Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek/fogadjak...

Milyen kutyát vegyek/fogadjak örökbe?

Figyelt kérdés
Na szóval ez a második kutyánk lesz a családban, de nekem az első lesz, mert én még túl kicsi voltam akkor. Inkább hajlanák az örökbefogadás felé, de nem zárom ki a vásárlást sem. Kertes házban lakom, bár a kert nem túl nagy, ezért egy közepes meretű kutyára gondoltam. Kizáróan kinti kutya lesz. A séta nem gond, foglalkoznák vele szívesen, heti 1-2x futni is elmehetnénk, szóval jó lenne valamilyen olyan fajta, ami igényli a futást, de nem gond neki a "kis" udvar. Nagyon sok fajtát végignéztem már,eddig a beagle és a német juhász tetszett legjobban (tudom, hogy ez nem közepes meretű :D). 20/F Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

2017. febr. 16. 01:04
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Az a fajta, ami igenyli a futast, annak nem eleg a heti 1x-2x futas. Egy atlagkutyanak talan eleg.

A beagle-t nekem nem lenne szivem kinti kutyanak...

Ha kicsi a kert, ahol a kutya kizarolag kinti kutyakent elne, akkor ne lepodj majd meg, ha agyilag megzakkan, a 3x2 meteres udvarodban.

En nem vagyok biztos abban, hogy neked kutyat kellene tartanod. Huszevesen vallalnad, hogy a kovetkezo tizenot-husz evben nem mesz nyaralni, vagy a baratnoddel egy hetvegere sem...? Ha megnosulsz tiz ev mulva, akkor az oreg tiz eves kutyad mar nem kell, mert jon a baba es neki kell a kis kert...?

Nem vagyok biztos abban, hogy jol latod ezt a kutyatartas-kerdest.

2017. febr. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

A Beagle-nek és egyéb aktív fajtáknak ez édes kevés. Én a német juhászommal napi szinten 5 km-t futok


Amit írsz az egy átlag mozgás igény.


Szerintem fogadj örökbe menhelyről

2017. febr. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Beagle kizárólag kinti kutyának nem való, nagyon rövid a szőre, a téli hideget nem bírja. Valamint hatalmas a mozgásigénye.

Német juhász munkakutya, szintén nagy mozgásigénnyel, és agyilag is le kell fárasztani, kutyaiskola, tréning mindenképpen javasolt vele.

Napi 1 lefárasztós séta bármely kutyának kell.

A kis udvar alapvetően nem gond, úgysem az udvaron kell elfáradnia, hanem a mindennapi sétákon.

Személy szerint én egy viszonylag nyugisabb, vastag bundájú, közepes méretű keveréket javaslok neked.

2017. febr. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Eeeeh... ilyen hozzáállással nehogy kölyökkutyát vegyél. Kinyírnád szegényt, nem gonoszságból, csak ez a laza önzés...
2017. febr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A séta nem gond = minden nap elmennénk sétálni LEGALÁBB egyszer. Plusz ehhez menne a heti 1-2 futás, remélem most már minden világos...
2017. febr. 16. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Hat szerintem menhelyrol.fogadj orokbe

Ahany kutya annyi fele

Biztosan segitenek kivalasztani a neked mehfelelot

2017. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
na végül milyen lett? :D én épp most hadakozok a szüleimmel, hogy a SAJÁT házamban milyen kutyám legyen :D de én már kiválasztottam egy 2 éves németjuhász keveréket a menhelyről. ameddig nem tudom elhozni, járok ki hozzá, szoktatjuk a pórázhoz. nálunk sem nagy az udvar, viszont megyünk kutyaiskolába majd, sétálni, futni, visszük túrázni, meg egy csomó trükköt meg fogok neki tanítani. egyébként ő egy elég nyugis kutya, meglepő, de talán azért, mert egy évig az utcán kóborolt :(
2017. ápr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!