Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok Mudiról sokrétű,...

Hol találok Mudiról sokrétű, hasznos leírást?

Figyelt kérdés

Nagyon örülnék egy hasznos linknek, vagy egy könyvnek.

Szeretnék a fajtával foglalkozni a későbbiekben, mint állattenyésztő. Mivel édesapám is állattenyésztő, szeretném ha csak hobbiból is, de elindítani az én vállalkozásom ilyen téren.

Valamennyire tisztában vagyok a fajta jellegzetességivel, azonban ennél is többet szeretnék tudni róluk.


A segítséget előre is köszönöm.


2010. máj. 7. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is be kéne szerezni egy mudit...

Másodszor elfelejteni amit apukád csinál... Mert az állattenyésztés az általában haszonállatot jelent ami elég személytelen és teljesen más mint a kutya. A kutyatenyésztést csakis hobbiból csinálhatod mert abból nem fogsz tudni megélni (csak ha a kutyát kínzod) az csak viszi a pénzt... Tudom milyen, az én apám is haszonállatokkal foglalkozik és teljesen máshogy gondolkodik mint ami a kutyázáshoz kell... Neki az is csak egy állat. Olyan szavakat hogy vállalkozás, el lehet felejteni. Főleg hogy a mudi nem túl népszerű kutya, alig 30-40 ezer Ft míg más fajta 100-nál kezdődik. Sőt akár a beszólásokra is felkészülhetsz (mi ez a korcs, véreb, pitbull, róka, hiéna, még a saját leírásában is azt mondják nem szép állat ami nem így van...)

[link] ajánlom elolvasni a muditenyésztők lapját.

A Nemzetközi Kutya Magazinban van pár nagyon jó leírás a mudiról. Meg lehet rendelni.

Keresőbe beírod, ezer leírást kidob a mudiról.

De szerintem inkább menj el kutyás rendezvényekre és ott ismerkedj.

2010. máj. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
66%
www.google.hu
2010. máj. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazad van, a vállalkozás buta megfogalmazás volt. Egyszerűen szeretem a kutyákat, mióta az eszemet tudom. Azzal is tisztában vagyok, hogy ebből nem fogok soha megélni, mivel apukám is csak hobbitenyésztő.

Hát elég sajnálatos, hogy itt Magyarországon nem ismernek fel egy tökéletesen magyar kutyát. Bár nálam az, aki egy kutyát ilyen szavakkal illet, eleve szegénységi bizonyítványt állít ki magáról.

2010. máj. 7. 11:16
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Hülyeség, hogy nem lehet megélni kutyatenyésztésből. Exbarátnőm apja egy-másfélmilliókért adja el a kutyáit németországba, ami hadseregekhez kerül meg mentőcsapatokhoz.. és szépen megélnek belőle..
2010. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor tud megélni belőle ha állandóan elleti őket és az igényeikből lefarad mert azok nagyobbak mint a vétel ár. De kedves utolsó tanulj meg olvasni, itt mudiról van szó nem háborús kutyáról...
2010. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én elhiszem, hogy meg lehet élni állat/kutyatenyésztésből (nehezen, de ha hírt szerzel a szakmában, ott már majdnem biztos a siker). A Mudi terelőkutya, őt is ki kell képezni. Természetesen nem megélni akarok ebből az egészből, egyszerűen boldogsággal tölt el, ha kutyákkal foglalkozhatok. Sokkal jobban megértem őket, mint az embereket. A Mudi már régóta tetszik.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2010. máj. 10. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!