Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire, kíméljem "beteg"...

Mennyire, kíméljem "beteg" kutyámat, vihetem így hétvégén kutyasuliba?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk állatorvosnál a doki szerint egy beteg kutya nem így viselkedik túl eleven de azért megmérte a lázát és hőemelkedése van, illetve megy a hasa.

Táplálékallergiára tippel.

Eszik, kedve jó, állandóan játszana csak hamarabb elfárad, egy örökmozgó németjuhászról van szó.



2017. febr. 7. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Erdekes, mert taplalekallergia miatt nem lesz hoemelkedese egy kutyanak.


En a hoemelkedes, es hasmenes miatt azert a biztonsag kedveert kihagynam ezt a hetveget a kutyasuliban.

2017. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes diagnózis.

Allergiára nem szokott láz lenni. Amíg hasmenése van,és hőemelkedése, ne vidd iskolába.

Emellett pedig másik orvosnak is meg kellene néznie a kutyát. Talán az meg is vizsgálja, nem ránézésre tippel. Hasmenés és hőmérséklet változás nem az egészséges kutya jellemzője.

2017. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Amíg egy kutya nem egészséges, nem illik megfertőzni az iskolába járókat.

2017. febr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kisvárosban lakunk kb. a 3.-ik orvosnál tartunk még ő tűnik a legjobbnak.

Kiskorában bélgyulladása volt azóta fél-háromnegyed évente előjön a hasmenéses időszaka, volt már vér,-bélsárvizsgálat nem találnak semmit.

Hasmenés annyit jelent, hogy nem űrit többször mint szokott hanem az étkezések utáni bélsara lágy, kenőcsös állagú.

Ezért gondolt a doki pontosabban ételintoleranciára.


Őrző védőre vinném az egyéni foglalkozás, nem találkozik más kutyákkal és a suliban nem kakil és pisil sose.

2017. febr. 7. 12:25
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Tippelgetések helyett, az állatorvost és a kutyaiskolát is megkérdezhetnéd.
2017. febr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Mit adsz neki enni? Váltottál-e ételt a lágyabb széklet miatt?

Bélgyulladása van, ha még hőemelkedés is jár hozzá.

Egy nem teljesen egészséges kutya nem olyan , mint az egészséges. Hőemelkedés pedig nem az egészséges kategória.

A kiképződet kérdezd meg, ebben az esetben fogadja-e a kutyát?

Ha én lennék a kiképző, nem fogadnám. Mivel nem tuti , hogy miért vannak a tünetei a kutyádnak, az öv-n használt felszerelésekkel akár meg is lehet fertőzni más kutyákat, amelyek ugyanazt az eszközt használják.

Nálunk, akinek akár csak egy IPO vizsga a cél, az saját fogóeszközöket használ, nem a közöset öv-ben.

2017. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Állatorvost és a kiképzőt is megkérdeztem, ők igent mondtak.

Inkább magánvéleményre lennék kíváncsi, hogy mi a jobb ebben az esetben, szegényke már nagyon unja magát pedig otthon van labdázás, engedelmes, meg trükk tanulás.


Etetés:

A legutóbbi bélgyulladása után leálltunk a tápról és főzök neki de az utóbbi időben csak csirkét tudtam szerezni. Nem kapott mást csak amit szokott (rizs, csirkemell, pulykanyak, nagyon kevés máj) eddig a főtt kaja tartott a legtovább hasmenés nélkül.

Valószínű visszaállunk bárányos tápra.

2017. febr. 7. 13:10
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha a főtt a bejövő, rizs teljesen szétfőzve. Májat próbáld kiiktatni. Főzzél sárgarépát is bele.

Hasnyálmirigy működést néztek?

2017. febr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Második hasmenése után megnézettük mivel hajlamosak erre a betegségre, de rendben volt.

A betegsége egyszer sem viselte meg állandóan játszana, jókedvű kutyus.


Most rendeltem neki brit care hipoallergén bárányos tápot, mert arra is gondoltam mi van ha a csirkehústól telítődött a szervezete.

2017. febr. 7. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!