Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, anyukám nem ért a...

Segítség, anyukám nem ért a kutyákhoz?

Figyelt kérdés
2 hónapja anyukám vett egy szaporítótól oltás, féregtelenítés és chip nélkül egy 3 hónapos kutyát. Szerencsére a kutya most egészséges. Én előtte utánaolvastam mindennek, ő viszont nem ért a kutyákhoz. Először is meg akartam tanítani neki, hogy én vagyok a falkavezér. amikor feljöttem a sétából, elkezdtem én először enni, aztán anya jól leszidott mert hát én miért kínozom a kutyát, hogy nem adok neki enni. Anya sokat dolgozik, mindig stresszes, legtöbbször én foglalkozok a kutyával. Még is a fejemhez vágja,hogy én nem segítek semmiben. A kutyával is ordibál. Ha rosszat csinál, ráver egyet a fenekére a papucsával. Egyáltalán nem türelmes vele. A napi sétákból egyszer ő viszi le, a többit én, ő maximum 10 percre nem is mozog, épp hogy elvégzi a dolgát már jön is fel. Én mindig órákat sétálok vele. Pedig nekem is van sulim. Amikor felhoztam neki a kutyaiskola témát, elkezdett velem ordibálni, hogy ki fogja azt kifizetni meg stb. Félek, hogy a kutya agresszív lesz, amúgy sem egy könnyen nevelhető fajta. Én rendesen foglalkozok vele tényleg, csak az a baj, hogy ő vesz neki kaját meg ilyeneket és ennyi a többit én csinálom, mégis azt hiszi, hogy tud mindent a kutyákról, ráadásul rossz minőségű tápot is vesz, és amikor mondtam ezt neki, azt mondta, hogy neki nincs pénze jobbra. Segítsetek kérlek mit csináljak?

2017. febr. 11. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
9%
én 1 kutyának hagyom hogy szabadszellemű legyen, és ha annyit odasúgok hogy helyedre odamegy, az előző kutyám meg seggbeharapta az embert aki lopta a furikot xD
2017. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Az enyém is ezt csinálta amikor először idejött a kutyus. Persze a táppal nem tudok mit csinálni, ha spórol vele ez van, esetleg spórolj össze normálisra viszont a nevelésben muszáj megbeszélni a dolgokat. Neveletlen volt a kutyám és ideges volt tőle, de megmondtam ha nem lesz türelmes pár hétig vagy hónapig hogy megtanítsam rendesen akkor ilyen is marad. Persze volt ezután is hogy kiabált vagy meg akarta ütni, de igyekeztem nevelni és távolt tartani tőle és sikerült. Most is huncut sose lesz katona, de okos és jól nevelt kutya lett. Persze ha hagyom hogy verje mindenért akkor egy idegbeteg, agresszív kutya lenne, vagy félne. Próbáljátok megbeszélni a dolgot.
2017. febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk apa vett egy jack russellt, kezdetekben még foglalkozott is vele, nagyon minimálisan.

Miután a szüleim elváltak, apám teljesen megváltozott, rendmániás lett és most már abszolút nem foglalkozik a kutyával.

A kutya összes költségét én fedezem, abból a pénzből, amit anya küld havonta és minden nap én foglalkozom vele 2-3 órát, suli mellett. Néha iszonyúan ki tud akasztani, mert ugye mégiscsak egy terrier, de a végén rájövök, hogy nagyon szeretem és vele nem fogom azt csinálni amit velem műveltek. De meg kell hagyni, hogy jobban örültem volna, ha pl egy mudit vesz magának az apám.

Apa szerencsére nem bántja a kutyát, csak mindig megjegyzéseket tesz, h hullik a szőre, mindig láb alatt van és behozza a sarat.

Sajnos nem igazán tudsz a helyzettel mit kezdeni, ha nincs pénz, akkor nincs pénz, hiába akarjuk, hogy legyen... és lehet, hogy tényleg ez a probléma és ezért ilyen stresszes anyukád.

Ő nem igazán fog megváltozni, nézz a kutyákról videókat a neten és olvass utána az esetleges problémáknak és próbáld meg kijavítani őket a saját szakálladra.

2017. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!