Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék falkavezér...

Hogyan tudnék falkavezér lenni a kutyám szemében?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy érzett e már úgy valaki, hogy egyszerűen nem passzol a kutyájához, de én folyton ezt érzem.

Ha rosszat csinál nem kezdek el kiabálni csak nyugodt, határozott hangon jelzem neki, hogy rosszat csinált és rácsapok az orrára. De semmiből sem tanul, vagyis csak egyszerűen tojik rám. Mindenhonnan ellop mindent a házban és nem tudom róla leszoktatni. Ha lent vagyunk mindent a szájába vesz, amikor pedig elvenném tőle vad morgásba, vicsorításba kezd, ha pedig a művelet sikeres volt és kivettem a szájából rögtön a kezembe kap.

Ezen kivűl probléma még az ugatás mikor bezárjuk. Régen sosem viselkedett így és most nem tudom mi lelte.

De a más kutyák ugatásáról le lett szoktatva egy hét alatt, tudja hogy nem szabad. Pórázon sem húz.

De nem rengeteget harap. Ha épp nem játszok vele odajön és mintha már szándékosan beszorítja a mancsát és végig karmol. Ha nem reagálok akkor pedig belém harap.

Min kellene változtatnom, tudna valaki adni néhány tanácsot?



2017. febr. 10. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
a farkasfalkáknál ha megfigyeled a falkavezér nem simivel és pacsival vívja ki magának a tiszteletet,ha ingyen akarod megúszni akkor csinálj úgy mint ő,elsőbb figyelmeztesd majd ha az nem jön be mehet egy saller,mindig akkorát kapjon ami nem tesz benne kárt
2017. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A miénk is ilyen, ráadásul most tüzelnek a szukák még jobban bebolondulnak a kanok. Talán valaki tud segíteni.

Gondolom a kutyaiskola lenne még megoldás.


Bár nem tudom ez pusztán falkavezérség kérdése-e.., nem-e túl agresszív/szocializálatlan?/ a kutya..

2017. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Vidd kutyaiskolába.
2017. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Hát a vicsorítás odakapás az főben járó bűn. Nálam ezért először hangos nagyon fenyegető hangú ráordítást kapott két -háromszor az általa már ismert tiltó szóval,aztán következő alkalommal nagyon keményen nyakbőrnél fogva földhözvágást és teljes súllyal ráfekvést leszorítást kapott a kutya,amíg nem nyűszített . Soha többet nem merte csinálni. Akkor volt 7 hónapos .

Van aki úgy fél a testi fenyítéstől mintha ördögtől való lenne,de a kutyák sem kímélik egymást ha összeverekednek.

2017. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem szabad megütni! Úgy csak meg gyűlöl és félni fog. Ha ellop tárgyakat az arra utalhat hogy nem kap elég szeretetet és figyelmet vagy nem sétál eleget. Ha valamit a szájába vesz ne kezd el tépni mert azt hiszi játszani akarsz vagy hogy el akarod venni a zsákmányát. Kenyerezd le. Vegyél elő egy jutalomfalatot és tarsd az orra elé. Ki fogja köpni és akkor megkapja a jutalmat. Közben mond neki hogy köpd ki és később már nem kell neki a jutalom csak egy simogatás. Kezdetben egy játékával gyakoroljad. Adj neki jutalmat aztán játszatok. Az ugatásnak több oka is lehet: ugatós fajta (Pl. tacsi), társakat keres vagy egyszerűen mérges és csalódott amiért bezárod. Ezt úgy kezelheted hogy először mindig csak rövid időre zárod, mondjuk pár másodpercre be és HA csendben volt jön a jutalom Aztán növelheted a bezárt időt. Adj neki játékokat és foglalkozz vele sokat! Ha harap és karmol az azért van mert kevés időt töltesz vele.
2017. febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
valahogy pedig nevelni kell,ha falatkákkal tanítod egy idő után már nem is miattad csinálja,a másik hogy a rég időkben nem volt kutyasuli mégis abból az időkből valók a legjobb kutyák,a pofontól nem fog félni,nem tudom honnan terjed ez a tévhit de butaság :)
2017. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem jelen állapotban tényleg nem vagytok jó páros, de ezen tudnál javítani, ha sok időt töltenél együtt a kutyáddal. Minél többet foglalkozol majd vele, annál jobban összeszoktok majd, és annál könnyebben meg tudod majd neki tanítani, hogy mit szabad és mit nem.


Nem tudom, mennyit szoktál vele sétálni, de érdemes lenne a napi 2-3x45 percet megcélozni, ha van rá lehetőséged. És séta közben is ne csak sétáljatok, adj neki feladatokat, jutalomfalattal motiválhatod. Kutyafuttatóba is viheted, ott elengedheted, és gyakorolhatjátok a behívást, vagy más trükköket. Ha a kívánt viselkedést produkálja, mindig jutalmazd meg, kajával vagy simivel, esetleg játékkal. Előbb utóbb rá fog jönni, hogy megéri rád figyelnie. :)

Továbbá kérheted kiképző segítségét is ezekben a kérdésekben.


De egyelőre tényleg nálatok a kutya a főnök, jól látod a helyzetet. Lehet, hogy azért lopkod el dolgokat a házban, mert nincs lefárasztva, szellemileg vagy testileg, és így próbálja levezetni a felesleges energiáit. Ez ellen például annyit tehetsz, hogy célzottan megtanítod a tárgyak elengedésére, pl. jutalomfalattal, ahogy az egyik hozzászóló már írta korábban. Másik módszer, hogy rászólsz, hogy tegye le, vagy egyszerűen elveszed tőle. Ha odakap, akkor ne félj testi fenyítést alkalmazni. Nem kell nagyot hogy fájjon neki, csak jelzésértékűt. Legjobb lehet, ha az ujjaidat hirtelen a bordái közé nyomod, ettől igencsak meg fog lepődni, és hát nem is egy kellemes érzés. Közben erélyesen rászólhatsz. Ugyanígy tudod fegyelmezni, amikor karmolászik vagy harap. Ha ez a fajta fegyelmezés nem használ, akkor bekeményíthetsz, a nyakőrénél megfogod és a földre gyűröd, majd ott tartod, amíg a megadás jeleit nem mutatja. (Látni fogod rajta, ha lenyugszik és nem küzd már tovább- na akkor elengedheted.)

Most tudom, hogy ezek így durván hangzanak, de nem kell félni a fizikai fegyelmezéstől, ha arra kerül a sor. Kárt ne tegyél a kutyában, de érezze a szándékodat, mert hosszútávon csak ez segíthet abban, hogy a kutyád tiszteljen téged, és ne tojjon a fejedre.

És jobb még most nekiállni a nevelésnek, mert ha nem teszed, később még jobban elmérgesedhet a helyzet. Tehát inkább még most legyen "bántva", ha rászolgál, mint hogy később nevelés hiányában komolyan megharapjon valakit, mert akkor meg egész biztosan altatás várna rá.

2017. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban kutyaiskola kellene. nem a kutyának, hanem neked, hogy megtanulj vele kommunikálni, hatni rá, nevelni őt, következetes és tudatos lenni. Csupán ennyi kell az egészhez. A leírtak alapján amit most csinálsz, az nem nevelés, hanem a kutya piszkálása, ha nem megfelelő viselkedést mutat. Így csak még rosszabb lesz a helyzet idővel.
2017. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!