elérhető áron van. Általában már 80-100ért lehet venni. Ha neked megér 40-60 000 Ft-ot, hogy a kutyád bármilyen örökletes betegséggel, esetleg diszpláziával élje le az életét akkor vedd meg a szaporítótól.

Egy NJ 10-14évet is élhet. Nem hiszem, hogy ezen a pár ezer forinton kéne spórolni.

2017. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Abban a valakiben mennyire bízol meg? Ismered hogy tudd lelkiismeretes ember?


Amúgy van esélye. Legyenek szűrve a szülők

2017. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

Nekünk a kutyánk szaporítótól van, (ugye amelyiknek nincs törzskönyve az hivatalosan nem fajtiszta, csak fajtajellegű , lassan 5 éves a drága, de eddig semmilyen problémával nem találkoztunk, se örökletes betegség, s egyebek. Szerintem, ha megbízható helyről jön a kutyus, ott sem lesz gond. Vannak németjuhász fajtamentők is, gyönyörű kutyákra lelhetsz, csak sokaknak nem jut eszébe..

A diszplázia hajlam előbb utóbb ki fog mutatkozni, én inkább a szívféregtől félnék jobban, amiket szúnyogok terjesztenek, és igen gyakori. Járjatok majd rendszeres állatorvosi szűrésekre. Egyébként én úgy tudom, hogy a diszpláziával nem érdemes szórakoznia az eladónak, mert keményen büntetik ha rossz genetikájú kicsiket ad el. Sok sikert,s örömet! :) Nagy boldogság ám.

2017. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyésztőtől veszed, ahol visszamenőleg sok generációra szűrtek és mentesek az ősei, sokkal kisebb az esélye, hogy dp-s lesz.
2017. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Kérjél a kutyákról szűrési eredményeket, valamint TK-t, ha van nekik. Ha nincs TK, akkor ne csodálkozz, ha az oltási könyve azt fogja beleírni a doki, hogy jellegű. Mivel a származását nem tudja senki sem bizonyítani, ezért nem lehet majd fajtatisztának mondani.


inkább a fajtamentéstől hozz el egy kutyát, ott tudnak róluk mindent, nem lehet mellé fogni, van sok fiatal kutyájuk is, valamint mind szűrt az örökletes betegségekkel szemben

2017. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A diszplázia csak egy dolog a sok közül ami kijöhet rajta. Lehet gyenge az idegrendszere, félős lesz vagy agresszív. Utóbbi egy olyan nagy testű kutyánál mint az NJ nem épp jó dolog, pláne ha a családban van kisgyerek, de már önmagában az id elég kellemetlen ha a többi család taggal szemben agresszív. Ne kockáztass.
2017. febr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csináljon dp szűrési és ha jó az eredmény hozd el tőle.
2017. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vennék.. 20 éve, amikor én kicsi voltam apukám úgy döntött, hogy jó lenne megint kutya a házhoz (volt évekkel az előtt egy nj-je tenyésztőtől tizen x évet élt). Egyik ismerőse be is fűtötte, hogy húú micsoda jó alma született. Rendőrkutya apa (eddig nem is lett volna gond), tanyasi kutya anya. Apa ki is választott egy feketét az alomból. Nagyon szép kutya volt, agya átlagos, idegrendszere rendben volt. Viszont az a fránya DP 4 évesen előjött és egy év alatt úgy leamortizálta a kutyát, hogy fel se bírt már állni. El kellett sajnos altatni (6 éves voltam és akkor ő volt a legjobb barátom). Mivel mind 2 oldalon volt azt mondta az orvos, hogy a műtéttel nem tudná megszüntetni a fájdalmait, ezért apukám nem akart 2 kisgyerek mellé (én 6 tesóm 2 éves volt), olyan kutyát akinek nagy fájdalmai vannak, mert akkor akaratán kívül odakaphatott volna:/ (sose bántott). De ez lassan több mint 20 éve volt. Azóta rengeteget hígult az állomány... Szóval kifoghatsz egy dp-s ideggyenge, netalántán epilepsziás kutyát, akit 4-5 évesen el is altathatsz. nem kívánom ezt senkinek, szörnyű érzés...


Még egy ellenpéldát elmondok. Egyik ismerősöm kb ugyanabban a helyzetben volt mint te. Ismerős kutyáinak (tanyán, 2 gyönyörő németjuhász) kiskutyái születtek. Mivel imádja a németjuhászt felajánlottak neki 1 kölyköt, el is fogadta merthát miért ne. Nagyon szép egyenes hátú masszív kan lett belőle, de nem élte meg a 10 éves kort sem. Már 1 évesen a fülével olyan probléma volt, amiről megmondták, hogy gyógyíthatatlan, így orvostól orvoshoz jártak. Voltak időszakok amikor rendben volt a kutya füle, de egy idő után mindig visszatért. Végül jóformán egyik napról a másikra lett 1 seb a kutyán, először 2 centis, másnapra 10 (vitték egyből dokihoz), és csak nőtt rohamosan 1 hét alatt olyan szinten lestrapálódott a kutya, hogy az orvos azt mondta, hogy már nincs kiút el kell altatni az a valami annyira agresszív volt (pontos részleteket nem tudok)

2017. febr. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!