Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetek e a kutya barátja,...

Lehetek e a kutya barátja, vezére ha?

Figyelt kérdés
Ha...nem szólok állandóan hozzá nyájasan és nincs mindig a középpontban?Én meg szoktam szeretgetni,de kiabálok is ha kell.Remélem utóbbival nem íjesztem el.
2017. febr. 6. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkabb csak a vezere.
2017. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha állandóan nyájasan szólsz hozzá, mindig a középpontban van és soha nem szólsz rá, akkor nem a barátja leszel, hanem a szolgája és a fejeden fog táncolni.

Csak úgy lehet normálisan kutyát nevelni, ha határokat szabsz.

2017. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez így teljesen jó. Bár nem feltétlenül kell kiabálni, de fegyelmezni szükséges, a kutyának is így a jó.
2017. febr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehetsz. Ez a normális kutya nevelés, kellenek a határok, nem engedünk meg neki mindent és nem kell, hogy folyton ő legyen a középpontban. Persze nem kell átesni a ló túl oldalára és levegőnek tekinteni a kutyát, meg kell találni az arany középutat.
2017. febr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ha jogos a kiabálás, akkor nem... Én is megemelem néha a hangom, bár nagyon ritka alkalom. Eddig kétszer kaptam rajta, hogy felcsimpaszkodik az asztalhoz valami kajáért, akkor megszidtam, és a helyére küldtem. Kint a szabadban szoktam vele "keményebb" lenne, ha nagy butaságot csinál, lenyomom a fejét a földre, persze nem úgy, hogy fájjon neki. Szerintem ennyi kell, de ez az én személyes véleményem. Nálunk nem igazán jöttek be a pozitív megerősítéses dolgok. Pl ha a parkban egyszer csak fogja magát, és átrohan az úton azzal mi mást kezdenék, minthogy csúnyán leszidom, és tudatom vele, hogy ótvaros baromságot csinált, nagyobbat, mint ellopni egy falat kaját.


Már az elején eldöntöttük például, hogy bármilyen édes és bármennyire szeretnénk is, nem fog feljönni az ágyra higiéniai okokból. Pedig a férjem van, hogy külföldön van, és nagyon jólesne a kis lelkemnek, ha olyankor velem aludna, mégis kibírtam mindig. És kint alszik a helyén, az előszobában, csukott ajtónál. Szerintem kellenek a korlátok, sokkal harmonikusabb így a kapcsolat, és megmarad a magánélet, ha igényled.

2017. febr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!