Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak ilyen kutyák?

Vannak ilyen kutyák?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy vannak kutyák akik evés közben a gazdájukra is morognak, vagy megharapják, ha belenyúl a táljukba. Ez igaz? És normális viselkedés? Hogy lehet leszoktatni róla? Min múlik, hogy ilyen lesz-e egy kutya?


(Az enyém hál' istennek nem ilyen :D )



2017. febr. 2. 00:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
falkavezérség. ez kutyáknál természetes, ösztönös dolog de az már nem jó és normális ha úgygondolja ő feljebb van és ezt megteheti. kutya függő mennyire nehéz leszoktatni de nem kimondottan egyszerű. nagyrészben a kutyától függ mert az emberek nagyrésze nem igazán neveli a kutyáját de amúgy kutya és nevelés függő
2017. febr. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Amikor kicsi voltam volt 1 németjuhászunk (leszögezném, hogy együtt nőttünk fel). Játék közben, ha 1x-1x meghúztam a farkát akkor nem harapott csak játszottunk. Bármit csinálhattam vele nem bántott (jó nyilván nem terrorizáltam a kutyát). Viszont a kajáért morgott. 1x akartam (nem tudom milyen indittatásból) megfogni a tálat, odakapott jelzés értékűen, semmi bajom nem lett. (szüleim ott voltak, látták, de ettől a kutyát nem büntették. Annyit mondtak, most megtanultam, hogy a kutya kajájához nem nyúlunk). Azóta volt 2 beaglenk (az egyik még megvan) tőlük bármikor el lehetett venni a kaját. Jelenleg a beagle mellett 1 németjuhász van, őt kiskorától kezdve úgy szokattam, hogy ha akarom elvehetem a kajáját, belenyúlhatok (van amikor csak kicsit bennehagyom a kezem a tálban). Szoktam vele olyat csinálni, hogy a táljába teszek még 1 tányért arra ropit v vmi ember kaját, leülök a földre a szőnyeg közepére és elkezdek falatozni (mind eközben a kutya nem jöhet rá a szőnyegre). + ha felállok és otthagyom a kaját akkor sem nyúlhat hozzá, csak amikor én egedélyt adok rá.
2017. febr. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk egy ilyen kutyánk Volt, ráadásul apám ott el is szúrta, hogy kiskorában még rá is tett egy lapáttal.

Odáig ment a dolog, hogy elég Volt csak gyanúsan a tányérjára nézni, akkor már kezdett morogni.

A falkavezérség nem Volt viszont jellemző, mert ha ráparancsoltam, hogy "idejössz", akkor lelapította a fülét és odajött.


De nekünk mondjuk gyerekkorban megtanították, hogy a kutyát evés közben nem piszkáljuk!

Gyakori a kutyáknál az irigység, és kaja közben szinte bármelyiket fel lehet hergelni.

2017. febr. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
Teljesen normális, a mi kutyánk is ilyen volt, pedig amúgy imádott minket és családtagként kezeltük. Nem értem, minek akar valaki egy evő kutya táljába nyúlni. Még lehet hogy én is megharapnám azt, aki el akarná vanni a kajámat :D
2017. febr. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
lehet úgy nevelni, hogy el tudd venni előle az ételt és nem fog morogni. viszont nem értem miért kell a táljában matatni miután enni kapott. én is harapnék, ha valaki a tányéromban piszkál, pedig kutya sem vagyok :)
2017. febr. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Olyan szempontból normális, hogy a kutyák így viselkednek, egy jó adag agresszió van bennük a gazda felé is, ha a gazda ezt hagyja.

Viszont családi kutyáknál nem szabadna ezt hagyni. Pláne ott nem, ahol gyerekek vannak, ez hatalmas felelőtlenség a szülő részéről. Az végképp rossz, mikor még meg is magyarázzák, hogy miért engedik, hogy a kutya agressziót mutasson feléjük, a gyerek felé, holott ez szimpla neveléssel megoldható lenne. Egy családi kutyának soha, semmilyen agressziót nem szabadna mutatnia a gazda felé! Hisz ilyen hozzáállással azt is engedni kellene, hogy a helyétől elmorogja a gazdáját -ami akár az ágy is lehet-, hogy nem engedje magát megfésülni, megfogni, stb. Ugyan arról szólnak ezek is, mint az étel bevédése.

2017. febr. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sosem értettem, hogy valaki miért kardoskodik amellett, hogy a kutya étele tabu, a gazda nem nyúlhat hozzá. Ezer és egy szituáció van, amikor akár a kutya biztonsága érdekében is bele kell nyúlnom az ételébe, vagy el kell vennem tőle valamit. Az ilyen emberek ezt nem képesek megcsinálni? A neveléshez, jó kapcsolathoz hozzá tartozik, hogy ha belenyúlok az ételébe, szájába, azt viselje el. Ha azt mondom, hogy hozza ide nekem az ételét, akkor megtegye. Ha azt mondom, hogy hagyja abba az evés, akkor azonnal megáll az evéssel.
2017. febr. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én például azért vettem el legutóbb a kutyám kajáját, mert rájöttem, hogy elfelejtettem belerakni a gyógyszerét. Szóval adódik ilyen helyzet. Nyilván meg lehetett volna oldani másképp is, ha akarom, de ugye minek, a kutya csinálja azt, amit én akarok, ne dumáljon bele, hogy nem tetszik neki :) Vicces volt egyébként, totál kétségbe esett, amikor odanyúltam és megfogtam a tányért, elkezdett háromszor olyan gyorsan enni, aztán meg úgy nézett rám, mintha összedőlt volna körülötte a világ :)
2017. febr. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának morgás nélkül tűrnie kell, hogy a gazdi (bárki a családból) belenyúl az ételébe, elveszi. Én néha szoktam csak úgy, meg a gyerekek is (felügyelettel). Persze visszakapja, jól,táplált, egészséges kutya, de az étel felett mi rendelkezünk.
2017. febr. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel a kajafeltessel, hogy simán lehet olyan szitu,amikor muszáj belenyúlni a kajaba, vagy épp elvenni valamit ami nem kaja.

A sajátjaim ugy vannak nevelve hogy ha csak a tanyerjuk fele megyek,elhatralnak, lefekszenek.

Viszont most jött hozzam idibe egy kutya.

Tudtam, hogy baromi kajafelto, de tegnap figyelmetlen voltam, talalt egy zsepit, amit elkezdett enni. Rutinbol nyúltam hogy elveszem, es simán atharapta a hüvelykujjam...

2017. febr. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!