Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos kutya meg tanulja a...

8 hónapos kutya meg tanulja a láb melletti sétát? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tapasztalt kutyások véleményére vagyok kíváncsi. Van egy 8 hónapos szuka kutyám, és nagyon húz sétánál...Kutyaiskolába járunk, magán órát is vettem már sétából.Az oktató ,ha mellettünk van két újjal fogom a pórázt(mert ő úgy berántotta 2X a folytót, hogy megtanulta).Viszont én ha kiviszem sétálni, nem tudok akkorát rántani rajta hogy megérezze..A fordulásos módszer sem jött be, az se ha megállok, mert azt tanulta meg belőle, ha én megállok ő nyugodtan leül és vár, és amint elindulok újra húz.Bent a kertben olyan szépen sétál mint az októval csinálnánk. A kérdésem az lenne, hogy meg fogja idővel tanulni? Legyek kitartó?(Az erdőbe mindig nem tudom vinni, mert este már vak sötét van)Annyit elértem már, hogy nem ugrik ki mellőlem a kerítésekhez a kutyákhoz, és láb mellett jön, egy picivel előttem,és nem mindig laza póráz közben,(és a tekintete is látszik hogy át van szellemülve)Kiskora óta járunk kutyaoviba, most kutyasuliba.Meg attól is félek hogy valami kárt teszek a légcsövébe, meg ilyenek...Köszi a normális válaszolóknak...
2017. febr. 6. 06:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%
Milyen fajta kutya? Szöges nyakorvet nem javasoltak az iskolában esetleg? Néhány nő akit ismerek nagyobb kutyával,szögeset használ,nyilván nem rángatja mindig nem úgy kell elképzelni.8 hónapos kutya meg fejlődik,erik,nyilván nem vagy profi tehát nem azt kell kitűzni célnak,ahogy egy oktatoval viselkednek a kutyák. Az azért nem egy nagy dolog,hogy megtanitsd a kutyának,hogy ne húzzon. Le kell farasztani es kevésbé akar majd húzni,kell hozza türelem,határozottság,türelem,türelem.
2017. febr. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A fordulós módszert te hogy csinálod? Ahhoz nem kell nagy fizikai erő, csak jó technika. Megforduláskor nem húzni kell a kutyát, hanem a még laza pórázon egy nagyon gyorsat rántani. Csak rántani, hogy azonnal vissza is lazuljon a póráz. Jellemzően a gazdák húzni szokták a kutyát forduláskor, amivel csak azt váltod ki, hogy ő még inkább menne elfelé.
2017. febr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Elsö, ha a szimpla pórázfegyelem sem megy, ha a gazda még nem érzett rá a kutya nevelésére, ne javasolj neki szögest! Az nem kezdőknek való! Ha rosszul használja, sokkal több kárt okoz vele!
2017. febr. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

1-es: úgy csinálom hogy általában egy óra futkosás az erdőben, többi kutyával is,meg szimatolás,engedelmességi feladatok pórázon,esetleg ha nem erő akkor otthoni lefárasztás, és utána viszem csak pórázon...gondolkodtam a szögesen, de félek tőle, mert még fiatal..(németjuhász)...tudja mi a lábhoz, általában ezt használom mikor elindulunk, és ha jól csinálja dicséret persze...mindig mondom hogy nem ha húz...hát lehet én várok el sokat tőle...

2-es: párszor próbáltam a fordulós módszert és kb. a 4.házig jutunk ezzel el.Lehet türelmetlen vagyok, de megpróbálkozok azzal is ahogy leírtad...Sokszor azért nem csináltam ezt a módszert mert az oktató nem így gondolja...azt mondja nem tisztel a kutya, és hogy nincs meg a tekintélyem...de otthon mindent megcsinál úgy ahogy a nagy könyvben meg van írva...Kinti benti kutya...szerintetek ne simogassam szeretgessem annyit?

2017. febr. 6. 11:12
 5/20 anonim ***** válasza:
A rántásnál feszes pórázból indítasz, vagy lazából?
2017. febr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Utanna lèpek kicsit hogy lazuljon a poraz...de erre akkor jobban oda fogok figyelni...es mikir jó a rántás? Azt honnan fogom tudni? Marmint honnan tudom ha elèg erős hogy hasson?
2017. febr. 6. 13:43
 7/20 A kérdező kommentje:
A fordulòs technikát fèl òránál nem bìrom tovább...annyi elèg ha minden nap csinalom? Általában mennyi idő kell egy kutyának? 2 hònap elèg szokott lenni ha jò tecnika?
2017. febr. 6. 13:46
 8/20 anonim ***** válasza:

Laza póráz, kicsit még lépj is egy lábbal előre, és két kézzel egy hirtelen, gyors, mindentbele mozdulat , közben az előre lépett lábaddal is visszaléphetsz. Ha láb mellé navigáltad, azonnal laza póráz és készülj fel rá, hogy vagy azonnal, vagy pár lépés után ismét rántanod kell. Amikor melletted van, kell a rövid dícséret szóban.

Volt olyan ismerősöm, aki a kistermetű nj szukáját párszor visszareptette a lábához szinte. Akkor egy ideig szépen ment a szuka. Eleinte persze, próbálkozott kis idő után ismét húzni. Akkor jött az ismétlés.

nem lehet számolni, hány alkalom elég . Kutyától, gazdától függ. Mint minden tanulás, ez is időbe telik, mire teljesen jól végrehajtja a kutya.

2017. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!!!!!!!!!
2017. febr. 6. 16:31
 10/20 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutya egyébként? Biztos gond van a tekintéllyel,ezt az alapvető dolgot akar fel óra alatt meg lehet tanítani ha megfelelő az ember.
2017. febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!