Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos kutyám 20 kg és...

10 hónapos kutyám 20 kg és elég vékony is. Ha áttérnénk a barfra, összeszedné magát?

Figyelt kérdés

Az állatorvos szerint "ő ilyen fajta",de engem nem hagy nyugodni a dolog mert tényleg elég kis vézna.


Amit eszik:

Royal táp reggel és este és..kövezzetek meg,igazatok van,de szoktam neki heti 4-5 alkalommal kutyaszalámit keverni a táphoz mert jelenleg csak így eszi meg és szeretném ha kicsit felszedne magára.

Szokott kapni heti 2x kutyaboltból tepertőt is,így a tél miatt. De semmivel sem jobb.


Kis gebe. 8 hetesen hoztam el,azóta ilyen,még sohasem bírtam felhízlalni úgy rendesen.


Mit próbáljak még adni neki?

Olvastam itt lejjebb,hogy más németjuhásza hány kilós ilyen korában. Összeszedi magát szerintetek később?

3 havonta féreghajtózva van.


2017. febr. 15. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

Először is milyen fajta azt lehet tudni? Vagy miknek a keveréke? Mert soktól függ. A 20 kg lehet hogy pont tökéletes, attól függően, hogy mi jellemző az adott fajtára.

Kövér kutyát egyébként se csinálj belőle, mert a túlsúly tönkreteszi az életét. Tényleg "gebe", vagy azért az izomzata erős? Mert nem mindegy.


Egyébként meg 10 hónaposan még bőven növésben van, az én kaukázusi juhászom is mindig változott kicsiként, volt hogy a lábai nyúltak meg iszonyatosan, máskor meg az orra. Szerintem nem kell aggódnod, főleg, ha a doki is mondta, hogy nincs rá ok.


U.I.: a kutyaszalámi miatt max. a sznobok vetnek meg, nem lesz tőle semmi baja, az enyém is nagyon szereti.

2017. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, bocs nem láttam, hogy németjuhász.

Ez tényleg fajta függő, ha pl. nőstény akkor koránt sem lesz olyan súlya mint egy kannak. Ha pedig van valami más fajta is keveredve benne, akkor meg pláne nem lesz 30-40 kg-os. De hangsúlyozom, hogy mivel növésben van, még nem kell végleges következtéteseket levonni.

2017. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Fajtatiszta és igen nőstény:)

Ő olyan más is mint a többi. Pl a szomszédom németjuhásza bár kan,de 7 hónapos és majdnem dupla akkora mint az én kutyám. Ha fölűről nézem,a háta pl az enyémnek fele mint a szomszéd kanjának.

De tudom,nőstény is.

Étvágya azt gondolom,h jó,mert annyit eszik mint a szüleim 4 éves németjuhásza,aki ráadásul kan. Csak nem látszik rajta. Nyílván nem azt akarom,h kövér legyen,de jelenleg olyan kis gebe. Bordái majdnem kinnt vannak.

2017. febr. 15. 14:39
 4/15 A kérdező kommentje:

Kinnt vagyunk az erdőben,csináltam egy képet.


[link]

2017. febr. 15. 14:49
 5/15 A kérdező kommentje:
2017. febr. 15. 14:50
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én kan németjuhászom 4 éves és 31 kiló. De nem néz ki vèkonynak. Igaza van a dokinak, ő ilyen.
2017. febr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Köszönöm szépen.
2017. febr. 15. 14:59
 8/15 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáljatok ki egy rendes tápot aminek van tápértéke is. A Royal Canin pedig csak egy fokkal jobb mint a Pedigree. Ebben az árkategóriában már vannak sokkal jobb tápok. Pl: Brit Care.

A kutyaszalámi helyett mondjuk én inkább főtt húst adnék neki, nem sokkal drágábba de legalább nem darált csirkecsőrt és hasonlókat eszik a kutya.


Különben a standard súly szukának 22-32kg és mivel a tied még kölyök nincs mitől aggódni.

2017. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
szerintem ne akard hizlalni, nem sovány a kép alapján. még csak 10 hónapos, fejlődésben van. ha a doki azt mondja, hogy az a 20kg jó, akkor higgy neki
2017. febr. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 8 hónapos a németj. szukám, és nekem ugyan ez a problémám...A tiednek nem megy a hasa? Milyen színű a széklete? Ezeket csak azért kérdezem, mert nekünk giardia fertőzése lett, és ez a parazita tönkreteszi a bélbolyhokat, meg a vékonybelet támadja, így nem tud magára súlyt pakolni, mivel át megy rajta...de most hogy kezelve van és még lesz is, így már most látom hogy szedett kicsit magára...Bélflóra helyreállítót kap, meg immunerősítőt( Vet P-Im), mert az enyém elég érzékeny..Nekem is minden állatorvos és ember azt mondta hogy ilyen fajta fogadjam el, hát NEM...és tényleg addig mentem míg kiderült hogy miért is ilyen sovány szegény...
2017. febr. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!