Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lettek ezek a fajták...

Miért lettek ezek a fajták ennyire divatosak?

Figyelt kérdés
Vizsla, beagle, husky, német juhász. Egyik sem egyszerű fajta, minek vesz minden második ember ilyen kutyát? Miért ilyen divatosak? (Egyre több erre az ilyen kérdés)
2017. febr. 11. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a filmeknek / könyveknek köszönhetően pl német juhász egy csomó filmben szerepel. Már az 5-6 évesek is ismerik
2017. febr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtudom mifelénk meg mindenki bitbult meg sztafit vesz hogy keménykedjen vele és uszítsa mindenre, vagy miniyorkit meg bisont hogy a pitsaszerkóhoz passzoljon..
2017. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A pit és társai meg a szobacirkálók eddig is divatkutyák voltak azért nem írtam őket viszont mostanávan már naponta 1-2 kérdés van az adott fajtájkal vagy vásárlás vagy nevelés terén
2017. febr. 11. 18:16
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Most a spanyol agarakat kéne venni egy nemes cél érdekében!
2017. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

A német juhàsz nem egyszerű fajta? Dehogynem. A kis hisztis yorkie nem egyszerű... a német juhàszok nagyon okosak, ez által nagyon könnyen tanítható, imádja ha dolgozhat.

Husky annyira nem okos, de nagyon szeretetteljes tud lenni, ráadásul ha télisportolsz nagyon jó tàrs tud benne lenni. Nekem eddig pont csak huskyjaim és németjuhászaim voltak.

A vizsla remek vadászkutya. Sokan szeretnek vadászni, nyilvàn ahhoz vizslàt vesznek, nem labradort. Ismerek olyan pàrt, akik 7(!) vizslàt tartanak csak úgy kedvtelésből.

A beagle-ről nem tudok nyilatkozni.


De egyébkènt marhàra nem ezek a "divatos fajtàk". Hanem a yorkie, bolognese, havenese, westie és ezek keverékei akiket fajtatisztànak adnak el a "tenyésztők"...

2017. febr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 látom kiragadtad a lényeget... úgy azokra értettem a kérdést akik nem értenek hozzájuk, a nj nem egyszerű mert baromi sok foglalkozást igényel amit nem tud mindenki megfelelően biztosítani, a husky-nak nagy a mozgásigénye és makacs amit sokan nem vesznek figyelembe aztán lakásba zsúfolják őket, a vizsla nagy mozgásigényű vadászkutya rövid szőrrel a sok barom meg séta nélkül tartja udvaron, a beagle nagy mozgásigényű, híresen makacs vadászkutya..szóval egyik sem egyszerű. Aki elég elszánt, utánuk nézett és nem tegnap látta holnap veszi stílus, a nevelésbe is fektet energiát, tudja mit csinál annak hajrá, de az ilyen nagyon kevés és nem is gyk-n kérnek segîséget.
2017. febr. 11. 18:22
 7/12 anonim ***** válasza:

A Husky és Német juhászkutya nem divatos fajta most szerintem. Ezek a 90-es és 2000-es évek elején volt divatos.

Mindig van amúgy divatos fajta, ez nem újdonság. Jelenleg a társasági kutyák közül érint sok fajtát, meg a vizsla, staffordshire terrier...kb. ennyi.

Általában tv-ben látják az emberek (ez főleg a 90-es években volt gyakori) vagy egyszerűen látja a másiktól, hogy milyen okos és milyen "cuki" és ő is olyat vesz.

2017. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na pont az ilyenekre gondolok, vesz egy halom kiskutyát aztán már ott elakad hogy hogyan etesse őket...

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8429857-van-e..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8419249-lesz-..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8421264-utana..

(Remélem jók a linkek)

2017. febr. 11. 19:21
 9/12 anonim ***** válasza:

A beagle szerintem azért népszerű mert szép de elég kompakt méretű meg. Igaz a jellegével sokan nem számolnak.


Amúgy aki a bichont említette.. .azok a kutyák szünetek. Okosak és könnyen nevelhetoek.

2017. febr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vizsla, szerintem a legnépszerűbb magyar fajta. Nagyon gazdaközpontú, okos, sportos (kb tökéletes családikutya)


Németjuhász, már kb 20-30 éve népszerű fajta (a mi családunkban is most van a 3.) Nagyon okos és szerintem gyönyörű kutyák. Nekem Ő a KUTYA. Tökéletes családikutya, védi a gyerekeket, de nem bántaná őket (én is egy feketével nőttem fel, én 1 voltam amikor odakerült 8 hetesként)


Beagle, a németjuhász mellett ilyen kutyánk van. A mérete nem túl nagy és nem is kicsi, sportos kutya, nem könnyű jellemmel (nekünk 2 nagyon makacs beaglenk volt, jelenleg már csak 1 van). Egészséges fajta, és a szőrével sincs gond. Gyerekek mellé tökéletes (nekünk is azért lett ilyen kutyánk, mert tesómmal kicsik voltunk).


Husky, szerintem sajnos sok olyan ember vezs ilyen kutyát, akinek nem kellene. Nagyon szép és különleges kutya. De sokan elfelejtik, hogy ennek a kutyának mindene a futás. Még egy németjuhászt le tudsz fárasztani trükkökkel és némi sétával, rövidebb futással, vagy labdázással, addig egy huskyt nem. Vele futni kell. Tipikusan nem kanapé kutya, nem arra találták ki, hogy napi 20 órát feküdjön és sétáljon 4et. Ettől nem fog lefáradni... Max ha fut 4 órát, de ezt kevés gazdi tudja biztosítani neki. Vagy hoszabb hegyi túra stb.

2017. febr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!