Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi okozhatja ezt? Lihegés

Mi okozhatja ezt? Lihegés

Figyelt kérdés
A kutyám mostanában nagyon liheg játék közben, előtte nem csinálta ezt, pedig ugyanígy játszottam vele. Ez fel is tűnt, ezért szerdán megyünk vele dokihoz. Amúgy jókedvű, nagyokat sétálunk, csak játéknál produkálja ezt. Illetve néha krákog is pl mikor megvakarja a nyakát. Kérdesem hogy mi okozhatja ezt? (Amíg eljutunk dokihoz érdekelne mások ötlete, véleménye is. Köszönöm)

2017. febr. 6. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nincs ok aggodalomra,a mínusz 10-15 fokos hidegek után az én kutyám is liheg játék,sőt séta után is,mamám német juhásza egész hétvégén lihegett,akkor is,ha csak nyugodtan sétálgatott.Kerti kutyánál a vastag szőr miatt lehet.

Ismerőseim benti kutyái is lihegtek egy intenzív játék után.

Szerintem a felmelegedés lehet az oka,de persze nem árt,ha orvos megnézi.

2017. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Oxigénhiányos állapotba kerül, es kimelegedik, ahogy te is mondjuk futás után.


Közismert, hogy a kutyáknak kevés verejtékmirigyük van, ezért nem tudnak olyan hatékonyan izzadni, mint pl. mi. Kiegészítésképp úgy hűti magát, hogy lógatja a nyelvét, és a nyálat párologtatja róla.


A krákogás talán azért lehet, mert túl sok levegőt vett egyszerre, vagy megerőltette magát a gyors levegővételkor.


(A séta közben lassabb mozgást végzünk, tehát kevesebb oxigénre van szükség.)


Biztosat azonban csak az orvos tud mondani. Vidd el.

2017. febr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!