Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az akita kutyám nem figyel...

Az akita kutyám nem figyel rám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha sétálunk nem együtt aétálunk inkább ő sétáltat engem. Ha valami parancsot mondok neki többnyire megcsinálja de olyan pofát vág hogy "halj már meg és hagyj békén..." szóval megcsinálja de van hogy ellenkezni próbál és úgy látom hogy soha sem azért csinája mert mondom hanem mert muszáj. Ha az utcán sétálunk ahol nem szeret hisztizik, séta közben magától soha nem néz rám, még akkor sem néha ha szólok neki. Úgy érzem egyáltalán nem érdekli hogy ott vagyok-e vagy sem és örülne ha eltűnnék és nem zavarnám... hogyan változtarhatok ezen? Hogy ha sétálni megyünk ne csak egy korlát legyek számára, hanem együtt sétáljunk.

2017. febr. 16. 12:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sehogy, az akita ilyen... egy öntörvényű északi kutya. Legjobb lenne ha elkezdenél vele kutyaiskolába járni, ahol megtanítanak téged összecsiszolódni.
2017. febr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
neveld
2017. febr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi alapján választottad ezt a fajtát?
2017. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ajándékba kaptam egy "kedves" rokonomtól de már 1 éve ennek, 1,5 éves körül van. Tudom hogy ilyen ez a fajta, nem is várom el hogy körülöttem lihegjen egész úton de ne nüzzen levegőbek.


(#2 ha egy gyerek kérdez tőled valamit mert nem érti te meg rábaxod hogy "tanulj" azzal nem segítesz neki)

2017. febr. 16. 13:06
 5/21 A kérdező kommentje:
* ne nézzen levegőnek
2017. febr. 16. 13:07
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Először egy szakember segítségét javasolnám.

A probléma nálad az, hogy nem tudod felkelteni az érdeklődését, a séta közben lévő dolgok, ingerek érdekesebbek számára mint te. A másik probléma pedig az lehet, hogy maga alá rendel téged a családban/falkában, ezért sem akar engedelmeskedni nagyon.


Ha egy szakember megnézi és látja kívülállóként, hogy milyen a viselkedésed neked is és a kutyának is séta közben akkor valószínűleg tudni fogja a megoldást rá. Különórákért 2-3 ezer forintot kérnek el óránként, tehát nem a világ vége, mindenképp érdemes lenne minél elöbb elkezdeni, mert ha sokat várasz egyre nehezebb lesz erről leszoktatni. A másik lehetőség pedig kutyaiskola lenne, amit szintén érdemes lenne csinálni mert nem csak a kutyán segít, de a gazdák is rengeteg dolgot tanulnak ott a kutyanevelésről.


Az Akitákra jellemző, hogy elég makacsok és a vadászösztönt is nehéz bennük elnyomni, de persze ettől függetlenül nem lehetetlen 'irányítani' őket. Egy Akita nevelése sokkal több időt és energiát vesz igénybe mint pl egy Német Juhászkutyánál aki akar dolgozni, ellenben az Akitával aki kevésbé vevő arra, hogy 'irányítsák'.

2017. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A vad után szaladásról már többnyire le van szoktatva, ha tiltom nem fut utána csak nyüszít és figyel. Hát nálunk egy külön óra fix hogy nem lesz 15 000ft alatt, a kutyaiskolába ahova járunk ott is ennyit fizetünk egy óráért. Az a gond hogy ebben a suliban bem azt tanírja a kiképző h pl hogyan tiltsam le ha ügyetlenkedik, hanem hogy kussban kell figyelnem és jutalmaznom ha abbahagyja, nem tilthatom ha pl ugat. A kiképző elmondása szerint ez akitára szabott kiképzés...hát más lehetőségem nincs mint hinni neki, mégis többet értünk el vele mint én magamban. Most épp a haltit fogjuk használni mert húz... nem minden téren értek vele egyet de hát mitcsináljak...ezért gondoltam hogy hátha tudok valamit egyedül is csinálni.
2017. febr. 16. 13:23
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
15 egy órára nagyon sok..
2017. febr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Tudom, de mindenhol ennyi
2017. febr. 16. 13:34
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális kutyaiskolában a csoportos foglalkozás 2-3.000 ft, az egyéni foglalkozás pedig 2-4.000 ft. Hol éltek, hogy minden kutyasuli ilyen drága nálatok?


A tiltást, büntetést, szabályokat nyugodtan behozhatod a kutya életébe. Kezdve azzal, hogy ne ő sétáltasson téged, hanem legyen egy jó pórázfegyelme és csak nyugodtan menjen melletted. Elengedni is el szoktad? Szellemileg hogyan és mennyire fárasztod le? Milyen egyéb minőségi foglalkozás van még?

2017. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!