Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék csinálni a kutyámmal?

Tikmik00 kérdése:

Mit tudnék csinálni a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy puli kutyám. Mostanában amikor kint vagyok folyton ugrál rám, harapdál, próbálja d*gni a lábam. Szerintem nem játékból csinálja mert nagyon agresszív. Mit tudnék vele csinálni?

2017. febr. 5. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Dominalni akar. Mutasd meg, hogy te vagy a fonok es nem o.
2017. febr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudod csinálni hogy megneveled, a leírtak alapján semmi tekintélyed nincs a kutya előtt, magát gondolja falkavezérnek.

Ha egyedül nem megy, akkor kutyasuliba kell vinni. Emellett persze kell a napi séta és fárasztás, mert egy energiabombának nehéz bármit is megtanítani.

2017. febr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Nyomd le a fejét. Az apa kutyák pl ezt csinálják a kölykeikkel, nagyon hatásos módszer, és nem fáj az állatnak. Megtámasztod az egyik kezedet a nyakán, és lenyomod a földre. (Nem hirtelen mozdulattal, nem durván) Ha az oldalára fekszik, akkor "megadja magát". Miután elengeded, elvileg nyugton marad az oldalán fekve. Ha viszont felugrik, és incselkedik veled, akkor csináld újra ezt a fej lenyomós dolgot.

Ezek után tanítgasd, nyerd el a bizalmát, érd el, hogy tiszteljen. Ne gügyögj neki, legyél határozott. Ha jó kutya, akkor egyértelmű jelzésekkel tudasd vele, hogy büszke vagy rá.

Veréssel, ordíbálással csak azt érnéd el, hogy féljen tőled. Ha pedig megutál, akkor nagyon nehéz lesz újra elnyerned a tiszteletét irántad.

2017. febr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus! Egy puli kint az udvaron egyedül. Nyáj sehol! Komolyan nem értem a szüleidet, miért kellett pulit venni, ha egyedül van az udvaron, sétálni nem viszitek, nem foglalkoztok vele! Nagyon sok pulit látok behülyülni, mert NEM ARRA VALÓ, HOGY DÍSZNEK TARTSUK AZ UDVARON!!!!!
2017. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nevelni kell.

Mennyi idős?

Mennyit sétáltok naponta?

Miket tanítottál eddig neki, milyen feladatokat kap?

Terelőkutya, munkakutya, sok foglalkozásra, tanításra, sétákra lenne szüksége nap mint nap.

A fentieket tiltani kell neki. A hágást kiemelten, mert az pofátlanság, dominálás a részéről.

Ugrálás, harapdálás inkább játék, megfejelve a levezetetlen energiáival. Kezdd el tanítani, nevelni, sétáltatni sokat.

2017. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 8 éves kutya. Eddig nem volt ilyen, de most mostanában nem volt annyi időm vele foglalkozni. Szerintem az lehet a baj Egyébként nem a szüleim vették, úgy kaptuk.
2017. febr. 6. 18:53
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ül, fekszik, pacsi parancsokat megtanítottam neki. Már egy pár éve nem vittem sétálni, mert nem engedték, mert csak kiszokik és elszökik :/
2017. febr. 6. 18:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont hogy azért szökik mert évek óta nincs sétáltatva szegény kutya...
2017. febr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!