Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert csak éjjel szobatiszta...

Miert csak éjjel szobatiszta a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes mopsz kan kiskutyám, lassan két hete. A helyzet az, hogy a kiskutya éjjel sír ha kakilnia kell, és kiengedem. Valamint a pelenkára odapisil. Na de nappal teljesen más a helyzet. Konkrétan ott pisil ahol éri, és volt hogy már be is kakilt. Tudom, hogy türelmesnek kell lennem, mert még kicsi..csak egyszerűen érdekel mi lehet ennek az oka, illetve mit lehetne tenni hogy nappal is szobatiszta legyen. A válaszokat előre is köszönöm.

2017. febr. 2. 16:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ha érdekes ha nem így van. Nem túl valószínű, hogy idegeneknek hazudok. Főleg nem mikor tanácsot kérek
2017. febr. 2. 17:41
 12/19 anonim ***** válasza:
Több hetes gyakorlást kíván, illetve erre meg kell hogy érjen a kiskutya idegrendszere. A pelust tényleg jobb lenne elhagyni, mert ezzel csak azt erősíted benne, hogy végezheti a lakásban is a dolgát. Egyébként a leggyorsabb és legkönnyebben úgy tudod őt szobatiszta kiztyává nevelni, ha kialakítasz neki egy napi rendet. Ha mindig ugyanakkor kap enni, inni és azonos időpontokban van kivéve akkor hamar megtanulja, hogy mikor minek van itt az ideje. Evés, ivás, alvás és játék után mindig pisilnek, kakilnak. Nekem kis vizslám van, most lett szobatiszta 4,5 hónaposan, viszont még őt is két óránként le kell vinni, különben bepisilne. Idővel megtanulják tartani tovább is.
2017. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Egy tanács: ne legyen pelenka! Ezzel csak összezavarod, arra tanítod, hogy lehet bent is vécézni. Nehezebb lesz szobatisztaságra szoktatni.

Egyébként tényleg nagyon kicsi még, mint egy kb. 1 éves kisgyerek, nem sok minden várható el tőle ezen a téren. Ilyenkor, ha megteheted, minden evés és alvás után vidd ki, úgy kb. 2 óránként. 2 oltása már megvan, udvarra oltott kutya mellé nyugodtan kiviheted. Bent pedig marad egyelőre a takarítás még jó ideig.

A konkrét kérdésedre nem tudom a választ, hogy éjjel miért úgy, nappal miért nem. Ez egy ilyen pár hét, hónap, a kölyökkutya ezzel jár. Kitartás. :)

2017. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én annyit fűznék az egészhez hogy staffordshire terrierem van,törzskönyves nagyon jó vérvonalú az apa. Az anyja is törzskönyves,szaporítótól vettem 30ezer forintért. Nagyon beteges volt szegény,nagyon sok pénzembe került helyrehozni szóval "megbántam" hogy nem tenyésztőtől vettem. Ugyanakkor annyira hozzám nőtt már az elején pár hét alatt hogy nem tudnék már nélküle lenni,semmire nem cserélném le és adnám oda. Valószínű ha nem hozzám kerül a kutya már nem élne. Tanulság:Hibába törzskönyves szülők,végtelenül kedves és állatszerető szaporító,De nem tud ráfordítani kellő pénzt a kutyára hisz a 30ezer forint ezt nem fedezné.
2017. febr. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsó válaszolónak: én is rengeteg "olcsó" kiskutyát találtam,de úgy gondoltam hogy ha már egyszer tényleg kutyát akarok, és pénzt adok rá ki nem érdekel mennyibe kerül. Igaz, hogy törzskönyve nincs de ettől még nem kevesebb :) én az anyja,apja gazdájától is rengeteget kérdeztem. Betegségeiket,ilyesmit. Láttam is őket. Nagyon jó dolgot tettél a kiskutyával, más nem biztos hogy így kitartott volna mellette..főleg ha beteges.

2017. febr. 3. 13:58
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
"Az utolsó válaszolónak: én is rengeteg "olcsó" kiskutyát találtam,de úgy gondoltam hogy ha már egyszer tényleg kutyát akarok, és pénzt adok rá ki nem érdekel mennyibe kerül. Igaz, hogy törzskönyve nincs de ettől még nem kevesebb :) én az anyja,apja gazdájától is rengeteget kérdeztem. Betegségeiket,ilyesmit. Láttam is őket. " - na téged aztán alaposan átvertek, nem elég, hogy szaporítós kutyát vettél, ráadásul még drágán is. Miért nem tenyésztőtől vettél? Pláne, ha mint írod, nem érdekel, hogy mennyibe kerül? Ezt végképp nem értem, ne haragudj.
2017. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Először azt állítod, hogy nem tenyésztőtől van a kutya, utána azt, hogy ja, de mégis tenyésztőtől, most meg megint ott tartunk hogy szaporítós a kutya, ha törzskönyv nélkül vetted.

Ha még sokat is fizettél egy törzskönyv nélküli keverék kutyáért, akkor gondolom röhögtek a markukba a szaporítók... Ha nem számított hogy mennyit fizetsz, miért nem lehetett volna akkor már egy normális tenyésztőtől vásárolni törzskönyves kiskutyát? Az semmit nem jelent, hogy kérdeztél a betegségeikről, a szaporító azt hazudik amit akar... Papírt mutatott arról, hogy szűrve vannak a kutyák a betegségekre? Mert ha nem, akkor ebből a szempontból is átvertek, így aztán ki tudja mit örökölt a kutyád...

2017. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Valoszinu keverek. Nem is tudom.. nemet dog is lehet benne. Foltjai vannak.. lehet nem is mopszot vettem. Talan inkabb dalmatat.
2017. febr. 3. 16:01
 19/19 A kérdező kommentje:
Lehet nem is kutya.. lehet lovat vettem. Kitudja.
2017. febr. 3. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!