Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt hallottam, hogy két...

Azt hallottam, hogy két hónapja nálam lévő kutya tulajdonosa én leszek, minden további nélkül átirathatom a chipet a nevemre. Valaki hallott ilyenről? Hol lehetve utána nézni?

Figyelt kérdés
Két hónapja befogadtunk egy néhány négyzetméteres ketrecben tartott kutyát a környékről. Először csak sétálni vittük, később a tulajdonos mondta, már nem kell visszahozni. Chipje van, az előző tulaj nevével.

#jog #chip #kutyatartás #microchip #állattartási jog
2017. febr. 14. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
El kell menni az állatorvoshoz és átírja a chipet a nevedre.
2017. febr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elvileg gazdátlan kutyának 2 hétig vagy köteles keresni az eredeti gazdáját. Ez esetben elvileg a tulajnak kellett volna írnia egy lemondó nyilatkozatot.

Próbáld meg a dokinál, enélkül átregisztrálja-e a chipet. Ha nem, írasd meg a régi tulajjal a fenti nyilatkozatot.

2017. febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérj az előző tulajtól egy lemondó nyilatkozatot. Az állatorvos nem írhatja át csak úgy bemondásra a chipet, hiszen se azt nem tudja ellenőrizni, hogy mióta van nálad a kutya, se azt, hogy az előző tulajjal szóban miben egyeztetek meg. Legyen róla papír.
2017. febr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menhelyeken az örökbefogadásnál azonnal átírják.
2017. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gerőke válasza:
nézd meg az interneten
2017. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az állatorvos azt se tudja ellenőrizni, hogy a papír, amit lobogtatsz, hiteles vagy nem, úgyhogy sokan simán átírják minden nélkül. Ezért is érdemes beíratni megjegyzésként az adatbázisba, ha esetleg elvész a kutya, mert akkor azért nem.
2017. febr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!