Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdi halála után hova lehet...

Gazdi halála után hova lehet vinni a kutyákat?

Figyelt kérdés

4 kutyáról van szó. 3 befogadott,(2 nagytestű,1közepes) 3,6,7 éves keverék és egy fél éves törzskönyvezett Akita.

Külföldről utaztunk haza a temetést intézni és kedden utazunk vissza, tehát sűrgős lenne. Hírdetem az interneten,de mindenki csak kölyköket keres. Menhely? Van esély új gazdára?

Az akitát befogadjuk.



2017. febr. 8. 17:53
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
86%
Keress fel allatmenhelyeket pl noe allatotthon
2017. febr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
20%

Tapasztalatból tudom, nagyon necces. A menhely szinte biztos, hogy járhatatlan út, mind dugig van, több hónapos várólista van.


Viszont érdemes mielőbb felkeresni minél több menhelyet, mert ők sok állatvédővel és ideiglenes befogadóval tartják a kapcsolatot, és azok hátha tudnak segíteni.


Amúgy nem tudsz mit tenni. Nincs olyan hely, ahova vinni lehet őket. Ez van.

2017. febr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

És csinálj sok előnyös képet, és jó szöveget hozzá!

Mert ezek az állatvédők elkezdik majd terjeszteni a fb-on, és minden felületen ahol csak tudják, hogy segítségre van szükség.

Úgyhogy őket eleve úgy kell felkeresni, hogy képekkel, adatokkal, jellemvonásokkal, stb stb, hogy terjeszteni tudják.


Nagyon nehéz ügy egyébként, nekünk az utolsó utáni pillanatban jött össze, teljesen véletlenül, valami isteni szerencsén múlt! Meg persze elsősorban sok jó emberen!

2017. febr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
100%
Rengetegszer rakjak ki a menhelyek a facebook oldalukra h gazdit keresnek a kutyak,es gazdara is talalnak. Te is kirakhatod, ha sokan megosztjak sikerulni fog gazdit talalni nekik
2017. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Igen sajnos az 5 legközelebbi menhely ezt mondta :(

De nekünk muszáj visszamenni. Akkor mi lesz velük?

Olyat hallottam még, hogy a gyepmesteri telepre beveszik őket, ez igaz?

2017. febr. 8. 18:03
 6/27 anonim ***** válasza:
5%

Nem igaz. A gyepmesteri telep ugyanúgy tele van.

Én oda értettem a több hónapos várólistát.


Annyit tudsz megkockáztatni, hogy éjszaka kikötözöd őket a gyepi kerítéséhez. Elvileg törvényi előírás, hogy így kötelezően be kell hogy fogadják. Elvileg.

Elég cigány munka, de ez jelenleg a helyzet az országban. Cigány vezetés, cigány helyzet.

2017. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
Igen. A területileg illetékes köteles bevenni őket. Nálunk ők se altatnak pl. De sajnos a legtöbb helyen igen. 🙁
2017. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%

Kérd meg hogy hirdesse a menhely, ossza meg az oldalukon, ahová sokakhoz eljuthat-ha igazán állatvédők, megteszik.

Hirdesd facebook csoportokban, milliónyi gazdikeresős csoport van erre. Több helyre szétdobod, nagyobb az esélyed.

Plakátold ki melóhelyeden, iskolában amerre jársz ha nincs más megoldás, lehet hogy külföldön is befogadnák.


Gyepmesteri telepre csak a legutolsó nap legutolsó órájában add- hidd el, nem élet az egy kutyának, viszont nagyobb az esély rá, hogy onnan egy B szervezet átveszi, és gazdához juttatja. De erre ne apellálj.

2017. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Ettől tartottam, hogy ott elaltatják :( Sajnálom őket, de tanyát őríztek tehát vadak, vagy nem is tudom hogy mondjam, nem családbarát kutyák,nálunk meg 3 kisgyerek van.
2017. febr. 8. 18:12
 10/27 anonim ***** válasza:
94%

Óriási tévedés, emberek!!!


Pont hogy nem a legutolsó órában kell a gyepinek szólni, mert baromira nem "kötelesek" bevenni.


Akkor igen, ha van hely.

De 150%-os kihasználtsággal úgy hajtanak el, mint a legyet!

Végigjártam, tudom! Több város, több megye gyepmesteri telepét is végigjártam, mindenhonnan elküldtek!!!


A nem gyepis menhelyen meg épphogy nem teli pofával röhögtek ki, hogy mit akarok én 3 nap alatt!


Ébresztő! Nincs ilyen, hogy 2 nap alatt megoldódik egy ilyen probléma.

Ha a gyepi talál egy kutyát, azt kötelesek befogadni. Ezért szokták névtelenül otthagyni.

De ha valaki nyíltan odamegy, hogy van egy ilyen gondja, elzavarják a p.csába!

2017. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!