Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavaliert szeretnék venni de...

Cavaliert szeretnék venni de otthon hagyhatom míg oda vagyok suliban? 8-9 óráig maradhat egyedül kiskorában?

Figyelt kérdés
Reggel eg órán keresztűl 5:30-6:30-ig levinném sétálni és játszanék vele, de míg a suliban vagyok meglenne nélkülem?Ált. 2-3-kor hazaérek de vannak napok ( kedd és péntek) amikor 4-5-kor érek csak haza mert edzésem van.Sok sok játéka lenne hogy ne unatkozzon.Pelenka lenne a házban ugyhogy eltudná végezni a dolgát de nem fog úgymond "megörülni" vagy hasonló?Miután hazajöttem az övé lennék.Esetleg rágcsálna pl. asztal lábsarkát?(a szobák be lennének zárva míg nem vagyok otthon)

2017. febr. 11. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Célszerű lenne nyáron kutyát venni, vagy már egy fiatalabb felnőtt kutyát magadhoz venni.

Kölyökkutyát eleinte 2-3 óránként le kell vinni, amíg szobatiszta nem lesz és ez hónapokig is eltarthat. Pelenkát ne tegyél le, azzal csak azt tanítod neki hogy bent is végezheti a dolgát. Egyedülléthez is fokozatosan lehet szoktatni, nem hagyhatod otthon egyből egész napra.

Valamint amíg kicsi, egy nap 3x 4x kell enni adni neki. Tehát akkor vegyél most kölyökkutyát, ha ezek biztosítva lennének.

2017. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk most 5 hónapos a cavink, mindketten dolgozunk a férjemmel napi 8 órát, de meg tudjuk oldani, ahogy számtalan gazdi. Reggel 5:15-kor kelek, etetés, pisi-kaki, én utána el is indulok, mert a munkahelyem egy órás útra van a lakásunktól. A férjem fél 8-kor megy el, addig játszik vele. Utána bizony délután 5-ig egyedül van, soha semmi probléma nem volt ebből.

Néhány tapasztalati jó tanács: amíg nagyon kicsi mi szabadságot vettünk ki felváltva, így három hetet itthon voltunk vele, Neked ezért mondjuk suli szünetben tényleg célszerűbb lenne kölyköt hazahozni. Az első két hónapban, amíg egyedül volt itthon, szobakennelben volt, illetve dél körül a férjem hazaugrott vizet cserélni, ránézni stb. A kennelhez persze szoktatni kell, ahogyan az egyedül léthez is, fokozatosan. Ha megszokja, nem lesz vele probléma, két hónap után elvettük a kennelt és most már szabadon lehet egyedül, soha semmi kárt nem tett. A "sok-sok" játékkal egyedül semmit nem fog kezdeni, a miénk itthon alszik gyakorlatilag egész nap, hiszen reggel megfelelően lemozgatjuk és foglalkozunk vele. Egyedül ő nem fog labdázni, maximum rágós játékot fog csócsálgatni. Szóval az unatkozását nem játékokkal tudod kiküszöbölni, hanem megfelelő reggeli foglalkozással és sok odafigyeléssel. Amíg otthon vagy vele (ha pl. szünetben hoznád el), figyelj rá mindig merre jár, mit rágcsál és következetesen tilts meg neki mindent, amit később nem szeretnél, hogy csináljon. Mi két hétig a sarkában voltunk, onnantól kezdve egyedül sem nyúlt semmihez, amit megtiltottunk.

Ha megfelelően szoktatod az egyedül léthez, nem fog szorongani és rombolni sem otthon :)

Szobatisztaságról már rengetegen írtak itt, nyilván, ha napközben nem tudod kihordani, kicsit hosszabb idő lesz, de úgyis meg fogja szépen tanulni, csak türelem. Tudom, hogy sokan ördögtől valónak tartják a pelenkát, de bevallom, mi is használtunk, így gyakorlatilag nekem sose kellett utána takarítani, elsőre megértette, hogy mire való, aztán gond nélkül szobatiszta lett, szóval szerintem nem a pelenkával fogod elrontani.

Akkor vágj bele, ha kicsiként figyelni tudsz rá és tanítod, szabadidődben pedig tényleg ő lesz a fő program, mert nagyon ember közeli kutyusok, a mindenük a gazdi figyelme és társasága :)

2017. febr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem több fajta kutyám volt/van, és tapasztalatom szerint a cavalier viszonylag jól bírja az egyedüllétet, nem jellemző rá a szeparációs szorongás. Kicsi korában a szobatisztaságra nevelés miatt fontos, hogy gyakran le tudd vinni, de később gond nélkül kibírja, ha 8 órát egyedül van. Az asztal lábát minden kölyökkutya rágcsálja, de a cavalier nem egy kártékony fajta, az enyém kölyökkorában se tett tönkre semmit, és rágcsálni is olyan finoman rágcsált, hogy a foga nem hagyott nyomot. Az egyedülhagyásnál a fokozatosság a fontos, amikor pedig otthon vagy, akkor tényleg sokat kell foglalkozni vele, mert hajlamos nagyon ellustulni és „depresszióba esni”, ha nem éri elég inger.
2017. júl. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!