Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya lakásban...

Német juhászkutya lakásban tartását hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Mennyit kell vele naponta foglalkozni, hogy boldog lehessen? Milyen sportokat szeret, amiket érdemes vele kipróbálni?

Szőrápolás, pénz terén tudom mire számítsak.



2017. febr. 5. 09:41
1 2
 1/20 Zzzoli válasza:
14%

Nem lakásba való, hanem családi házhoz a portára.

Nagyon nagy a mozgásigénye, a lakásban nem tud eleget mozogni.

Másrészt nagyon sokat vedlik, gondos szőrápolás mellett is minden a lakás tiszta szőr lesz nyár elején.

2017. febr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Napi minimum 3 séta kell (kölyökkorban több). Ebből két kb. félórás, rövidebb, és egy hosszabb, másfél-két órás. A hosszabb sétákon szabadon is mozoghasson póráz nélkül, játszhasson más kutyákkal, illetve te is játssz vele, tanítsd is.

Kutyasuli mindenképpen javasolt. Az engedelmes képzés után érdemes vele őrző-védőzni, apportírozni, lehet nyomkövetőzni is. Lehet vele BH vizsgát tenni, sőt magasabb szintre is lépni (IPO). Ezek valók neki.

2017. febr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
5%
neee csináld szegénnyel
2017. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Fél éves koráig itthon tudok lenni vele, hogy az alapokat elsajátítsuk, határokat felállítsuk.

Kutyaovit, kutyasulit mindenképp szeretnék vele.

Ha már felnőtt akkor úgy gobdoltam, hogy reggelente elvinném egy órára, ebből 40perc biciklivel vagy görkorival futtatás és 20 perc labdázás-trükktanulás. Délután egy hosszabb kb 2-3 órás séta, ami más kutyákkal bandázós, játszós szabadon rohangászós séta lenne. Este pedig kb 30-40 perc sima pórázas séta, vacsi után egy-két órával. Heti 2 nap tudnám vinni kirándulni erdőbe, hegyekbe, ami úgy 4-5-6 órás lenne szabadon. És 1 nap egésznapos kutyasulizás, ahol mindent amit csak lehetne vele. De ez csak ha majd felnőtt, előtte sokszor levinném meg minden.

Komolyan gondolom ezt az egészet, komolyan szeretnék vele foglalkozni, képezni meg persze társnak is.

Naponta megfésülném, barf szerint etetném és mindent megadnék neki, amire csak kutyaként szüksége lenne.

2017. febr. 5. 10:34
 5/20 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdés, hogy így se lehetne boldog és tényleg le kell mondanom erről a gyönyörű, ám nagytestű, magas energiaszintű munkakutyáról? Vagy nem lehetetlen?
2017. febr. 5. 10:38
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én reggel egy fél órás sétára viszem. Délután 1,5 óra séta,kutyasuli rendszeresen bandázunk és túrázunk. Napi 4 km futás,2-3 óra játék és alapos fizikai fárasztás. Én napi 4-szer viszem le,Ennyit szoktam ajánlani de minimum 3-szor kell levinni. Én vedlési időszakban Naponta átfésülöm és Ennyi.


Köszöni szépen jól van és már 7 éve él így.

Szóval az első és a hármas válaszolót nem értem

2017. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jó lenne, kérdező, ahogy leírod a terveidet a kutyával, ha ezt valóban tudod is tartani.

Egy tanács: féléves koráig azt írod, otthon lennél vele. Ez tök jó, de a kezdetektől kezdd el egyedülléthez szoktatni fokozatosan, hogy ne az legyen, hogy fél évig szinte mindig együtt, majd hirtelen marad egyedül több órára.

2017. febr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Esetleg tapasztalatból tudnátok ajánlani jó tenyésztőt? Akinél elsősorban a kutya egészsége a fontos. Aki valóban megbízható.

2017. febr. 5. 10:46
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Jaj, hagyjuk már, hogy a német juhász kertbe való! Szolgálati kutya, arra tenyésztették, hogy ellegyen egész nap a kennelben, aztán munkában és edzésen mindent beleadjon. Így tartja szinte minden munkakutyás az állatait. Nekem lakásban van munkavonalú, semmi gond nincs vele.
2017. febr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha tartod ezt a rendet nagyon jó lesz neki a lakásban:) Alapból én se pártolom a németjuhász lakásban tartását (nem a bent léttel van bajom), de ennyi mozgás mellett bent el fog terülni és nyugiban lesz. Nekem is némtejuhászom van kertes házban, amikor tudom beengedem (a szüleim nem engedik, hogy teljesen benti legyen, de amikor egyedül vagyok itthon bejöhet ez a megállapodás). Privátban írok 1-2 tenyésztőt.
2017. febr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!