Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom rendesen sétáltatni...

Virag10306 kérdése:

Nem tudom rendesen sétáltatni a kiskutyámat. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Egy hete kaptam kiskutyát, most 2 hónapos törpespicc. Naponta többször is le kell vinnem hogy hozzászokjon ahhoz, hogy ne a lakásban végezze a dolgát, azonban mikor a dolga elvégeztével továvbb szeretnék indulni nem akar jönni. Leül a járda közepén és nem mozdul. Bizonyos szakadzokon megindul de van ahol úgy kell magam után vontatnom. Van hogy nekiáll a pórázát rágni. Mi a teendő ilyenkor? A segítséget előre is köszönöm.

2017. febr. 12. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Nagyon kérlek, kezdj el olvasgatni a témában és többé ne rángasd, főként pedig ne vontasd a kutyát. Kezdésnek itt van ez például, egy röviden leírt összefoglaló:

[link]


A kutyával megleptek téged vagy tudtál róla, készültél rá?

2017. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem még túl fiatal a sétához. Ilyenkor még a chipet és a kötelező oltásokat sem kapta meg, tehát veszélyes is így utcára vinni. Egyelőre elég, ha csak a dolgát végzi lent. A pórázhoz szoktatást a házban gyakorold vele: rárakod a pórázt, és elengeded, hogy hadd szaladgáljon és szokja meg, hogy rajta van. Néha hívd őt magadhoz, és ha odamegy hozzád, akkor kapjon jutalmat. Egy idő után meg is foghatod a póráz végét, és ha észrevette, hogy nem tud tovább menni, akkor hívd újra magadhoz és kapjon jutalmat. Ezután a házban gyakorold vele a pórázon sétáltatást. Ha nem akar követni téged, akkor mindig használj jutalomfalatot vagy játékot, és úgy csalogasd őt magadhoz, de semmiképp se húzd. Ha végképp nem akar már hozzád odamenni, akkor az azt jelenti, hogy már kicsit belefáradt a tanulásba, ilyenkor pihentesd a dolgot, később folytathatjátok. Előbb utóbb megszokja majd, hogy vezetgeted, és nem fogja bánni. De nagyon fontos, hogy csak a házban gyakorold vele eleinte, egyrészt mivel az utcán sok minden elterelheti a figyelmét, és nem fog eléggé rád és a tanulásra koncentrálni, másrészt pedig ilyen fiatalon, a szükséges oltások és immunrendszer nélkül, bármilyen fertőzést vagy vírust elkaphat az utcán.
2017. febr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg nem megy tovább még jutalommal se, akkor felkapod és kézben fölviszed a házba. Amíg nem szokott hozzá a pórázhoz, addig sajnos mást nem tehetsz, nem várhatod el tőle hogy azonnal tudja mit vársz el.
2017. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
2 hónaposan még ne sétáltasd, csak vidd le pisilni-kakilni, és nagyon figyelj oda, hogy semmit ne nyaljon fel a földről. Majd ha megvan 3 oltása legalább, akkor lehet sétálni vele. Addig is a lakásban gyakoroljatok, jutalomfalattal, kedvesen, játékosan.
2017. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók kb. mindent leírtak, csak még annyi: azt se felejtsd el, hogy kicsi még és lehet, hogy fél valamitől azokon a szakaszokon (pl.valami zaj), én inkább felvenném. Bár ilyen kicsinek elég, ha elvégzi a dolgát és viheted is fel. Mire meglesz minden oltása, megszokja az embereket, zajokat, szagokat, pórázt és már sétálhatsz is vele. Csak türelmesen.
2017. szept. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!