Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám szellemileg...

Mivel tudnám szellemileg lefárasztani?

Figyelt kérdés

Nagyon aktív, lassan 2 éves kutya, de látom rajta, hogy igényelne komolyabb szellemi fárasztást a trükkökön kívül. Rengeteg trükköt tud már, ezeket napi szinten is gyakoroljuk, de én valami játékra gondoltam inkább. Van olyan, hogy 2 pohár közül az egyik alá berakok egy falatot, de nem tudom, hogy ezt hogy mutassam meg neki, hogy mi lenne a lényeg. Igazából úgy látom, hogy túl hamar feladja a dolgokat, valahogy nem használja az agyát, hanem mindent meg kell neki mutatni, ezért is nem jött be a klikkerezés pl, mert csak kézjeles mutogatásra csinálja a dolgokat.

Van valami ötletetek? Ti hogy fárasztjátok szellemileg a kutyátokat, mit játszotok? Vagy vannak valami bonyolultabb trükkök, amik jobban lefárasztanák?



2017. febr. 3. 14:48
 1/3 anonim válasza:
2017. febr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem vizslám van, vele szoktunk olyat játszani, hogy leültetem, meg mutatom neki a kedvenc játékát, majd eldugom valahová és megkerestetem vele. Ezt nagyon élvezi, bár ő neki ez ösztönből jön. Szoktam olyat is csinálni, hogy leteszek 3 különböző játékot, macit, labdát, kötelet és mondom, hogy melyiket hozza. Ehhez először meg kell tanítani neki a "szavakat" vagy hogy mondjam. Ezt úgy csináltam, hogy fogtam a kötelet, megmutattam és mindig mondtam, hogy kötél és már kapta is a falatot. Kb. 2 hét gyakorlás után most már magabiztosan ki tudja választani azt a tárgyat amit kérek tőle. Ez őt nagyon fárasztotta szellemileg.
2017. febr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nagyon igényli a szellemi fárasztást a kutyánk. Eddig trükköket csinálgattunk és agilityztünk, de egy nyaki porckorongsérv miatt a gerincet komolyabban igénybe vevő trükköket el kellet hagynunk így kereken maradt 4 trükk, az ül, fekszik, pacsi, marad. Előtte forgás jobbra, forgás balra, pitizés, hempergés, halottat játszás, körbe mászkálás a lábam körül, átugrálás a feltartott lábamon, felugrás a hátamra, plüss játék ölelés és még egy csomó minden ment neki. Agilityzni meg imádott, szellemileg is fárasztotta és nagyon jól jöttek az agilitynél tanult dolgok a hétköznapokban is.

Úgyhogy most kénszerpihenőn van szegény, és nem tud mit kezdeni a nagy intelligenciájával. Ma kiürült egy 1 literes műanyag flakon és mikor dobtam volna ki, a kuka fölött megállt a kezem és inkább nem dobtam ki :D . Vágtam rá 3 lyukat, a tetején megtöltöttem jutalomfalatokkal és oda adtam neki. Alapjáraton nem egy türelmes személyiség, hamar abbahagy valamit, ha nem sikerül neki, de ezzel addig foglalatoskodott amíg minden egyes falatot ki nem szedett. Kb. 30 percig szerencsétlenkedett vele, de aztán sikerült neki kiszedni. Utána meg egy kartonlap alá tettem be egy falatot és azt kellett kiszednie, na az nagy kihívás volt, nem olyan egyszerű, mint gondolnánk, de azt is megoldotta.

Ha megmutatod neki a falatot, leteszed a földre és ráraksz egy poharat és megadod neki a vezényszót (én oda hívom a pohárhoz, így tudja, hogy már szabad a terep és megszerezheti a falatot) hidd el, megpróbálja majd kiszedni. Először csak 1 pohárral csináld, ha azt sikeresen kiszedte akkor növelheted a poharak számát. A lényeg, hogy mindig lássa, hogy raksz alá falatot. Ha már ügyes és több pohárral is megy neki, akkor már lehet nehezíteni, hogy (mondjuk van 3 pohár) az egyik alá raksz egy falatot (továbbra is lássa, hogy raksz oda finomságot) és elkezdheted összekeverni a poharakat, majd odahívod, ő meg kiszagolja és kiszedi a falatot.

2017. febr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!