Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet lenne majd nyáron...

Jó ötlet lenne majd nyáron megnyíratni a Border Collie-mat?

Figyelt kérdés
Több képen, videón láttam már rövidszőrű BC-t.Az enyém nem egy fázós kutya és a múlt nyáron szegénynek nagyon melege volt. Épp ezért gondoltam, hogy június környékén kutyakozmetikusnál megnyíratnám.
2017. febr. 12. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is border collie-m van és a csapból is az folyik, hogy tilos megnyíratni, mert a szőre télen fűt, nyáron hűt és csak ártasz vele.

Nekem sem állt szándékomban megnyíratni független attól, hogy láttam mennyire szenved a melegben. Aztán elmentünk egy tóhoz és ő is megfürdött benne. Annyira összecsomósodott tőle a szőre, hogy nem lehetett kikefélni, borzalmasan nézett ki. Akkor le kellett nyíratni. Sose felejtem el, hogy milyen boldog lett utána. Nem lihegett a legnagyobb melegben sem, csak boldogan ugrált és élvezte a jó időt.

Azóta minden évben megnyíratom 1x májusban, egyszer pedig július vége fele (kb 2 hónap alatt nő vissza a szőre). Egyébként is rendszeresen fürdik tóban, szóval nem is baj, ha nem csomósodik be állandóan a szőre.

Azóta egyébként az állatorvos is mondta, hogy ez a meleg ami nyáron van már nem az a meleg ami pár éve volt. Sorban pállik be a kutyák bőre a bundájuk alatt, mert nagyon rossz a levegő és nem tud rendesen szellőzni.

Szóval nincs bűntudatom, mert látszik a kutyán is, hogy élvezi.

2017. febr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Azért látsz rövid és hosszú szőrű bordert, mert az kettő külön változat.
2017. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Ne nyírd, ollózzátok rövidre! ;)
2017. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban amit a kettes mond van igazság, ugyanis van show vonal (nekik hoszabb, dúsabb a szőrük) és van munkavonal (ők alapból kisebb méretűek és rövidebb a szőrük).

DE igen vannak akik vágják a szőrüket, szerintem ezzel nincs is baj. Pl. egyik ismerősömnek BC-ja van és ők van amikor megnyíratják, utána szépen visszanő a szőre.

2017. febr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Azthiszem a megnyírásnál döntöttem, bár nyárig még van időm gondolkozni ezen.
2017. febr. 12. 16:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy látod,hogy nagyon melege van,nyírd meg nyugodtan. Semmi baja nem lesz sem a szőrének,sem a kutyának. Mi évek óta nyírjuk. Nyáron,csak vonszolta magát a nagy melegben. Azóta pörög mindig,nem érdekli,hogy 30 fok van. Minden alkalommal,amikor lenyírjuk tudjuk,hogy jól döntöttünk. A nyírás utáni első sétán látni,mennyire élvezi a szőrnélküliséget. Olyankor teljesen bepörög,és össze vissza rohangál örömében :)

Sokan nyírják őket,nem véletlenül

2017. febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm #6-os! Majd nyáron megnézem, mennyire bírja a nagy meleget, és ha nem, megnyíratom. :D
2017. febr. 15. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!