Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutyafajta,...

Melyik az a kutyafajta, amelyet egyáltalán NEM kedveltek? Miért?

Figyelt kérdés

Kezdem én: beagle.

Egyszer egy pár hónapos beaglet örökbe fogadtunk, mert nem kellett már a gazdájának. Sok kutyával volt már dolgom, de ennyire ostobával ritkán találkozni, holott előtte-utána sok féle-fajtával összehozott már a sors.

Lehet, hogy csak nem illettünk össze, nem tudom, de katasztrófa volt: séta alatt szinte lehetetlen volt "felemelni" a fejét a földről, annyira csak a szagokkal foglalkozott. Sokat ugatott feleslegesen, és nagyon nehezen tanult fiatal kora ellenére.

A helyzetet orvoslandó, elajándékoztuk egy ismerősünkhöz, így mindenki jobban járt.

Azóta sem kedveltem meg őket, még a kölykök is irritálnak a fajtából, nem tehetek róla.

Volt már kapcsolatom spánielekkel, bernivel, boxerrel, amstaffal meg még sokféle kutyával, de a beaglekkel képtelen vagyok megbékélni. Az sem segít, hogy ilyen népszerű, és egy halom szapis meg ideggyenge van belőle minden sarkon, amelyik monoton fejhangon ugat ránk séta alatt.

Persze, elfogadom, amire ki lettek tenyésztve, abban jók is, hasznosak stb., de hogy bárki miért választana magának ilyen fajtát, azt nem látom be.

Nektek melyik a legunszimpatikusabb eb, amivel valaha találkoztatok?

"Rábeszélést", hogy "márpedigcukik", nem kérek, köszi.



2017. febr. 9. 20:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Mopsz.
2017. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Van konkrét oka? Vagy csak a nyomott kis majom pofi az? :D
2017. febr. 9. 20:21
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Mopsz, francia és angol bulldog, yorki, westi. Mert annyira divatkutyák lettek.
2017. febr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

A külleme miatt sem, de ahányat ismertem, mind olyan kis butának tűnt (bár lehet, hogy csak nem jól voltak nevelve, nem tudom). Nem igazán érzem rajtuk, hogy kutya lenne.

A bulldogok sem tetszenek amúgy, de azok mégis "kutyábbak", ha érted mire gondolok. :)

(Első voltam).

2017. febr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
41%

A beagle egy olyan fajta amelyik elég független a gazdájától, kiváltképp séta közben. Imád szaglászni és ezzel nem lehet mit csinálni. Az öcsémnek ez a kedvenc fajtája, ami érthető hiszen hasonló a jellemül.

Ja, és csak gratulálni tudok ha ilyenért elajándékozod a kutyádat.

UI.: Én az összes kutyát szeretem!

2017. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
55%
Németjuhász. Eddig már kettő megtámadott. Pedig nem hergeltem őket. Csak setaltam. Raadasul az egyik porazon volt... Azóta eléggé utálom őket.
2017. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Platypus ***** válasza:
100%
Francia bulldog. Alapból sem szerettem a szuszogós-röfögős kutyákat, de egyszer egy jó hosszú utazás alatt össze voltam zárva egy olyan példánnyal, aminek valami komoly tüdőbaja volt. Folyamatosan úgy hörgött és sípolt, mintha éppen megfulladni készült volna. És az átlagos példányok se sokkal jobbak, futnak 20 métert és azok is kiköpik a tüdejüket. Tudom, hogy nem ők tehetnek róla, hanem az idióta tenyésztők, de akkor is borzasztóak.
2017. febr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

én az elkényeztetett kistestű, ugatós kis vakarcsokat utálom (ezek általában yorki, westi)


összeszarja magát egy másik kutya láttán, majd a gazdi felveszi, hiszen jaj de fél


majd felbátorodik, ugat mint a veszedelem, de észre se veszi, hogy a vele szemben álló rá se hederít, csak totál idegbetegnek nézi


jellemzően ilyenkor a gazdik baromi büszkék, hogy az én kis cukorfalatom micsoda hős, hiszen elijesztette a vérengző fenevad argentin dogot/staffit/bulldogot/dobbermant (általában ezek a kutyák jól neveltek, és értetlenül elsétálnak ilyenkor a megátalkodottan ugatók mellett)


de lehet hogy inkább a gazdájának a fajtáját utálom, hogy nem képes megnevelni?

2017. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Uszkár, mert számomra nagyon mesterkélt. Már a járásuk is irritál. :D
2017. febr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
78%
Német juhászkutya, mert engem is három támadás ért közterületen.
2017. febr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!