Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 32 kg-os kutyának hány dkg...

32 kg-os kutyának hány dkg rizst és tápot adjak, ha eddig csak főtt húst evett?

Figyelt kérdés

Most volt bélgyulladása valószínű allergiás a csirkére, ezért bárányos tápot vettem neki, viszont nem tudom milyen arányban szoktassam újra a tápra.

Nem szeretnék keveset adni neki így is vékony.

Az etetési útmutatón 30 dkg a napi ajánlott mennyisége.

Az állatorvosunk nem mondott semmit ezzel kapcsolatban.



2017. febr. 10. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tegyél bele egy jó nagy kanál rizst és kicsit kevesebb táp ne 30 hanem mondjuk 25 dkg-t.


Aztán ha jó a kaksi pár napig keverj a táphoz egy kanál rizst,így szépen átáll.


Utána mehet csak táp,viszont napi 2x etesd. Napi adagot oszd el 2 felé.


Ha nem olyan a kaksi állaga akkor két kanál rizst keverj hozzá.


Most nem ezen a pár napon max egy héten fog múlni,hogy a kutyád vékonyabb lesz e vagy sem.

2017. febr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó lett volna kérdező,ha a fajtát vagy ha ,megállapíthatatlan,akkor a méreteit,marmagasságát adod meg a kutyának,mert 32 kiló lehet egy elhívott közepes kutya meg egy csontsovány nagy kutya is.....
2017. febr. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Németjuhasz es szuka.

Kedves első köszönöm a vàlaszod, kicsit drasztikusnak erzem de legalabb van kiindulàsi pontom.

2017. febr. 11. 13:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért drasztikus?


Én a 6 kg-os kutyámmal is megcsináltam ezt.


Mikor bélgyusziból váltottunk másik tápra,doki mondta,hogy inkább váltsunk hipoallergénre.


Nekünk volt egy diéta ami főtt csirkemellből,rizsből és répából állt. Mivel infuzióra is kötni kellett mert olyan erős bélgyuszija volt. Így 2 hetes rizses diéta és probiotikomokat kapott.


Na nekem úgy kellett kezdenem,hogy a napi adag rizsbe mondjuk 5-8 szem (új) táp. Ha nem volt hasmas növelni a tápot mondjuk 12-18 dbra.


Mi akkor nagyon lassan álltunk át teljesen az új hipoallergén tápra.De zökkenő mentesen ment.


Doki ajánlotta nekünk így.

2017. febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nálunk szerencsére nem volt ennyire vészes a bélgyulladása, szegény kutyus.

Én 5 dekával akartam elkezdeni de a tanácsodra reggel meg este is 10 dekával indítottunk de több rizzsel.

Mi is hipoallergén tápra váltottunk és eddig jól bírja a hasa.

Köszönöm :)

2017. febr. 12. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!