Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit mondjak, milyen betegség?

Mit mondjak, milyen betegség?

Figyelt kérdés

Furcsa kérdés tudom, de az a helyzet, hogy anyám össze-vissza eteti a kutyámat. Eddig külön éltem, de amíg nem találok másik lakást a szüleimnél kell laknom. Tegnap egész nap nem voltam otthon, amikor hazamentem a kutya meg nagyon levert volt, nem bírt kakilni, amikor levittem, az éjszaka folyamán pedig vagy 6x kakilt/fosott. Elhoztam magammal, most már jól van, voltam vele dokinál is.


De ha hazamegyünk akkor menni fog elölről ez, mert anyám szerint a kutyának az volt a baj, hogy én elmentem otthonról és magányos volt, meg hogy biztos nem jó a táp, amit eszik (Acana)... Az jutott az eszembe, hogy azt mondom neki, hogy a kutyának komoly baja van és emiatt csak tápot ehet. Hátha az "orvosi utasításra" az eszéhez kap... De mit mondjak neki, milyen betegséghez lehetne ez kötni?


2017. febr. 8. 10:02
 1/3 gyevickie ***** válasza:
76%

Nagymamámnál hasonló volt a helyzet. Összevissza etette mindennel, hiába mondtam neki, hogy mi lenne a helyes. Akkor látta be, mikor a kutya elkezdett vakarózni, de nagyon komolyan és hasmenése is lett. Állatorvos megállapította, hogy allergiás a kutya, csak speciális tápot ehet, azóta jól van.

Nekem ez az ötletem, hogy ételallergiát mondasz anyukádnak. Az tipikusan egy olyan betegség, amit speciális táppal lehet tünetmentessé tenni. Ezt nagyon komolyan elmagyaráznám neki, hogy érzékeny a kutya, ne etesse, orvos utasítása, hogy csak a tápot eheti, különben komoly baja lesz. Reméljük elfogadja.

2017. febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De olyan betegség kellene, amit az össze-vissza etetés vált ki. Arra gondolok, hogy az allergia inkább kutyafüggő, mert melyik mire allergiás, kutyája válogatja. De ha a rendszertelen etetéstől mondjuk begyullad a gyomra vagy valami ilyesmi, az nem a kutya "egyéni hibája".
2017. febr. 8. 10:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Hasnyálmirigy gyulladás.

Pl zsíros, fűszeres étel okozhat ilyen betegséget.

Keress rá a neten és mutasd meg anyádnak.

2017. febr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!