Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutyám...

Mit csináljak, hogy a kutyám ne kezdjen el őrült módjára üvölteni, amikor felcsönget valaki hozzám?

Figyelt kérdés
A szomszédok már ki nem állhatnak miatta, és sajnos teljesen jogosan...
2017. febr. 11. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Szidd le, ha ugat, de ezt kisebb korában meg kellett volna tanítani neki. Ha meg még kölyök, akkor meg fogja tanulni...
2017. febr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mikor ugat ,erélyesen le kell szidni,ha tud valami parancsot pl ül,fekszik helyedre ,akkor azt is lehet alkalmazni .Másrészt nem kell kapkodni idegeskedni,mert ezt is érzi a kutya,ha csengetésre hirtelen izgatott lesz a gazdi és rohan az ajtóhoz erre ő is izgatott lesz.


És a hatékony tanításhoz nem kell megvárni a véletlenszerű postást ,hanem valaki lemegy a csengőhöz és nyomkodja szépen 3 percenként, te meg fent a lakásban közben rászólsz ha ugat. Ezt el kell játszani jó sokszor amíg stabilan nem megy neki. Amikor már nem ugat ,akkor jutalomfalat dícséret mehet.

2017. febr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azóta semmi sem változott. Az a baj, hogy a családból én vagyok az egyetlen, aki próbálja leszoktatni erről.
2018. aug. 17. 11:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismerős a szitu... :)


Gondolom kaputelefon van.

Nálunk az vált be, hogy megtanítottam a CSEND parancsszóra (nézz utána, hogy kell) és soha nem siettem felvenni a kaputelefont. Szép komótosan kisétálok, ha közben ugat, rászólok, hogy csend. Az nem baj, ha kiszalad, akkor is komótosan megyek ki és odább küldöm, csendre intem. Mielőtt fölveszem a kagylót, még egyszer rászólok, hogy csend (nehogy pont akkor ugasson :D).


Ennyi.

Ha az ajón jön be valaki, akkor sajnos az enyém is ugat egy darabig,amíg az ajtóban toporog a vendég, de utána már lenyugszik + rá is szólok.

2018. aug. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!