Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet kutyakiképzőnek...

Hol lehet kutyakiképzőnek tanulni, mennyi idő alatt, és mennyiért? Hogy megy ez az egész dolog?

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg csak és kizárólag Budapesten. 3 éve volt először ilyen tanfolyam, ami oklevelet ad, és tavaly indult egy most lett vége nemrég. Tehát összesen egy év. (de havonta csak egy teljes hétvége.)Most ebben az évben először indítottak OKJ-s képzést, tehát ami államilag elismert bizit ad, azt hiszem, februárban indult, szerintem jövőre megint fog. a képzés díja 120.000 Ft, plusz vizsgadíj 20.000 körül. Aki messzebb lakik mint Pest még az utiköltséggel is számolnia kell. Egyébként ha elvégzel egy ilyen képzést még nem leszel profi, több év(tized) mire jónak mondhatod magad a szakmában. És megélni meg pláne nem lehet belőle, mert amíg nincsenek referenciáid, addig senki nem fog hozzád menni hogy képezd ki a kutyáját, és sajnos az embereknek manapság erre jut a legkevesebb, örülnek ha nem kell kirakni az utcára mert nem tudják etetni pl. Szerintem ahhoz hogy jó kiképző legyen valaki, legalább 50 kutyát kell kiképezni, úgy hogy azok akár egy versenyen is megállják a helyüket. Szóval felkötni azt az alsóneműt!
2010. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyere a kutyasuliba! Szerintem érdemes előtte kutyával végig csinálni az alapfokú, majd a középfokú tanfolyamot, mielőtt kiképzőnek állsz, de szerintem ők a legjobbak az országban.


Június 19-én indul egy hetes kiképzői szeminárium is: [link]

2010. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Népszigeti kutyasuliban (www.kutyasuli.hu), két évig tart (ha nem buksz meg a vizsgán...), és olyan 100 000 Ft. (kétszer 46 000 Ft)

Hátjahh... tényleg nem lehetsz profi attól, hogy elvégezted.... és meg sem lehet belőle élni...

Én állatorvosnak tanulok, de szeretnék egy ilyen tanfolyamot is elvégezni, most tartok kb. a 20-dik kutyánál amit betanitottam, nem a kutyasulinkat hivják, hogy képezzék ki a kutyáját, hanem engem... szoktam érte pénzt kapni, amit persze nem akarok elfogadni, mondván, hogy csak tapasztalatot gyűjtök... :)

2010. máj. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!