Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van szaporítótól kutyaja...

Kinek van szaporítótól kutyaja? Őszintén

Figyelt kérdés

Nem veszekedest szeretnék kirobbantani.

Csak kíváncsi vagyok, mert itt mindenkinek 150 000 ftos kutyaja van vagy pedig mentett kutyusa. És persze mindenki csucskategóriával etet.

Őszintén hogy honnan van a kutyád.


2017. febr. 2. 22:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%
Őszintén, szapis kutya, 7 éves rottweiler. Köszöni, jól van.
2017. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
80%
Ja, nyerset eszik :)
2017. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
77%
nem menhelyi, nem is 150 000es, 40 ezer volt 10 évvel ezelőtt. gyönyörű újfoundlani!
2017. febr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
64%
ja az lemaradt, hogy eszik száraz tápot, olcsót is drágát is. eszik konzervet abból is vegyesen. eszik maradékot is. leves, főzelék, de almát és szőlőt is. a krumplipüré az egyik kedvence. eszik kenyeret is. mindent szeret, kivéve a répát, az kiteszi a tál mellé :D
2017. febr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem akarsz veszekedést, akkor mit kell itt ironizálni? Nyilván van olyan, akinek szaporítótól van kutyája, valszeg nem azért mert tudta, hogy az állatkínzást pénzeli. Ha meg igen, akkor arra most mit lehet mondani?


Én komolyan nem értem, az a ciki ha valaki normális táppal etet vagy ha becsületes úton vesz magához kutyát? Ha valaki nem moslékot tol a kutya elé akkor az már csúcskategória? :D

2017. febr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
53%
Én nem is gondolkodtam soha ilyesmin.Nem adnék százezreket egy kutyáért, hanem vennék valahonnan, akinekvan eladó. Nyilván megnézném, milyen helyen él az illető és milyen körülmények között vannak a kutyusok. Olyan helyről, ami a hírekben van, hogy ürülékben fetrengenek stb. sosem kéne kutya, hanem feljelenteném őket.
2017. febr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

5# de, irronozalni kell mert aki feltesz egy ilyen kérdést rögtön ez jön, hogy allatkinzo, nem ér semmit az a kutca mert csak fajtajellegu keverék stb. Bezzeg az ő kutyajuk törzskönyves.

Amit nem sajnálok senkitol , de nem lesz szerintem attól értékesebb a kutyám ha van vagy ha nincs törzskönyve

2017. febr. 2. 23:06
 8/35 anonim ***** válasza:
87%
Van egy springerem, 180.000 volt. (családi kutya, de 3 éve nálam él). 1 éve fogadtam örökbe egy német juhász-kuvasz keveréket. Mindkettő nagyon aranyos, imádom őket. A springer szocializáltabb, jobban nevelt... A menhelyi kutyám nagyon rossz, hisztis, követelőzik állandóan, "huncut", de elnézem neki. Szerintem a legjobb dolog mentett kutyát örökbefogadni, de a tenyésztő is jó (egészségesebb génállomány stb). (de ha meg nem szempont a kutya vérvonala, akkor menhely, ez számomra egyértelmű.) Szaporítótól viszont az életbe nem vennék kutyát. Nem pénzelek olyan mocskokat, ennyi. Ha találkoznék eggyel is (aki a kutyáit tényleg rossz körülmények között tartja), lenne hozzá pár szavam...
2017. febr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
91%
törzskönyves szaporítótól van a kutyám 80 000ft volt, közepes minőségű tápot eszik, néha nyerset. 1 éves. Soha többé nem veszek így kutyát, a következő kutyám biztosan tenyésztőtől lesz.
2017. febr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
93%

Nekem, kettő is van/volt szapitól véve, tájékozatlanság miatt vettük onnan. Ma már azok hatására, amiken keresztülmentünk az egyikkel, nem vennék sz.r helyről. Sőt venni egyáltalán nem tervezek. Ha bármikor "új" kutyát akarunk, az menhelyről lesz. Nem látom értelmét több százezres kutyának, ha csak hobbikutyának kell.

Egy francia bulldog volt az első szapisunk, csak a baj volt vele. Folyamatosan beteg volt, évente legalább 2-3-szor volt olyan baja, amit gyógyszerrel kellett kezelni. Az idegrendszere sem volt a legjobb. Nem élte meg a 6 éves kort. A halála előtt 4 hónappal több mint 10 cisztát, és daganatot távolítottak el belőle, de a mája közben teljesen tönkre ment, muszáj volt altatni.

Egy tőle egy évvel fiatalabb boxer is van, aki áprilisban lesz 7 éves, szintén szapis. Ő egészen rendben volt, de most már sokszor nem bír felkelni, diszplázia... Szóval nem, soha többet szaporítótól, elég volt ennyi tapasztalat.

Van egy putriból mentett bull típusú keverékem is, nyilván ő is agyonszaporított családfával rendelkezik, de eddig még ő a legegészségesebb (az idegrendszere sz.r). De miatta vagyok úgy a kutya kérdéssel, hogy ezután csak mentett, vagy menhelyi kutya kell.

Érzem a gúnyt az írásodban, de igen, mi is igyekszünk a lehető legjobbal etetni, mert ennyit megérdemelnek. Platinum száraz eledelt kapnak, de nyersre fogunk áttérni.

2017. febr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!