Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagytestű kutyáknak való...

A nagytestű kutyáknak való kutyatápokban lévő ízületvédő elegendő a későbbi ízületi problémák megelőzéséhez?

Figyelt kérdés

Nagyobb testű kutyám van, egyenlőre nincs ilyen problémája, én még fiatalnak gondolom, de tulajdonképpen már elmúlt hat éves. Nemsokára elfogy az itthon lévő tápja, és azon gondolkodom, hogy ha újat vásárolok, vajon érdemes-e ezt a szempontot is figyelembe venni (mármint hogy ízületvédőt tartalmaz) a táp egyéb jellemzői mellett. (Nem csak tápot eszik egyébként.)


Tudom, hogy lehet venni külön zöldkagyló kapszulát meg egyebeket, de kimondottan arra lennék kíváncsi, hogy a tápokban lévő mennyiség elegendő lehet-e megelőzésképpen?


2017. febr. 3. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha diszplázia mentes a kutyád - és biztos vagy benne, mert voltatok röntgenen -, nincs elhízva, akkor az öregkori kopást megelőzendően, elég ami a tápban van. De évente, egy-két kúra porcvédőből, ártani biztos nem árt, sőt...
2017. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
83%
Én úgy tudom, hogy az első 1-1,5 évben, főként a növekedésnél érdemes ízületvédőt pluszban adagolni. Pl. golden retrievereknél, amik hajlamosak diszpláziára.
2017. febr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha van kedved, számolj utána, mennyi az az adag egy napi etetés során, ami benne van a tápban kilónként? Aztán nézd meg egy kimondottan zöldkagylós készítmény napi tartalmát.

Hasznosabb egy ilyen táp, mint amelyikben nincs. De Idősödő a kutyád. Legalább évente kétszer támogasd meg egy-egy kúrával is.

2017. febr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2017. febr. 4. 17:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem német juhászom van, törzskönyves, dp-ra szűrték, mentes. Viszont mivel ízületi problémákra hajlamos fajta, félévente csinálok vele egy zöldkagyló-kivonat kúrát.
2017. febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!