Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes németjuhász nevelése?

8 hetes németjuhász nevelése?

Figyelt kérdés
Van 2 db 8 hetes németjuhászom. 1 fiú és egy lány. Nagyvonalakban tudom hogy hogy kell őket tanitaní, de ha valaki tudna esetleg hasznos tanácsokat adni, azt megköszönném. Illetve bármi olyan tanácsot amire ennél a fajtánál figyelnem kell, stb. Olvastam több könyvet, pl Neked ugatok stb. De azért szeretnék hallani tapasztalatokat is ezzel a fajtával kapcsolatban. Nem én vettem őket, Sajnos úgy örökeltem, de megszeretném tartani mindegyiket. De nem szertném hogy neveletlenek legyenek. Kutyasuli legközelebb kb. 50 km-re van, igy az az opció is kilőve. Előre is köszönöm a segítségeket.

2017. febr. 15. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Amint lehet vidd kutyák közé, lehetőleg külön-külön és már most kezd el az alap dolgokra megtanítani és az alap szabályokat felállítani. Később pedig, mivel munkakutyák, kell nekik majd valami munka, akár engedelmes, akár nyom, akár őv, agility, bármi. És legalább az egyiküket ivartalaníttasd majd.
2017. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
pedig a kutyaiskola ngyon jó lenne, biztos hogy nincs közelebb? ráadásul kocsival nem sok az az 50 km
2017. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hm. Mivel munkakutyák, pedig nagyon kellene a kutyasuli nekik majd. Legalább egy ideig, míg te megtanulod a feladatokat, amivel tréningezheted majd őket.

Addig is: amint az oltásaik engedik, vidd minél többet magaddal mindenfelé őket, más emberek, más kutyák közé, szocializálni kell őket.

2017. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%

Először is, ne "darabozd" le őket!

Másodszor, ne te akard tanítani a kutyákat, aki még a google-t sem tudja használni.

2017. febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elnézést a darab tényleg rossz megfogalmazás volt. Ami a goggle-t illaeti sok mindent elolvastam, videokat is néztem. Segitettek is, de szeretnék olyan tanácsokat is olvasni, akik esetleg jártak hasonló cipőben mint én. Ezt a google nem adja át.


Sajnos a gazdájuk meghalt, a kutyusok rám maradtak. Van egy 2 éves kisfiam aki imádja őket. Szerettünk volna neki kutyát de sajnos nem ilyen helyzetben. Egyébként nagy kertes házban lakunk. ,


Nehéz megoldanom a kutyasulit, ami 50 km-re van mert a kisfiammal nem tudom addig mi lenne. Leginkább ez a gond. Mert nem csak a kiképzés idejére kellene találnom valakit, hanem az utazás is azért időbe telik, + nem kis anyagi költséggel jár egy 2 éves fiú, ill. két 8 hetes kölyök.


De köszönök szépen minden építő jellegű hozzászólást

2017. febr. 15. 17:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Tényleg jót akarunk a sulival. Rengeteget tud segíteni, ha csak pár hónapot jártok is.

Anno én a 3 éves fiammal és a dobimmal jártam képzésre. Nem mondom, hogy mindig könnyű volt, ez igaz.

De akkor tegyük fel, hogy nem mész suliba. Akkor a szocializáláson kívül (séták, más kutyákkal játék, stb.) mindig legyél velük határozott és következetes. Tanítsd őket különféle trükkökre majd, az alap dolgok után. Behívás, ül, fekszik, helyben marad - ezek az alapok. A német juhászokat agyilag is le kell kötni, különben rosszalkodni, szökni próbálnak, vagy felássák az udvart, feleslegesen ugatnak stb.

Külön-külön is kell foglalkozni velük.

2017. febr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!