Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kistermetű, öleb...

Melyik kistermetű, öleb nagyságú kutya lenne jó kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés
Sok kismeretű kutyát azert nem ajánlják, mert féltik a kutyát a gyereketől, a tacskót meg azert nem, mert esetleg nem akarja hagynia magát nyúzni, es bánthatja a gyereket. Mindenképpen egy szatyorban elférő kutyát keresek. Melyik fajtával kapcsolatban van tapasztalat, vagy mit tudnátok javasolni?

2017. febr. 14. 20:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Törpe uszkár. Viszont semmilyen kutyát nem szabad engedni "nyúzni" a gyerek által. Kistestűben valóban kárt is tud okozni a kisgyerek, illetve a kutya is megharaphatja a gyereket. Mindkettőt nevelni kell, és nem hagyni őket felügyelet nélkül együtt.
2017. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Mopsz.
2017. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kutyának sem kell eltűrnie hogy a gyerekek nyúzzák. Normális keretek között játszhatnak vele, de le kell fektetni a határokat, felügyelet nélkül pedig nem szabad kisgyereket kutyával egyedül hagyni.

Tudni kellene, hogy mit tudnátok nyújtani a kutyának napi szinten, mennyi séta, foglalkozás, stb. Gondolom benti kutya lenne, ha kistermetűre gondoltatok. Fajták pl: bichonok

2017. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

A gyereket meg kell nevellni. Mi az hogy nyúzhatja?

Szatyorban eltérő kutya?? Hol élsz te?


Bánthatja a gyereket? Max. Azért bánthatja mert Te nem vagy képes meg nevelni. Tacskót meg azért nem ajánlunk mert egy makacs,erős ösztönű vadász kutya.


Plüss kutyát ajánlllok

2017. febr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%

Több alapvető dologban nem értek egyet veled.

Az egyik dolog az,hogy távlatokban kell gondolkozni.Egy kutya simán él 15-20 évig. Nem kell csak azért kisebb termetűt választani, mert most kicsi a gyerek..

Jó esetben az a gyerek már rég egyetemista lesz,nem lakik otthon, amikor a kutya még mindig veletek lesz.

Olyat válasszatok,ami nektek felnőtteknek tetszik,amilyet szeretnétek,aminek ki tudjátok elégíteni az igényeit. Úgyis nektek kell csinálni mindent a kutya körül, a gyerekre nem kell alapozni később sem.

A másik dolog,ami szemet szúrt,hogy "mert esetleg nem akarja hagynia magát nyúzni". Egyik kutyát sem szabad nyúzni.Igenis meg kell tanítani a gyereknek,hogy nem játék, ő is érző lény, nem húzzuk,nyúzzuk,hanem úgy bánuk vele,mint a hímes tojással.

Nincs annál rosszabb,amikor a szülő nem neveli a gyereket és csodálkozik,hogy az állat odakap a gyereknek..Aztán viszik elaltatni az állatot,mert agresszív.Véletlenül sem a gyerek a hibás..(illetve a szülő,aki mindkét nevelésnél elbukott)

2017. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nektek semmilyen nem való. Egy kutya nem köteles eltűrni, hogy neveletlen és / vagy elkényeztetett kis hülye terrorizálja. Jogosan védi meg magát a millikomodik fájdalom okozás után és még az anyatigris van felháborodva. A másik pedig, hogy a kutya nem való szatyorba. Nem egy karácsonyi pontyot veszel, hanem házi kedvencet. Legalábbis azt hinné az ember. Előre sajnálom szerencsétlen választottat. Remélem nem mopsz lesz vagy csivava. A mopsz szeme szerintem kiugrana, a csivi pedig minimum csonttörést, agyrázkódást kapna ilyen családban.
2017. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
De sok marhaságot irtok. Először is nem akarom szatyorban hordani a kutyát nyilvánvalóan, csak azért irtam, hogy értsétek ponosan mennyire kicsit szeretnék. Nem a gyerek miatt akarok kicsit, hanem mert mindig nagy kutyám volt, de most már nyugdíjas vagyok, idósebb, es olyan kutyára vágyom, amlyik ül az ölemben, amig TV t nézek, ölben el tudom vininaz orvoshoz, stb. De figyelembe kell vennem, hogy néha meglátogat az 1-2 éves unokám, aki majd esetleg játszik vele. Természetes, hogy nem engedi meg az ember a gyereknek, hogy nyúzza a kutyát, de véletlenül előfordulhat, hogy valamit csinál, ami a kutyának nem tetszik. Egy vizsla nem fog odakapni, ha meghúzza a farkát, de a szakértők szerint egy tacsival ez elófordulhat.Nem én mondom, ezt olvastam. Olyan szelid kutyát keresek, mint a vizsla, csak kicsiben.
2017. febr. 14. 21:37
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Francia bulldog, mopsz nagyon kis lustik.
2017. febr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
20%

Szomszédomnak selyempincsije van, ő elég nyugodt kutya. Mondjuk 13 éves, nem tudom régen milyen volt. Egy 5èves kisgyerekkel él együtt. Ettől a kutyàtól egy morrantást nem hallottam soha. Mondjuk én nem is tartom kutyànak az ilyen kis törpincseket akik kb még akkor se mozdulnak meg ha ràjuk lèpsz. De ez az én véleményem.


Egyébként meg minden kutya egyéniség,ajànlhatunk akármit, lehet hogy te egy "agresszívabb" egyedet fogsz ki.

2017. febr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
8-asnak: igen a mopszok olyan aranyosan röfögnek, es csuda kedves termeszetuk van, meggondolandó....Bar kicsit idegen nekem a kis turcsi pofijuk.
2017. febr. 14. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!