Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak összetapadt a...

Kutyámnak összetapadt a szőre. Hogy tudnám rendesen kibontani?

Figyelt kérdés

Elutaztam 1 és fél hétre és mikor visszajöttem és megsimogattam a kutyám,akkor éreztem hogy összetapadt jó néhány helyen.A kutyám egy 2 éves Havanese.A szüleimre és tesómra volt bízva a kutya,de egyáltalán nem fésülték.Szerintem még pulcsit sem vették le róla.Ő kinti kutya,és szerintem a víz is közrejátszott mert imád hemperegni meg a hóban játszani.Van bontófésűm,drótfésűm,ollóm,nagy drótfésűm.Először a naggyal próbáltam kicsit bontogatni,utána a kicsivel.A bontófésűtis próbálgattam,de azt nem nagyon tudom használni.A hátán a szőr a pulcsi miatt összetapadt,de könnyen ki tudtam fésülni,mert nem volt vészes.A hasán és összetapadt,azt is próbáltam,de kicsit félek hogy megkarcolom a pocakját mert ott nincs sok szőr.A lábin végig összecsomósodott és a feje tetején egy kis taréjba is.A taréj felét sikerült,a lábát nem nagyon.


Van valakinek valami praktikája,tanácsa,hogy hogy tudnám teljesen eltüntetni a csomókat ?Kozmetikust felhívtam,de csak következő hónapban tudnám vinni,mert dugig van.Azt meg nem szeretném megvárni,inkább minél hamarabb szeretném kifésülni.


2017. febr. 4. 14:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Azért azt remélem te is tudod, hogy nem egészen kerek dolog egy szobakutyát a kertben tartani...


Ha nem tudod kefével megbontani, aztán fésűvel kifésülni ne erőltesd. Óvatosan vágd ki, ezt végső megoldásként tudom mondani.

2017. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A kozmetikuson kívül nincs más ötletem sajnos, nincs másik kozmetikus, aki ráér hamarabb?

De egy kimondottan szobakutyát nem kéne kint tartani. Pulcsiban meg aztán pláne, ami tiszta víz rajta. Kész csoda, hogy nem betegedett még meg.

2017. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Igen tudom,de anyám nem volt hajlandó eltűrni bent,mert kiskorában sok mindent szétrágott mikor jött a foga,így szó sem lehetett róla,hogy bent lakjon.Ha nagyon hideg van,vagy valami különleges alkalom van,akkor beszoktuk engedni :),vagy ha megy az egyik kedvenc sorozatunk,mindig leül mellém és végignézzük együtt X)

Meg nem tudunk rá egész nap vigyázni,és emeletes a ház és korlát is van.Félünk hogy leesik, vezeték is egy csomó van,így nem vállaltuk a kockázatot.

2017. febr. 4. 15:04
 4/22 A kérdező kommentje:
Csak sétáláskor rakom rá a pulcsit,vagy ha nagyon hideg van.Ha víz van eszemben sincs rárakni.Szüleim sajnos rajtahagyták,mert nagyon aranyos benne :/
2017. febr. 4. 15:06
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy kölyökkutya ezzel jár, a vásárlás előtt fel kellett volna készülni a vele járó dolgokra, és ennek tudatában olyan kutyát választani, amit kint is lehet tartani.
2017. febr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
Lusták vagytok megnevelni, inkább kirakjátok az udvarra, holott ez egy szobakutya????? Normálisak vagytok? Ez állatkínzás!
2017. febr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
szerencsétlen kutya, inkább ajándékozd vagy add el.
2017. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha nagyon nem boldogulsz a bundájával, akkor vidd kozmetikushoz. Inkább, minthogy véletlenül felsértsd a bőrét. Neki vannak megfelelő "szerszámai", amivel ki tudja bontani. Ha ő sem boldogul vele, akkor valószínűleg kicsit meg fogja nyírni, viszont akkor nem marad más, mint bent tartani. Ahol egyébként is a helye volna.
2017. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Már elnézést,de miért lenne állatkínzás ?Mióta állatkínzás az ,hogy kint tartok egy kutyát ?A házában van egy csomó takaró és még fűtése is van !Már több mint 2 éves,szóval nem ez az első tele.Imád kint lenni és játszani a többi kutyával.Legalább nem unatkozik vent egyedül.Minden nap elviszem sétálni.Jó tápokat kap.Mindennap együtt játszunk.Mióta szerencsétlen ?Csak annyit kérdeztem hogy hogy tudom rendesen eltávolítani a csomókat.Erre 3 normális választ kaptam.Nincs megszabva hogy hol tarthatom a kutyát.Kint még biztonságosabb is mint bent.Ja és meg van nevelve,csak anyám finnyás.+kislány kutya,így ha tüzel akkor max. a teraszt vérezi össze,amit fel lehet mosni,meg a takaróit,de azt így is úgy is kimosom és kicserélem.Nem hinném hogy rossz élete van.
2017. febr. 4. 16:08
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
Abszolút nem való a kertbe, még így sem. Egy gazdacentrikus szobakutya. Kerítsetek el neki a lakásban egy részt baba kerítéssel. Ha nem megy, akkor a kutya érdekében ajándékozd el. És előtte vidd el kozmetikushoz ne te szórakozz vele...
2017. febr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!