Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok Magyarországon...

Hol találok Magyarországon jó, felelős kutya tenyésztőt?

Figyelt kérdés

Kutyát szeretnék, fontos lenne, hogy törzskönyvesen (ne szaporítótól) jól szocializáltan, betegség mentes szülőktől kerüljön hozzám.

Úgy látom, hogy mivel Magyarországon ezt kevesen hajlandóak megfizetni, így kevés az olyan tenyésztő aki szűri a kutyáit a fajta jellemző betegségeire, szocializálja a kutyáit (kutyához és emberhez egyaránt) és tényleg felelősen tenyészt.

Pont ezért nem is fajtát néztem ki jelenleg, hanem tenyésztőket keresek a tenyésztett fajták közül választok.

(Közepes, vagy nagy testű, nyugodt kutyára gondoltam).


Esetemben nem is fajtatisztaság lenne az érték, hanem a stabil, jól szocializált egészséges kutya.


Kérlek, ha tudtok ilyen működő kennelt, írjátok meg.



2017. febr. 11. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Gugli a barátod. Beírod, hogy xy (kutyafajta) kennel, és kidob egy rakatra valót. Szépen átböngészed, és a bemutatkozás részekből általában azonnal lejön, hogy felelős, vagy nem.

(Megjegyzem, szaporító ritkán ad az igényes weboldalra, inkább a jófogás a haverja...)

2017. febr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jól szocializálni te tudod a kutyát miután hozzád kerül 8-10 hetesen. Nyilván a tenyésztőnél is szocializálódik (kutyák között, háztartatási zajok stb.), de a legtöbb inger akkor éri amikor megvannak az oltásai és te tudod vinni magaddal amerre szeretnéd. Tehát a munka nagyobbik része a gazdié.
2017. febr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Függ milyen fajta,ha ritkább akkor tuti találsz jó kennelt.


De magadnak kell felderíteni,mivel még fajtát sem írtál senki nem fog órákat tölteni a böngészéssel.


Kennelek oldalát megnézed esetleg még a facebook oldalukat is,azt többször frissítik.


Nézed a képeket a kutyákról,eredményeket majd ha találsz egy szimpatikusat akkor felveszed a tenyésztővel a kapcsolatot netán ellátogatsz hozzá. Ezeket helyetted senki nem tudja megtenni.

2017. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Hát ez pont nem így megy és a legjobb tenyésztő sem fog neked szocializált kutyát adni, a szocializáció a te dolgod, és nyugodságot sem lehet elvárni egy kölyöktől. Előbb keress egy megfelelő fajtát aztán vegyél külföldön kutyát mert a magyarországi tenyésztők nem a legjobbak. Sok sikert.
2017. febr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A tenyésztőről a honlapja sok mint elmond.

Ha csak kiállítási képek, netán almok fotóit láthatod, az nem neked kell. Ha találsz olyant, hogy a kölykökről is tesz fel fényképeket akár a gyerekeivel játszva, akár az udvaron szabadon szaladgálva, ott már az előszocializáció aránylag megvan.

2017. febr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A rendes tenyésztőknek van oldaluk, rengeteg képpel, a tenyészebekről, az almokról, a kertről/kennelről ahol vannak, díjakról beszámolók stb.
2017. febr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából a keresővel már körülnéztem, de rengeteg olyat láttam, ami megriasztott.

Rosszul fogalmaztam, inkább tapasztalatok érdekelnének. Ha valaki ismer olyan kennelt.

Szocializáció alatt alap dolgokra gondoltam. Már ott hozzá lehet szoktatni pár dologhoz, el lehet kezdeni a szobatisztaságra nevelést. Nekem fontos, hogy a kutya ne a kert hátuljába kicsapva legyen nevelve, hanem ismerje és szeresse az embereket. Ha az anya (fajtától függően) benti, vagy kinti / benti kutya, akkor a kicsik is szoknak a szabályokhoz.


Nem a nevelést szeretném megúszni, csak erős alapokkal indulni.

2017. febr. 11. 17:35
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Fuh, régen beszéltem egy skótjuhász tenyésztővel, kb 100 ezer forint körül kaphatsz, de úgy választhatsz hogy játékos legyen, vagy ilyen olyan, ki is képzik, alapból inteligens fajta, szerintem ilyet válsz, vagy spanyol agárt vegyél hogy élhessen:)
2017. febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. Szinte minden fajtában vannak jó tenyésztők, kicsit hosszú lenne felsorolni. Előbb válassz fajtát, aztán tenyésztőt.
2017. febr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!