Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Scalibor vagy Kiltix?

Scalibor vagy Kiltix?

Figyelt kérdés
Kiltix nyakörvet használunk már 5 éve - évente kettőt -, elég jól bevált, ha volt is a kutyába egy-egy kullancs, mint döglött volt mikor kiszedtük. Viszont szúnyogcsípés ellen nem véd, és elég sokat van parkban ami tele van szúnyoggal nyáron. Érdemes leváltani egy már bevált nyakörvet - Scalibort még nem használtunk?

2017. febr. 15. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
A scalibor nem véd bolha ellen. Ezzel szàmolj.
2017. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes váltani, mi is Kiltixet használunk. Szúnyogok (azaz szívférgesség) ellen a leghatásosabb módszer a tabletta pl Milprazon vagy Milbemax. Ezt elég csak nyáron adni, a vérbe került lárvákat öli meg, így nem tudnak kifejlődni.
2017. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az lemaradt, hogy ilyet (Milbemax stb) csak szívférgesség teszt után lehet adni! Mert ha már fertőzött a kutya, nagyobb bajt is csinálhat.
2017. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szúnyog ellen semmi se jó. Ha belegondolsz te is fujhatod magadra a vape-t meg ilyeneket úgyis csipnek. A lárvákat kell kinyírni.
2017. febr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi scalibort hasznalunk

Megvagyok.elegedve vele.teljesen

Nekunk meg doglott kullancs se volt benne

2017. febr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Mi három éve használunk Scalibort, sajnos pont azt, hogy szúnyog ellen mennyire vált be, azt nem tudom megmondani (bár nemigen szokott vakarózni nyáron sem, de azért nem merném biztosra mondani, hogy soha nem csípte meg egy szúnyog sem), viszont kullancs ellen nekünk tökéletes (kop-kop). A leírás szerint 6 hónapig véd, de egyszer rajta hagytam 7 hónapig a kutyán (télen), és a hetedik hónapban találtam benne döglött kullancsot, tehát még akkor is működött. Ezen kívül még soha nem volt mellette kullancs, pedig eléggé olyan helyen lakunk.

(Úgy tudom bolha ellen is véd, csak nincs ráírva.)

2017. febr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!