Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítás ki...

Kan kutya ivartalanítás ki mit tapasztalt?

Figyelt kérdés

Vennék kutyát de biztosra tudom h. nem fogom később szaporítani ki mit tapasztalt ebben a témában?


( Nem vagyok híve az ivartalanításnak majd hogy nem ellenzem de mások tapasztalatára is kíváncsi vagyok )

( Boxer kutya fajtája )



2017. febr. 2. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra vagy kiváncsi, hogy mennyit változott, arra csak annyit tudok válaszolni, hogy semennyit. A rengeteg jó, és a picit rossz (inkább nevelésbeli hiányosság) is megmaradt. 1 évesen lett ivartalanítva, Cane Corso kan.

A műtét utáni lábadozás megint kb semmi nem volt, a "mocsokja" már 2 nap után átlógott játszani a szomszéd haverhoz. Amint kiment az altató, mintha nem is történt volna vele semmi. Nem hízott, nincs nagyobb étvágya. Ha valamire még kiváncsi vagy, akkor szólj :)

2017. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Viselkedésbeli változást szinte egyáltalán nem okoz, viszont számtalan ivarszervi megbetegedést meg lehet vele előzni.
2017. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi már úgy kaptuk, hogy örökbefogadás előtt nem sokkal ivartalanították. Mivel másfél éves volt, megmaradt pl. a jelölgetés (de csak az utcán, kertben nem, leszoktattuk, illetve eleve szobatiszta volt, ez csak otthon derült ki). Kerítésen keresztül lelkesen csókolózik a szuka kutyákkal, nagyon játékos, pedig már lassan hat éves lesz. Nem hízott el, bár most többet kapott enni a nagy hideg miatt.
2017. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kutya baja! Ha kölyköt veszel már fél évesen viheted. Olcsóbb is, meg hát hova várni. Későbbiekben vigyázni kell az etetéssel mert ha nem mozog eleget hízhat. Hidd el, amiről nem tud, az nem fáj neki.
2017. febr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök korában műtötték meg. Semmi különöset nem tapasztaltam. Pont olyan, mint előtte volt.

Nekem fontos volt a műtét, mert több ismerősöm ivaros kan kutyájával volt probléma. Volt hererákos (pár hónap alatt legyengült és meghalt), prosztata problémás (évekig szinte naponta kellett gyógyszerezni, többnyire a feneke lukában kellett kotorászni hozzá) ill. egy, aki minden tüzelő szuka után átmászta a kerítést. Egy ilyen kaland alkalmával egy autó elütötte. Én ezeket szerettem volna elkerülni.

2017. febr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az en kutyam nem valtozott meg. Csak mar nem akarja folyton a plussalltokat megpakolni. Pozitivumkent annyit vettem eszre hogy szofogadobb lett. Vagy azert mert kicsit lehiggadt a hormonsokkbol vagy mert epp no kifele a kamaszkorbol. Ezt nem tudom.
2017. febr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem változott! Egy évesen lett ivartalanítva, egyrészt mert rohadt domináns volt és verekedett is, másrészt mert rejtett heréje volt. Mostmár lassan fél éve hogy ki lett ivartalanítva és sokkal nyugisabb, szófogadóbb, kevésbé vehemens, domináns....jó még néha vannak kisebb-nagyobb verekedések, de ott nem csak az enyém a hibás, de azon meg dolgozunk erősen!:) Ja és az enyém nagyon későn érő fajta, kb 3-4 évesen higgad le vagy akkor sem :D
2017. febr. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!